Akbank Şubesiz, Belgesiz Kredi

Akbank Şubesiz, Belgesiz Kredi

Akbank şubesiz ve belgesiz kredi kapsamında vatandaşların nakit ihtiyaçlarına acil çözümler getiriyor. Kredi alımında büyük bir kolaylık ortaya çıkaran bu adres, uzunca bir süre kredi alımı için zahmete girmeye gerek kalmadan ihtiyaçlara doğrudan çözüm bulmanıza neden oluyor. Akbank şubesiz kredi kapsamında, en fazla olarak 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisini şubeye gitmeye gerek kalmadan alabilirsiniz. Banka tarafından belirlenen maksimum vade sayısı ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranı ise sabit olarak yüzde 2,48 olarak tutulmuştur. Bu şekilde uygun vade ve faiz oranları üzerinden istediğiniz kredi tutarına daha basit şartlar altında ulaşabilirsiniz.

Akbank Şubesiz Belgesiz Kredi Hesaplama

Akbank ihtiyaç kredisi kampanyasında 20 bin TL tutarında kredi aldığınızda ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinizde aylık olarak yapmanız gereken ödeme 718 TL olarak belirlenmiş olacaktır.

30 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi alanlar 60 aylık vade üzerinden aylık olarak 1.078 TL ödeme yapmalıdır. Bunun yanında 10 bin TL tutarında kredi alarak bunu 24 aylık vade tutarı üzerinden ödemeyi düşünenler aylık olarak 588 TL ödemelidir. 15 bin TL tutarındaki krediyi 36 aylık vade planı üzerinden ödeyenler ise aylık olarak 684 TL ödeme yapmalıdır. Banka kredi faiz oranına ek olarak, tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek ücretlerde kredi talebinde bulunanlardan isteyebilir.

Akbank Şubesiz Belgesiz Kredi Başvurusu

Akbank direkt kredi başvurusu yapabilmek oldukça kısa bir zaman aralığı içinde tamamlanabilir. Özellikle konu hakkında hemen sonuca ulaşmak isteyenler için bu yöntem oldukça ideal olacaktır. Akbank resmi internet sitesini ziyaret ederek krediler kısmına giriş yapmalı ve başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Akbank şubesiz belgesiz kredi başvuru formunda sizden istenen bilgiler arasında T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası, kredi tutarına dair detaylar ve vade sayısı yer alır. Bu detayları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra hemen başvur yazısına tıklayarak kredi başvurusunu bankaya iletebilirsiniz. Kredi başvurusuna dair olumlu veya olumsuz bir cevap, yalnızca beş dakikalık süre içinde başvuru formunda vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilmiş olacaktır. Akbank müşterisi olanlar, kredi başvuruları olumlu cevaplandırıldığı takdirde, istedikleri kredi tutarını anında hesabında bulabilirler.

Ayrıca diğer başvuru yollarını tercih ederek de aynı şekilde kısa bir süre aralığında kredi başvurusu talebini bankaya iletebilme şansınız vardır. Bunun için direkt mobil veya Akbank telefon şubesi üzerinden harekete geçebilirsiniz.

Direkt mobil üzerinden kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, akıllı cihazlarına uygulama marketi üzerinden Akbank direkt mobil uygulamasını indirmelidir. Uygulamaya gerekli bilgilerle giriş yaptıktan sonra, karşınıza çıkacak krediler kısmından direkt kredi bölümüne giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Yine aynı şekilde ilgili başvurunun incelenmesinden hemen sonra, kredi sonucunuzun tarafınıza kısa mesaj üzerinden gönderilmiş olacaktır.

Ayrıca Akbank Müşteri Hizmetleri de bu konuda aralıksız olarak danışabileceğiniz bir adres konumunda bulunur. Akbank direkt kredi başvurusu yapmak için 444 25 25 numarasını arayabilir ve bu hat üzerinden talebinizi iletebilirsiniz. Akbank müşterisi olduğunuzdan dolayı, son derece kısa bir zaman aralığı içinde kredi başvuru işleminin yapılması söz konusu olacaktır.

Banka kolay yoldan kredi imkânı sağlarken, uzun vadeler aracılığıyla nakit ihtiyaçlarınızı daha sorunsuz bir şekilde kapamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle yüksek bir kredi notuna sahip olan kişilerin daha yüksek bir kredi tutarını banka üzerinden alabilme hakkı bulunur. Yüksek tutardaki ihtiyaçlar için kredi alma konusunda kredi notu önemli bir konu olmaktadır.

Akbank şubesiz belgesiz kredi başvurusu yapabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise banka ATM’leridir. Herhangi bir Akbank ATM’sine giderek de kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken nokta, şubesiz krediyi bankalardan kullanabilmeniz için o bankanın müşterisi olmanız gerektiğidir. Akbank kredi kartınız ya da banka kartınız yanınızdaysa, acil nakit ihtiyaçlarınız için hemen bir Akbank ATM’sine giderebilirsiniz. Kartlarınızdan birini kullanarak kredi başvurunuzu kolayca tamamlayabilir ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank şubesiz belgesiz kredi alma koşulları nelerdir?

Akbank aracılığıyla bu kredileri alabileniz için en önemli koşul kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Bankaların kredi başvurunuzu kolayca onaylamasını istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olmasına önem vermelisiniz. Kredi notunuzu yükseltmek için bankalardan aldığınız kredilerin ve kredi kartlarının ödemelerini geciktirmemeli, kredi kartı ödemelerinin asgari tutarını değil dönem borcunu yapmalı, bankalara otomatik ödeme talimatı vermeli ve bunları düzenli olarak ödemeli, bunlarla birlikte vadeli hesap ya da bireysel emeklilik gibi tasarruf hesapları açtırmalısınız. Kredi notunuzu etkileyen en önemli etmenler bunlardır. Bunlara önem verdiğiniz takdirde, istediğiniz bankadan, şubesiz ve belgesiz kredi alma hakkınız olacaktır.

Akbank şubesiz ve belgesiz kredi vermek için aylık gelirinizin olmasına da önem verir. Maaşlı çalışansanız ya da esnafsanız ancak vergilerinizi düzenli olarak ödüyorsanız, bu bankadan anında kredi almanız mümkündür. Aylık gelire önem verilmesinin sebebi, alacağınız krediyi geri ödeyebileceğinizi kanıtlamanızdır. Banka kredi verirken, müşterilerinin geri ödeme performansları ile birlikte ödeyebilecekleri gelire de bakmaktadır.

Akbank’tan şubeye gitmeden hazır kredi kullanabilmek için taşıyor olmanız gereken bir diğer şart, sigorta primlerinizi düzenli olarak ödüyor olmanızdır. Bankalardan kredi alabilmeniz için son altı aylık sigorta priminizin ödenip ödenmediğine bakılmaktadır. Bunun sebebi ise BDDK tarafından çıkarılan kanundur. Bu kanuna göre son altı aylık sigorta priminiz, kesintisiz olarak ödenmediyse, hiçbir bankadan kredi almanız mümkün değildir.

BDDK tarafından kredilerle ilgici konulan bir diğer sınırlama da aylık gelire göre borç yapılabileceğidir. Bunu örnek vererek açıklayacak olursak; bir kişinin aylık 2000 lira gelir olsun. BDDK, bu kişinin aylık 1000 liraya kadar kredi ödeyebileceğini öngörmektedir. Bu nedenle çekeceğiniz tüm kredilerin toplam ödemesinin 1000 lira olması gerekir. Eğer 1000 liranın üzerinde krediniz varsa ve yeni bir kredi almak için başvuru yaptıysanız, kredi başvurunuz olumlu karşılanmaz. Ancak aylık geliriniz kredi ödemeniz için yeterliyse, Akbank tarafından krediniz hemen onaylanacaktır.

Akbank şubesiz belgesiz kredi örnek ödeme tablosu;

Bu bankadan 50.000 liraya kadar şubesiz ve belgesiz kredi başvurusu yapma imkânınız bulunmaktadır. Nakit ihtiyacınıza ve seçeceğiniz vadeye göre kredinizin faiz oranı değişecektir. Bu bankadan çeşitli kredi miktarlarına göre örnek ödeme tablosu, aşağıdaki şekilde olur.

  • Akbank’tan 5.000 lira kredi almak istediğinizde ve sigorta yaptırdığınızda, 60 ay vade için ödeyeceğiniz faiz oranı %1,77’dir ve bu kredinin aylık taksiti 148,19 liradır. Bu tutarda krediyi sigortasız olarak ve yine 60 ay vadede almak istediğinizde faiz oranı %1,87 olur ve aylık taksit tutarı 152,46 liradır.
  • Akbank şubesiz belgesiz kredi almak için 50.000 liralık bir tutar belirlediyseniz ve vadeniz 60 ay ise kredinize sigortasız olarak ödeyeceğiz faiz oranı %1,82’dir ve aylık taksit tutarı 1.503,19 liradır. Sigortalı olarak aynı tutar ve aynı vadede kredi için aylık faiz oranı %1,72 olurken kredini taksit tutarı ise 1.460,77 lira olur.

Akbank şubesiz belgesi kredi sigortasız olarak örnek ödeme tablosu;

Akbank kredileri sigortalı ve sigortasız olarak sunulmaktadır. Bu kredileri isterseniz hayat sigortası yaptırarak alabilir, isterseniz de hayat sigortası yaptırmadan, daha fazla faiz ödeyerek hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu krediyi en fazla 50.000 liraya kadar alabilirsiniz. Aşağıdaki örnek tutarlarda sigortasız olarak kredi aldığınızda faiz oranınız ve diğer detaylar hakkında bilgi verelim;

  • Bu bankadan sigortasız olarak 24 ay vade ile 5.000 lira kredi çektiğinizde ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %1,81 olur. Bu kredi için ödeyeceğiniz taksit tutarı 269,53 liradır. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 6.468,82 lira olur.
  • Sigortasız olarak 10.000 lira olan krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,75 olarak hesaplanır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 294,69 lira olurken geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 17.681,22 lira olur.
  • Sigortasız ve 60 ay vadeli olarak 50.000 lira almak istediğinizde kredinin faiz oranı %1,37 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.317,14 lira olurken kredinizin toplam geri ödeme tutarı da 79.028,30 lira olacaktır.

Akbank şubesiz belgesiz kredi özelikleri nelerdir?

Akbank aracılığı ile şubesiz ve belgesiz kredi almak istiyorsanız, öncelikle bu kredi hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu krediye ait genel özellikler şöyledir;
• Akbank şubesiz krediyi ihtiyacınız olduğu anda, kefilsiz ve imzasız olarak hemen alabilirsiniz.
• Krediniz en hızlı şekilde mobil ya da internet bankacılığını kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için web sitesinde bulunan hızlı başvur formunu da kullanabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz, başvuru forumunu doldurduktan ve onay geldikten sonra banka yetkilileri tarafından aranırsınız ve kredinizi yine şubeye gitmeden alabilirsiniz. Akbank şubesiz krediye çağrı merkezi aracılığı ile de başvuru yapma imkânınız bulunmaktadır.
• Akbank şubesiz belgesiz krediyi 7/24 hesabınıza aktarabilirsiniz.
• Kredinizi 60 ay vadeye kadar ve 40.000 liraya kadar kullanabilirsiniz.
• Bu kredini faiz oranı kredi tutarına, kredi vadesi ve müşterilerin kredi notuna göre değişir.
• Akbank, ne kadar kredi kullanabileceğinizi görebileceğiniz farklı bir uygulama da sunmaktadır. Eğer Akbank müşterisiyseniz, bu bankadan şubesiz olarak ne kadar kredi kullanabileceğinizi görmek için mobil uygulamaya girmeniz ve yalnızca cep telefonunuzu sallamanız yeterlidir.

Akbank Direkt Kredi;

Akbank Direkt Kredi, banka müşterisi olan ya da olmayan herkes için uygun faiz oranlarında sunulur. Henüz banka müşterisi değilseniz, https://www.akbank.com/basvuru/Direkt-Kredi-Hizli-Basvuru/ adresinde bulunan başvuru formunu doldurabilir ve kredinize anında ulaşabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler de Akbank Mobil uygulamasına girip telefonlarını sallayarak, ne kadar kredi kullanabileceklerini hemen öğrenebilirler. Akbank Direkt kredi özellikleri şöyledir;

• Bu krediyi imzasız, belgesiz ve kefilsiz olarak hemen almanız mümkündür.
• Akbank direkt kredi 40.000 liraya kadar ve 60 aya varan vade seçenekleri ile sunulur.
• Bu kredinin faiz oranları kredi tutarına vadesine ve müşterilerin kredi notuna göre değişir.
• Kredi başvuruları için çağrı merkezini, başvuru formunu ya da online kanalları kullanabilirsiniz.
• Bu krediye 3 ay ertelemeli yani 92 gün ödemesiz avantajı ile sahip olabilirsiniz.
• Akbank kredilerinden hayat sigortası ve dosya masrafı alınır. Bu masraflar kredinin hesabınıza geçme aşamasında bir defaya mahsus olarak kesilir ve kalan tutar hesabınız aktarılır.
• Akbank direkt kredi başvuruları 7/24 yapılabilir ve onaylanan kredi tutarı dilediğiniz zaman hesabınıza aktarılabilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir