Aktifbank İle Kredi Almak Çok Kolay

Aktifbank İle Kredi Almak Çok Kolay

Kredi, nakit ihtiyacı olan herkes tarafından değerlendirmeye alınan faktörler arasında yer almaktadır. Kullanıcılar kendisi için en uygun bankayı araştırmakta ve genellikle uygun faiz oranı olmasına da özen göstermektedir. Bu bankalar arasında Aktifbank ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında aktif bir rol oynamaktadır. Uygun faiz oranlarının yanı sıra uzun vadeli seçenekleri de yine müşterileri memnun etmektedir.

Taşıt, ihtiyaç ya da konut kredisi alanında hizmet veren banka, faiz oranları sayesinde yüksek bir müşteri kitlesine de sahiptir. Bankadan kredi başvurusu yapabilmek ise oldukça kolaydır.

Aktifbank Kredi Başvurusu

Aktifbank ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kredi başvurusu için müşteriler çok uzun işlemler de yapmak durumunda değildir. İnternet aracılığı ile başvuru yapabilmenin yanı sıra kısa mesaj gönderimi ile de yine kredi başvurusu sağlanabilmektedir. 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan bankadan kredi onaylandığı takdirde kullanıcılar PTT şubelerinden, ATM’lerden ya da Aktifbank hesaplarından kredilerini çekebilmektedir.

Aktifbank ihtiyaç kredisi kredi başvurusu yaparken sadece TC Kimlik Numarası ile başvuru gerçekleştirilmektedir. Kullanıcılar ne kadar kredi istediklerini ve kaç ay vade yapmak istediklerini başvuru esnasında belirttikleri takdirde hesaplamalar yapılmakta ve bilgilendirme smsleri de gönderilmektedir. Elbette bu değerlendirmeler esnasında kişilerin banka geçmişleri de büyük önem arz etmektedir.

Aktifbank Faiz Oranları

Aktifbank ihtiyaç kredisi kapsamında faiz oranı 2,52 olarak belirlenmiştir. 60 aya kadar vade seçeneği bulunan bu bankada kullanıcılar 50.000 TL’ye kadar kredi kullanımı sağlayabilmektedir. 12, 24 ya da 36 ay seçenekleri de yine kullanıcılar tarafından değerlendirilebilecek olan seçenekler arasında yer almaktadır.

Aktifbank ihtiyaç kredisi başvurusu sağlandıktan sonra kullanıcılara bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Gecikmiş vergi borçları, geçmiş dönemden kalan banka borçları, trafik cezaları, düzensiz kredi kartı kullanımı gibi faktörler de yine başvuru sonucunu etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Bankadan kredi kullanımı sağlayacak olan müşterilerden sigorta dökümü ya da maaş bordrosu da talep edilebilmektedir. Kredi onaylandığı takdirde PTT, Atm ya da Aktifbank banka hesap numaraları aracılığı ile krediler talep edilebilmektedir. Detaylı bilgiler Aktifbank yetkililerinden de alınabilmektedir.

Aktifbank Kredim Olumsuz Sonuçlandı

Aktifbank kredi başvurusu yapmış olan müşterilerin başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin mutlaka banka geçmişlerini araştırmaları ve bu araştırmalar neticesinde işlem sağlamaları gerekmektedir. Herhangi bir ödenmemiş borcun olup olmadığı ya da daha önce çekilen kredilerde sorun yaşanıp yaşanmadığı son derece önemlidir. Özellikle vergi borcu ya da trafik cezaları bu gibi durumları son derece etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Aktifbank kredi başvurusu yapmış olan kişilerin olumsuzluk ile karşılaşmalarında bir diğer etkili neden ise uzun vadeli kredi kullanım limitlerinin dolmuş olma olasılığıdır. Örneğin bir kişi maaşının 4 katından fazla kredi kartı limiti kullanamayacağı gibi yine aynı ölçülerde kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Durum böyle olunca da sistem daha fazla kredi limitine imkan sunmamaktadır.

Aktifbank Kredi Başvurusunda Belge Şartı Var mı?

Aktifbank kredi başvurusu yapan müşterilerden gerekli görüldüğü takdirde gelir belgesi talep edilmektedir. Gelir belgesi, kişinin krediyi ödeyip ödeyemeyeceğini ortaya koyan önemli hususlar arasında yer almaktadır. Bazı bankalar yalnızca maaş bordrosu kabul ederken bazıları diğer evrakları kabul etmemektedir. Aktifbank ise tapu, kira kontratı, vergi levhası ya da buna benzer diğer evrakları da belge olarak kabul etmektedir. Siz de Aktifbank’tan kredi kullanımı gerçekleştireceğiniz zaman mutlaka gelir belgenizi hazırlamalı ve başvurunuzu evraklarınız ile birlikte gerçekleştirmelisiniz.

Aktif Bank Kredi Özellikleri Nelerdir?

Aktif Bank, kredi notuna önem vermeden, kefilsiz ve koşulsuz kredi sunar. Bu bankanın kredilerine online kanallardan başvuru yaparak sahip olabilirsiniz. Bu bankadan kredi alabilmek için gerekli olan aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin ödenmesidir. Bu şartları taşıyorsanız, hemen internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Aktif Bank kredi genel özellikleri ise şöyledir;

Bu krediyi 3 aydan başlayan ve 60 aya varan vadelerle, dilediğiniz vade sayısında alabilirsiniz.

Aktif Bank kredisini 2.000 liradan 40.000 liraya kadar almanız mümkündür.
Bu kredi faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. En düşük faiz oranı %1,08’den başlar. En yüksek kredi faiz oranı ise %1,89 olarak uygulanır.

Bu krediden, en başta ve bir defaya mahsus olmak üzere tahsis cüreti alınır. Alınacak olan bu ücretin tutarı, kredi tutarının binde beşi kadardır.
Bu krediyi alan kişilerden hayat sigortası masrafı da alınacaktır. Bu masrafın tutarı da kişiye göre değişir. Krediyi alacak olan kişinin yaşına, cinsiyetine, kredi vadesi ve kredi tutarına göre hayat sigortası masrafı belirlenir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir