Ana sayfa KREDİ 48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

2026
0

Günümüzde insanları eş veya dosttan borç edinme yerine bankalardan borç kredi aldıkları görülmektedir. Bu nedenle insanların geçmişte olduğu gibi kendi aralarında ihtiyaç duydukları oranda geri ödemeli para paylaşımında yakın rolünün bankalarca alındığı görülmektedir. Bankalar, ihtiyaç sahibi olan bireylere talepleri halinde ve şartların da uygun olması ile birlikte belli vadelerle ve faiz oranları da uygulanarak kredi sunmaktadırlar. Krediler sunulurken vatandaşın dikkatini çekecek şekilde bazı isimler ile afişe edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de örneğin banka internet siteleri veya diğer resmi yayın alanlarında gördüğümüz üzere 48 ay vadeli taşıt kredisi gibi isimler ile ihtiyaçlar sınıflandırılarak belli dönemlere özel kampanyalar da yapılmaktadır.

Kredi kullanmak için de bankaların sunmuş oldukları bazı ön şartlar bulunur. TC vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak gibi kurallar bu ön şartların başında gelmektedir. Ayrıca kişilerin gelirlerini beyan etmeleri de işlemlerin herhangi bir engele takılmadan hızla devamına sebep olacaktır. Kredi kullanmak isteyen vatandaşların belli dönemlere özel faiz indirimi ve vade fırsatlarını yakalamaları da mümkün olmaktadır. Bu yüzden banka yayın organlarını dikkatle takip edilmesi kişilerin yararına büyük avantajlar sağlayabilecektir. Şimdi 48 ay vadeli taşıt kredisi başta olmak üzere diğer kredi türleri de olabilecek şekilde bankalar tarafından verilen kredi imkanlarının faiz ve vade oranları, bilinen kamu ve özel bankalar arasında karşılaştırmalı olarak sunulacaktır.

48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

Toplumumuzda çokça bilinen ve hemen her il merkezleri ve ilçelerde en az birer adet şubeleri bulunan kamu veya özel bankalar tarafından sunulan 48 ay vadeli taşıt kredisi ile ilgili veriler karşılaştırmalı olarak sunulacaktır.

  • Garanti Bankası:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,69, aylık taksit 2,062,96 TL toplam ödeme 99.284,58 TL.
  • Yapı Kredi Bankası:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,45, aylık taksit 1957,03 TL toplam ödeme 94.187,44 TL
  • ING Bank:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,49, aylık taksit 1974,51 TL toplam ödeme 95.026,48 TL
  • Halkbank: 50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,65, aylık taksit 2.045,13 TL toplam ödeme 98.416,24 TL
  • Akbank:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,69, aylık taksit 2.062,96 TL toplam ödeme 99.272,08 TL

Kredi Kullanma İçin Gerekli Olan Belgeler

Kredi faiz oranları ve geri ödeme bedelleri bankalar bazında belirtilen krediden yararlanmak için, emekli şahısların emeklilik cüzdanlarını, memur veya işçilerin maaş bordrosunun, esnaf veya işletme sahiplerinin ise, bilanço ve ticaret siciline kayıtlı olduğuna dair belge ile beraber tüm şahısların geriye dönük en az 120 günlük sigorta primlerinin yatırılmış olması da ayrıca önemsenen bir diğer husustur. Bunlarla beraber kişinin banka ödemelerinde sıkıntı yaşamamış ve takibe düşmemiş olması beklenir. 48 ay vadeli taşıt kredisi ile ilgili bilgilendirme tamamlanmıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here