48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

Günümüzde insanları eş veya dosttan borç edinme yerine bankalardan borç kredi aldıkları görülmektedir. Bu nedenle insanların geçmişte olduğu gibi kendi aralarında ihtiyaç duydukları oranda geri ödemeli para paylaşımında yakın rolünün bankalarca alındığı görülmektedir. Bankalar, ihtiyaç sahibi olan bireylere talepleri halinde ve şartların da uygun olması ile birlikte belli vadelerle ve faiz oranları da uygulanarak kredi sunmaktadırlar. Krediler sunulurken vatandaşın dikkatini çekecek şekilde bazı isimler ile afişe edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de örneğin banka internet siteleri veya diğer resmi yayın alanlarında gördüğümüz üzere 48 ay vadeli taşıt kredisi gibi isimler ile ihtiyaçlar sınıflandırılarak belli dönemlere özel kampanyalar da yapılmaktadır.

Kredi kullanmak için de bankaların sunmuş oldukları bazı ön şartlar bulunur. TC vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak gibi kurallar bu ön şartların başında gelmektedir. Ayrıca kişilerin gelirlerini beyan etmeleri de işlemlerin herhangi bir engele takılmadan hızla devamına sebep olacaktır. Kredi kullanmak isteyen vatandaşların belli dönemlere özel faiz indirimi ve vade fırsatlarını yakalamaları da mümkün olmaktadır. Bu yüzden banka yayın organlarını dikkatle takip edilmesi kişilerin yararına büyük avantajlar sağlayabilecektir. Şimdi 48 ay vadeli taşıt kredisi başta olmak üzere diğer kredi türleri de olabilecek şekilde bankalar tarafından verilen kredi imkanlarının faiz ve vade oranları, bilinen kamu ve özel bankalar arasında karşılaştırmalı olarak sunulacaktır.

48 Ay Vadeli Taşıt Kredisi

Toplumumuzda çokça bilinen ve hemen her il merkezleri ve ilçelerde en az birer adet şubeleri bulunan kamu veya özel bankalar tarafından sunulan 48 ay vadeli taşıt kredisi ile ilgili veriler karşılaştırmalı olarak sunulacaktır.

  • Garanti Bankası:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,69, aylık taksit 2,062,96 TL toplam ödeme 99.284,58 TL.
  • Yapı Kredi Bankası:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,45, aylık taksit 1957,03 TL toplam ödeme 94.187,44 TL
  • ING Bank:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,49, aylık taksit 1974,51 TL toplam ödeme 95.026,48 TL
  • Halkbank: 50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,65, aylık taksit 2.045,13 TL toplam ödeme 98.416,24 TL
  • Akbank:50 bin TL 48 ay vadeli kredi, faiz oranı 2,69, aylık taksit 2.062,96 TL toplam ödeme 99.272,08 TL

Kredi Kullanma İçin Gerekli Olan Belgeler

Kredi faiz oranları ve geri ödeme bedelleri bankalar bazında belirtilen krediden yararlanmak için, emekli şahısların emeklilik cüzdanlarını, memur veya işçilerin maaş bordrosunun, esnaf veya işletme sahiplerinin ise, bilanço ve ticaret siciline kayıtlı olduğuna dair belge ile beraber tüm şahısların geriye dönük en az 120 günlük sigorta primlerinin yatırılmış olması da ayrıca önemsenen bir diğer husustur. Bunlarla beraber kişinin banka ödemelerinde sıkıntı yaşamamış ve takibe düşmemiş olması beklenir. 48 ay vadeli taşıt kredisi ile ilgili bilgilendirme tamamlanmıştır.

48 ay vadeli taşıt kredisi için aranan koşullar nelerdir?

Bankalar kredi verirken bazı koşulları taşımanızı ister. Aynı durum taşıt kredisi için de geçerlidir. Ancak taşıt kredisinde aranan koşullar, ihtiyaç kredilerine göre biraz daha esnektir. Eğer aşağıdaki özellikleri taşıyorsanız, dilediğiniz bankadan 48 ay vadeli taşıt kredinizi alabilirsiniz;

• Taşıt kredinizi alırken çok fazla kredi notuna bakılmaz. Bazı bankalar kredi notuna göre faiz oranı belirlerken bazılarının da taşıt kredisi faiz oranı sabittir. Kredi notunuz 1100 seviyelerinde ise kredinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Çünkü taşıt kredisinde zaten aracınız ipotek olarak alınmaktadır.

• Bu krediyi alabilmenizin bir diğer şartı da aylık sabit gelir elde etmenizdir. Aylık geliriniz kredi için yeterli seviyedeyse ve düzenliyse, krediniz onaylanacaktır. Bu gelir maaş geliri, serbest meslek geliri ya da kira geliri olabilir. Faiz geliri ya da emekli maaşı geliri olanlarda taşıt kredisi alabilirlere. Bu gelirlerin tamamı kanıtlanabilir nitelikte olmalıdır.

• Taşıt kredisinde kredi notuna öneme verilemez ancak diğer bankalara olan borçlarınızın zamanında ödenmiş olmasına bakılır. Son altı ay içinde diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı geciktirmeden ödemiş olmanız önemlidir.

ING 50 bin TL taşıt kredisi 60 ay vadeli;

Bankalar, 48 ay vadeli taşıt kredisi vermektedir. Ancak pandemi nedeniyle bu kredilerin vade sayısı artırılmıştır. Şu anda bankalardan 60 aya kadar vade ile taşıt kredisi almanız mümkündür. Bu krediyi alabileceğiniz bankalardan biri de ING Bank’tır. ING Bank hem sıfır km hem de ikinci el aralar için kredi sunar.

7 yaşına kadar olan ikinci el binek ve hafif ticari araçlar için de bu bankadan taşıt kredisini, 60 ay vade ile alabilirsiniz. Bu krediyi 120.000 liraya kadar olan aracınız için %80’ine kadar almanız mümkündür.

ING Bank’tan 60 ay vadede 50.000 lira taşıt kredisi alırsanız, bu kredi için şu andaki güncel faiz oranı %1,17’dir. Bu kediye aylık ödeyeceğiniz rakam 1.239 lira olur. Krediden alınacak diğer masrafların tutarı 262,50 liradır. Bu krediye toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 74.575,26 lira olur.

ING Bank taşıt kredisi faiz oranları, kredi notunuza göre değişmez. Tüm tutarlar ve tüm vadeler için %1,17 olarak hesaplanır. Ayrıca bu kredi, 120.000 liranın üzerinde değere sahip olan araçlar için %50’sine kadar verilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir