Ana sayfa KREDİ 50 Bin TL Kredi Veren 5 Banka

50 Bin TL Kredi Veren 5 Banka

20465
0

Nakit ihtiyacını kolay yoldan gidermek isteyen kişilerin tercihi günümüzde bankalardan yana olmaktadır. Birbirinden cazip kredi fırsatları sunan bankalar, düşük faiz üzerinden kredi alımını kolaylaştırıyor. 50 bin TL kredi veren bankalar arayan kişiler ise, özellikle aşağıdaki seçenekler üzerinden kredi alımını daha cazip bir hale getirebilir.

50.000 TL kredi veren 5 banka tarafından istenilen koşular nelerdir?

50.000 TL kredi veren 5 banka ve kredi özelliklerini açıklamadan önce, bu bankaların istedikleri koşulları açıklayalım. Eğer bu koşullara sahipseniz, kredi başvurularınız ister banka şubelerinden ister online olarak yaparak kredinizi hemen alabilir ve hesabınıza aktarabilirsiniz. Bankaların büyük bir kısmı online olarak 50.000 lira kredi vermez. Genellikle 40 ya da 30 bin liraya kadar online kredi verirler ancak sayacağımız 5 banka tarafından online olarak da bu tutarda kredi verilmektedir.

 • Bu krediyi veren bankalar ilk olarak kredi notunuzun yüksek olmasını ister. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler, ödemelerini düzenli yapan ve başka bankalara çok fazla borcu olmayan gruptur. Bu gruptaysanız, kredi başvurunuzu yaptığınızda hemen alma ihtimaliniz yükselir.
 • Bu tutarda krediyi alabilmek için aylık düzenli gelirinizin olması gerekir. Bu gelir kira geliri, faiz geliri, maaş ya da ticaret kazancı olabilir.
 • Kazanmış olduğunuz gelirler karşılığında son altı aylık sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Vakıfbank, ihtiyacınız olan kredi tutarına daha basit bir şekilde erişmenize neden olacaktır. İhtiyaç kredisi konusunda faiz oranını %1.78 olarak belirleyen bankadan 60 ay vadeli olarak kredi alabilirsiniz. Buna göre 50 bin TL tutarındaki krediyi 36 ay vadeli olarak almak isteyen kişiler aylık olarak 2.004 TL ödeme yapmak durumunda kalır. Bu vade planına göre yapmanız gereken toplam kredi geri ödemesi ise 72.433 TL olarak belirlenecektir.

Ziraatbank İhtiyaç Kredisi

Düşük faiz ve uzun vadeler üzerinden ihtiyaç kredisi imkanı sunan banka, uzunca bir süre araştırma yapmaya gerek kalmadan en uygun şartlar altında kredi alımına aracı oluyor. Banka üzerinden 50 bin TL tutarında kredi alabilir ve bunu yüzde 1.80 faiz oranı üzerinden aylık olarak 2.012 TL olarak ödemeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde yapmanız gereken toplam geri ödeme ise 72.709 TL olarak belirlenecektir. Banka bu kredi tutarını sağlayabilmek için öte yandan kredi talebinde bulunan kişiden kefil, düzenli bir aylık gelir, yüksek bir kredi notu gibi şartlar isteyebilir. Bunları sağlayamayacak olan kişilerin ise teminat durumunu karşılaması halinde kredi alabilmesi mümkün bir hale gelebilir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi konusunda son derece cazip planlar ortaya çıkaran Yapı Kredi Bankası, aklınızdaki kredi tutarına daha basit bir şekilde erişmenize neden olur. Yapı Kredi Bankasında ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.94 olarak belirlenmiş durumdadır. Buna göre bankayı tercih ederek 50 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alan kişiler 36 aylık vade planı üzerinden aylık olarak 2.066 TL ödeme yapmalıdır. Bu vade planı üzerinden toplam geri ödeme tutarı ise 74.654 TL olarak belirlenir. Banka kredi başvurusu sırasında kefil, teminat gibi ek durumlarda talep edebilir. Özellikle kredi notunun yüksek bir seviyede olması banka tarafından başvuru sırasında en çok önemsenen konulardan biridir. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için online kredi başvurusu, müşteri hizmetleri üzerinden başvuru, şube veya bankamatik üzerinden başvuru yollarından biri tercih edilebilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi

50 bin TL ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunan Akbank, uzunca bir arayışa girmeden en cazip seçenekleri görebileceğiniz adreslerden biridir. Banka aracılığıyla 60 aya varan uzun vadelerle birlikte ihtiyaç kredisi alabilir, almış olduğunuz krediyi yüzde 2.06 faiz oranı üzerinden ödeyebilirsiniz. Banka üzerinden 50 bin TL tutarında kredi alarak bunu 36 aylık vadelerle ödemeyi seçen kişiler aylık olarak 2.113 TL ödeme yapmalıdır. Bu vade planı üzerinden toplam geri ödeme tutarı ise 76.081 TL olarak belirlenir.

Fibabanka 50 bin TL İhtiyaç Kredisi

Fibabanka ihtiyaç kredisi faiz oranı 2019 yılında %1.85’tir. Buna göre bankadan 60 aya varan vadelerle birlikte ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. 50 bin TL tutarındaki krediyi 36 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçen kişiler aylık olarak 2.031 TL ödeme yapmalıdır. Banka öte yandan kredi notu yüksek durumda olan kişilerden kefil, belge gibi durumlarda talep etmez. Yani her açıdan daha kolay şekilde kredi almak isteyenler için idealdir.

50 Bin TL ihtiyaç Kredisi Başvurusu

50 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu için kredi talebinde bulunmak isteyenlerin karşısına birden fazla seçenek çıkar. Bunlar arasından onlar için en uygun yönteme karar vererek anında kredi başvurusunda bulunmak mümkündür. İnternet şubesi, mobil bankacılık, şube başvurusu, bankamatik başvurusu ve kısa mesaj üzerinden başvuru bu yöntemler arasında bulunur. Bu yöntemler üzerinden kredi başvurusu yaptığınızda ön başvuru yerine sayılır. Kesin olarak kredi alımını mümkün bir hale getirmek için banka tarafından talep edilen belgelerle birlikte en yakında bulunan banka şubesini ziyaret etmek yeterli olacaktır.

SİZE UYGUN KREDİ KAMPANYALARI BURADA

İnternet üzerinden kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, çalışmak istediği bankanın resmi internet sitesine girerek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Kredi başvuru bölümüne yönelerek karşınıza çıkacak olan ihtiyaç kredisi başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. Başvuru formunda istenen bilgiler arasında T.C kimlik numarası, gelir bilgisi, kredi vade tutarı ve kredi tutarı, adres bilgileri, çalışma bilgileri ve kişisel bilgiler bulunur. Bu detayları eksiksiz ve doğru bir şekilde dolduran kişilerin başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak anında ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaları mümkün bir hale gelecektir. Başvuruya dair detaylı sonuç başvuru formunda verilen cep telefonu numarasına dakikalar içinde gönderilmiş olur. 

Mobil şube üzerinden 50 bin TL kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler bankanın kendi müşterisi durumunda olmalıdır. Çalışılacak bankanın resmi mobil uygulamasına banka bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra, uygulama içinde karşınıza çıkacak olan kredi başvuru bölümüne giriş yapmanız ve kredi başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yine aynı şekilde ihtiyaç kredisi başvuru formunda sorulacak olan detaylara doğru bir şekilde cevap vererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunlara ek olarak dileyenler daha hızlı bir sonuç görebilmek adına kredi için talep edilen belgelerle birlikte kendilerine en yakında bulunan banka şubesini ziyaret etmelidir. Ayrıca kısa mesaj üzerinden kredi başvurusu, müşteri hizmetleri üzerinden kredi başvurusu gibi yöntemlerle de bu konu hakkında hızlıca bir sonuca varabilirsiniz.

50 bin TL kredi almak için bankaların internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz bankanın internet sitesinden online giriş yaparak, internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bankanız tarafından size verilen müşteri numarası ve internet şifresi ile giriş yaptıktan sonra krediler/ kredi başvurusu adımlarını takip ederek başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından başvuru yapmanın en önemli avantajı ise onaylanmış olan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilmenizdir.

Bankalara 50 bin lira kredi için başvuru yapabileceğiniz bir diğer yöntem de müşteri hizmetleridir. Yukarıda saymış olduğumuz bankaların müşteri hizmetlerini arayarak başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli olan bilgileri telefonda ilettiğinizde, başvurunuz hemen alınır ve aynı gün içinde değerlendirilir. Onaylanmış olan krediniz, banka müşterisiyseniz hesabınız aktarılır. Banka müşterisi değilseniz kredini almak için başvuru yaptığınız bankanın şubesine gitmeniz ve gerekli evrakları imzalamanız gerekir.

Bankalardan 50 bin TL kredi almak için banka şubesinden başvuru yapmanız daha faydalı olacaktır. Çünkü kredi notunuz yeterli değilse, banka bu krediyi verebilmek için kefil ya da ipotek isteyebilir. İnternet üzerinden yapmış olduğunuz başvurular direkt olarak olumsuz şekilde değerlendirilirken banka şubesinden başvuru yaptığınızda, müşteri temsilcisi krediyi vermek için kefil ya da ipotek getirmenizi söyleyebilir. Bu durumda, gerekli teminatları sağlayarak krediniz almanız mümkündür.

Bankaların kredi başvurusuna olumlu bir şekilde dönüş yapabilmesi için dikkat ettiği bazı kriterler vardır. Özellikle kredi talebinde bulunan kişinin düzenli bir gelirinin bulunması, sigortalı olması, kredi notunun yüksek olması, kara listede bulunmaması ve sicilinin temiz olması bu dönemde bankalar tarafından aranan şartlar arasında yer alır. Bu şartlara sahip olan kişiler diğerlerine göre biraz daha rahat ve hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilmektedir.

50 bin TL kredi için istenen belgeler;

Yukarıda açıklamış olduğumuz 5 banka tarafından 50 bin TL kredi çekmek için istenilen belgeleri detaylı olarak açıklayalım;

 • Maaşlı olduğunuza dair maaş bordrosu belgesi ya da çalıştığınız iş yerinden alacağınız maaş yazısı ile birlikte şirketinizin imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve vergi levhası belgeleridir. Şirket için istenen belgeler, özel sektörde çalışanlar için geçerlidir.
 • Emekli maaşınız varsa emekli maaşınızı aldığınız hesap cüzdanının fotokopisi ya da maaş aldığınız bankadan alacağınız dekont istenir.
 • Şirket gelirleriniz varsa, ortağı olduğunuz ya da sahibi olduğunu şirketin vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, gelir bilançosu, gelir vergisi beyannamesi ve kimlik fotokopisi istenir.
 • Krediyi alacak olan kişinin kimlik fotokopisi istenir.
 • Krediyi alacak olan kişinin sigorta primlerinizin ödendiğine dair kanıt niteliği taşıyan hizmet dökümü belgesi istenir. Bu belgeyi, e-devlet üzerinden temin edebilirsiniz.
 • Faiz geliriniz varsa, bu geliri almış olduğunuz banka hesabınıza ait hesap cüzdanı fotokopisi istenir.
 • Kira geliriniz varsa, adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün tapusu, kira kontrat belgeniz, son iki aylık ikametgâh belgesi ve kiranın yatırıldığı hesaba dair dekont belgeleri istenir.
 • Krediyi alacak olan kişinin ikametgâh belgesi ya da son iki aylık bir fatura örneği istenir.

50.000 TL kredi veren diğer bankalar var mıdır?

Yukarıda saymış olduğumuz 5 banka dışında 50.000 TL kredi veren başka bankalar da vardır. Eğer makalemizin başında açıkladığımız şartları taşıyorsanız, istediğiniz bankadan 50.000 TL kredi alabilirsiniz. Bu krediyi alabileceğiniz diğer bankalar ve kredi özellikleri ise şöyledir;

Enpara.com 50.000 TL kredi ve özellikleri;

Enpara, şubesiz bankacılığın öncelerinden olan bir bankadır. Bu bankanın şubesiz olması, çeşitli banka masraflarını almamasını sağlar. Enpara üzerinden hesabınız varsa havale ve EFT ücreti ödemezsiniz. Hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmaz. Bunların yanında, kredileriniz uygun faiz oranlarında sunulur ve kredilerden dosya ücreti alınmaz. Bu bankada alacağınız kredini diğer özellikleri ise şöyledir;

 • Enpara aracılığı ile 60.000 liraya kadar olan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • Bu krediye doysa masrafı ödemezsiniz, kredinizden yalnızca hayta sigortası masrafı alınır.
 • Bu kredini faiz oranları, krediyi alacağınız vadeye göre değişir. Kredi vadenizi 60 ay kadar belirleyebilirsiniz. Faiz oranları %0,99’dan başlar ve %1,15’e kadar yükselir.
 • Bu krediye alırken kefil ya da gelir belgesi gibi teminatlar ya da evraklar vermenize gerek kalmaz.
 • Kredi başvurunuzu online kanallardan yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu bankadan 50.000 lira olan kedinizi 60 ay vade ile aldığınızda kredinizin faiz oranı %1,15 olur. Bu kredi için aylık olarak 1.230,83 lira ödersiniz. Kredinizden dosya masrafı alınmaz ve geri ödeyeceğiniz toplam kredi tutarı 73.849,80 lira olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here