50.000 TL Borç Kapatma Kredisi ING’de %0,99’dan Başlayan Faiz Oranı

50.000 TL Borç Kapatma Kredisi ING’de %0,99’dan Başlayan Faiz Oranı

ING Bank, ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bunun nedeni kredi faiz oranlarının oldukça düşük olması ve kredi ile birlikte çok sayıda avantaj sağlamasıdır. Özellikle nakit iade özelliği ile pek çok müşteriyi kendine çeker. Kredilerinde uygulanan faiz oranlarının müşterilerin kredi notuna göre olması da bir başka tercih edilen özelliğidir. Eğer kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, bu bankadan koşulsuz ve şartsız olarak krediniz kullanabilir ve 0,99’dan başlayan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. ING, son zamanlarda diğer bankalardaki borçlarınızı da kapatmanız adına kampanya düzenlemiştir. ING borç kapatma kredisi ve detayları hakkında bilgi verelim;

ING borç kapatma kredisi özellikleri nelerdir?

ING Bank tarafından sunulan bu avantajlı krediye hemen sahip olabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler online kanallardan başvurularını yaparak hemen kredilerini alabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de yine internet sitesinden başvuru yaparak kaplarına gelen evraklarını imzaladıklarında, kredilerini alabilirler. Borç kapatma kredisi ile diğer tüm bankalarda olan borçlarınızı tek bir bankaya toplayarak, 60 aya varan vadelerde ve uygun faiz oranlarında ödeyebilirsiniz. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • ING borç kapatma kredisi 3 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri ile sunulmaktadır.
 • Bu krediyi 3 ay erteleme özelliği ile kullanabilir ve tüm bankalardaki borçlarınızı tek bir yere toplayarak, kolaylıkla ödeyebilirsiniz. 3 ay erteleme özelliğini 5.000 ve 100.000 lira arasındaki krediler için kullanabilirsiniz. Ayrıca kredinizin 60 ay vadeli olması gerekir. 3 ay ertelemeli olan kredinizin vadesi 57 olarak hesaplanacaktır.
 • Bu kredini faiz oranları, kredi notunuza göre 0,99 ile 2,29 arasında belirlenir.
 • Bu krediden dosya masrafı alınacaktır. Alınacak dosya masrafı yani tahsis ücreti tutarı, kredinin binde beşi kadardır.
 • Bu kredi ile birlikte turuncu ekstra kredi nakit iadesinden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede, yatırmış olduğunuzu kredinin faizlerinden her ay nakit iadesi alabilirsiniz. Ancak bu avantajdan faydalanabilmek için kredinizin faiz oranının %1,09’dan üstte bir oranda olması gerekir.
 • Bu krediyi alırken diğer bankadaki faiz oranlarına bakılmaz. Mevcut olan kredilerinizin faiz oranı ne olursa olsun 0,99’dan başlayan faiz oranlarından faydalanabilir ve kredilerinizi rahatça ödeyebilirsiniz.

ING borç kapatma kredisi başvuruları nasıl yapılır?

ING borç kapatma kredisine hem banka müşterisi olan hem de banka müşterisi olmayan kişiler online kanalları kullanarak, oturdukları yerden başvuru yapabilirler. Bu krediye başvuru yapabileceğiniz tüm yöntemleri detaylı olarak açıklayalım;

ING borç kapatma kredisine internet sitesinden nasıl başvuru yapılır?

Bu krediyi almak için başvurularınızı, www.ingbank.com adresinden yapabilirsiniz. Bu adreste yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kolayca başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu adresine tıklayın.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.
 • Kimlik numarası, doğum tarihi bilgileriniz, cep telefonu numaranız, ekranda yer alan doğrulama kodu bilgilerini doldurun.
 • İsterseniz alt kısımda bulunan aydınlatma metnin de okuyabilirsiniz.
 • Ardından “devam” kısmına tıklayın.
 • Başvurunuz hemen alınır ve değerlenir. Başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa kredi işlemlerine devam edemezsiniz ve sonucu cep telefonunuza iletilir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredi başvurusu işlemine devam edebilirsiniz.
 • Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler alacakları kredini tutarını ve vadesini girecekleri sayfaya yönlendirilirler.
 • Ardından iş adresini, ikametgâh adresinizi ve çalışma bilgilerini de doldurmanız istenir.
 • Tüm istenen bilgileri doldurduktan sonra “başvur” kısmına tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Kredi bilgeleriniz alındıktan sonra banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Kredi evraklarınız kurye yoluyla adresinize iletilir. Evraklarınızı imzaladıktan sonra kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

ING Borç kapatma kredisi internet bankacılığından nasıl yapılır?

ING borç kapatma kredisine, banka müşterisi olan kişiler internet bankacılığını kullanarak hemen başvuru yapabilirler. Bu kanaldan başvuru yapmanın en büyük avantajı ise kredi başvurunuzu hemen sonuçlanması ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilmenizdir. Üstelik kredinize 7/24 başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi yine banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan, mesai saatlerini beklemeden ya da hafta sonu olsa bile hesabınıza aktarabilmenizdir. ING internet bankacılığından kredi başvurusu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak https://internetsubesi.ing.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx adresine tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan ilgili bölümlere kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve bankadan aldığınız şifreyi yazarak giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa, müşteri hizmetlerini arayarak alabilirsiniz.
 • “Giriş” kısmına tıkladıktan sonra bankada kayıtlı olan cep telefonunuza bir kod gönderilecektir. Bu kodu ekranda yer alan bölüme girmeniz halinde internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “kredi / kredi başvurusu” adımlarını takip etmeniz gerekir.
 • Ardından almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini gireceğiniz ekran gelecektir. İstediğiniz krediyle ilgili bilgilerinizi de yazarak devam edin.
 • Ödeme planınızı kontrol edin ve kredi başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuz hemen değerlenmeye alınır ve saniyeler içinde sonuçlanır.

ING borç kapatma kredisi mobil bankacılıktan nasıl kullanılır?

Bu krediyi, banka müşterisi olan kişiler, aynı zamanda mobil bankacılıktan da kullanabilirler. Mobil bankacılıktan da 7/24 kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi, hemen kullanabilirsiniz. Mobil bankacılıktan başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Cep telefonunuza ING Mobil uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamayı indirmek için Google Play yad a Apple Store mağazalarına girebilir ve ücretsiz olarak edinebilirsiniz.
 • Uygulamanızı indirdikten sonra banka tarafından size verilen şifreyi ve kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı kullanarak giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.
 • Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelmeniz gerekir.
 • Menü kısmından kredi / kredi başvurusu adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan kredi tutarını ve vadesi bilgilerini girdikten sonra ödeme planını görüntüleyeceğiniz ekrana ulaşırsınız.
 • Son aşamada “başvur” kısmına tıkladığınızda hemen başvurunuz değerlendirmeye alınır. Saniyeler içinde başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

ING borç kapatma kredisi örnek hesaplamaları ve maliyetleri nasıldır?

ING borç kapatma kredisini almadan önce aylık ne kadar ödeyeceğinizi, faiz oranınıza göre hesaplayabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı kredi notunuza göre belirleneceği için size uygulanan faiz oranı hakkında, banka temsilcileri tarafından bilgilendirilirsiniz. Başvuru yapmadan önce en düşük faiz oranına ne kadar ödeyeceğinizi ise https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/borc-transferi-kredisi adresinde yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz. Bu kredinin örnek hesaplama ve maliyet tablosu hakkında, en düşük faiz oranına göre birkaç örnek verelim;

 • ING borç kapatma kredinizi 10.000 lira olarak ve 60 ay vadede alırsanız, faiz oranınız %0,99 üzerinden değerlendirildiğinde aylık taksit tutarınız 234 lira olur. Bu krediye ötence olan dosya masrafı tutarı 50 liradır. Toplam geri ödeme tutarı ise 14.040,60 lira olur.
 • Borç kapatma kredinizi 30.000 lira olarak ve 60 ay vadede almak isterseniz %0,99 faiz oranından kredinizin aylık taksit tutarı 702 lira olacaktır. Bu kredinin dosya masrafı tutarı 150 liradır. Kredinin geri ödenecek toplam tutarı da 42.122,40 lira olur.
 • Bu krediyi 50.000 lira olarak ve 60 ay vade ile alırsanız yine %0,99 faiz oranı üzerinden aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.170 liradır. Bu krediye ödenecek olan dosya masrafı ise 250 liradır. Kredinizin toplam geri ödeme tutarı da 70.203,60 lira olacaktır.

ING Borç Kapatma Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

ING Borç kapatma kredisi kredi notu, aylık gelir gibi birtakım koşulları taşıyan müşterilere verilir. Borç kapatma kredisinden en uygun faiz oranlarından yararlanmak ve kredinizi hemen kullanabilmek için aşağıdaki sıralayacağımız koşulları taşımanız gerekir;

• ING Bank, bu krediyi vermek için öncelikle kredi notunuzu sorgular. Eğer kredi notunuz 1500 ve üzerindiyse kredinizi hemen alabilirsiniz. Eğer kredi notunuz 1100 ve 1500 arasında ise kefil ya da ipotek gibi teminatlar vererek kredinizi alabilirsiniz.

• Bu krediye başvuru yapabilmek için kredi ödemelerinizi yapabilecek düzeye gelir elde etmeniz gerekir. Üstelik bu gelirin sabit olması ve her ay hesabınızda bulunması da istenir.

• Bankacılık kanununda yer alan kriterlere göre hizmet döküme belgenizde son üç aylık sigorta primlerinizin yatmış olduğu görünmelidir. Eğer bu kriteri taşımıyorsanız, yalnızca ING Bank’tan değil hiçbir bankadan kredi alamazsınız.

• Bu borç kapatma kredisini alabilmeniz için diğer bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın ödemlerini geciktirmemiş olmanız ve son 6 ay içinde düzenli olarak yapmış olmanız gerekir. Eğer bir borcunuz için bir günlük bile gecikmeniz olduysa, krediniz onaylanmayacaktır.

Enpara Masrafsız Kredi Örnek Maliyet Tablosu Nasıldır?

Enpara masrafsız krediyi alacaksanız ancak maliyetlerinin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, hemen hesaplama yapabilmek için https://www.qnbfinansbank.enpara.com/kredi-musteri/ihtiyac-kredisi-hesaplama adresini kullanabilirsiniz. Birkaç örnek hesaplama ile ne kadar maliyetiniz olacağı hakkında açıklama yapalım;

Enpara masrafsız krediyi 10.000 lira olarak ve 36 ay vadede almak isterseniz;
• Kredi faiz oranı; %1,19 olur.
• Aylık kredi taksit tutarı; 357,20 liradır.
• Toplam geri ödenecek maliyet tutarı; 12.859,20 liradır.
• Yıllık kredi toplam maliyet oranı; %18,5484 olur.

Enpara masrafsız krediyi 15.000 lira olarak ve 48 ay vadede almak isterseniz;
• Kredi faiz oranı; %1,24 olur.
• Aylık kredi taksit tutarı; 439,50 liradır.
• Toplam geri ödenecek maliyet tutarı; 21.096,00 liradır.
• Yıllık kredi toplam maliyet oranı; %19,3920 olur.

Enpara masrafsız krediyi 30.000 lira olarak ve 60 ay vadede almak isterseniz;
• Kredi faiz oranı; %1,24 olur.
• Aylık kredi taksit tutarı; 759,45 liradır.
• Toplam geri ödenecek maliyet tutarı; 45.567,00 liradır.
• Yıllık kredi toplam maliyet oranı; %19,3920 olur.

Enpara masrafsız krediyi 40.000 lira olarak ve 60 ay vadede almak isterseniz;
• Kredi faiz oranı; %1,24 olur.
• Aylık kredi taksit tutarı; 1.012,61 liradır.
• Toplam geri ödenecek maliyet tutarı; 60.756,60 liradır.
• Yıllık kredi toplam maliyet oranı; %19,3920 olur.

ING Bank borç kapatma kredisinde, turuncu ekstra avantajı uygulanır mı?

ING Bank borç kapatma kredisini alan müşteriler ING Bank müşterisi olurlar. Tüm ING Bank müşterisi ola kişiler de turuncu ekstra avantajlarından faydalanabilmektedir. Turuncu ekstra, ING Bank tarafından kendi müşterilerine özel uygulanan bir programdır.

Bu programa dahil olanlar hem kredilerinde faiz iadesi alabilirler hem de vadeli mevduat hesaplarında +%2 daha kazanmaya başlayabilirler. ING Bank turuncu ekstra programına dahil olmak oldukça kolaydır. Bunun için ING Bank kartınızdan her ay 750 liralık harcama yapmanız yeterli olacaktır. Bu harcamalarınız kredi ödemesi, kredi kartı ödemesi, fatura ödemesi ya da herhangi bir yerden yapacağınız alışveriş ödemesi olabilir.

Yapacağınız tüm ödemlerinizi ING Bankamatik kartınızla yaptığınızda, turuncu ekstralı olursunuz. ING Bank borç kapatma kredisi bildiğiniz gibi kredi notunuza göre faiz oranında verilmektedir. Buna göre borç kapatma kredinizi %0,79’dan daha yukarıda bir faiz oranı ile aldıysanız, turuncu ekstra programına dahil olduğunuzda kredi faiz iadesi avantajından bir sonraki ay faydalanırsınız. 750 liralık harcamayı her ay yaptığınız bir sonraki ay kredi iadesi yapılacaktır.

ING Bank borç kapatma kredi başvurusu sorgulama nasıl yapılır?

ING Bank kredi başvurusu sorgulama yapabilmek için kullanabileceğiniz birden fazla alternatif bulunmaktadır. Kredi başvurunuzu sorgulayabilmek için öncelikle kredi başvurusu yapmış olmanız gerekir. Borç kapatma kredisi için başvurularınızı web sitesindeki başvuru formundan, çağrı merkezlerinden, internet şubeden, mobil şubeden ya da banka şubelerinden yapabilirsiniz.

ING Bank kişiye özel faiz oranı uygular. Aynı zamanda dijital kanallardan başvuru yapan ve kredi notu yüksek olan kişiler, oldukça indirimli kredi faiz oranlarından yararlanabilirler. ING Bank kredilerine başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

• ING Bank tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifresi ile mobil şubeye giriş yapabilirsiniz. Ardından kredi bölümüne gelerek buradan da “başvuru sorgulama” adımını takip edebilirsiniz. Başvurunuzun sonucunu anında öğrenebilirsiniz.
• ING Bank internet şubesine yine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Buradan kredi başvurunuzun sonucunu sorgulayabilmek için yine krediler / kredi başvurusu / başvuru sonucu sorgulama adımlarını takip edebilirsiniz. Başvurunuzun olumlu ya da olumuz sonuçlanması halinde nedenlerini ya da ne kadar onaylandığını buradan takip edebilirsiniz.
Kredi başvurunuzun ne durumda olduğunu banka şubelerinden de sorgulayabilirsiniz. Kimliğiniz ile birlikte en yakın banka şubesine gidebilirsiniz.

admin