Ana sayfa KREDİ Araç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

Araç Kredisi Başvurusu ve Hesaplama

1970
0

Kredi kullanarak alınan ürünler son dönemde büyük bir artış göstermiştir. Bireysel kullanımdan başlayarak, küçük büyük tüm işletmelere varana kadar toplumsal olarak, banka ile birlikte ekonomik adımların atılmakta olduğu görülmektedir. İnsanlar artık paralarını dahi fiziksel ortamda görmeden sanal hareketler ile çoğu kez para el değiştirmekte hatta daha doğru anlatım ile para el değmeden hesap değiştirmektedir. Bu denli popüler bir alanın tercih edilmesinde, lüks ve çok yönlü yaşamın tercih edilmesi de hiç kuşkusuz önemli bir faktördür. Toplumumuzun giderek tüketim toplumu özellikleri göstermesi nedeni ile de kaçınılmaz olarak artan ihtiyaçların karşılanması için kredi yoluna başvurulmaktadır. Araç kredisi başvuru ve hesaplama da bu fiillerden biri olarak hayatımıza girmiştir. Bu iş için birçok site kurulmuş, her gün on binlerce insanın kredi hesaplaması yaptıkları görülmüştür.

Kredi kullanmak isteği olan bireylerin bankalar tarafından sunulan kredi faiz oranlarını güncel bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir. Araç kredisi başvuru ve hesaplama yapmak istediğinizde ister bankaların kendi sitelerini isterseniz de bu amaçla kurulmuş olan siteleri ziyaret edebilirsiniz. Bu amaçla hazırlanmış olan sunucularda ihtiyacınıza yönelik olarak merak ettiğiniz tüm hususlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin kredi tutarı, vadesi ile ilgili veriler girildikten sonra sistem otomatik olarak size kredi geri ödemesi, aylık tutar, faiz oranı gibi verileri sunacaktır. Bu uygulamayı tek bir banka sunucusu yerine genel amaçlı kurulan bir sitede araştırarak, en avantajlı kredi ve faiz oranına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Araç Kredisi Hesaplama

Şimdi genel amaçlı olarak kurulmuş olan bir web sitesinde ortalama veriler girilerek ortaya çıkacak olan tüm çıktılar sizlerle paylaşılacaktır. Buna göre araç kredisi başvuru ve hesaplama yapılarak örnek değerler üzerinden güncel veriler paylaşılacaktır. İlk olarak kredi tutarı 40 bin TL Vade ise 48 ay olarak seçilmiş, araç tipi ise 2. El olarak işaretlenmiştir. Buna göre ortaya çıkan verilerden birkaç tanesi şu şekildedir.

  • Ziraat Bankası: Faiz oranı 2,36, aylık ödeme 1534 TL ve toplam geri ödeme ise 73.858 TL’dir.
  • Vakıfbank: Faiz oranı 2,39 aylık ödeme 1545 TL ve toplam geri ödeme ise 74.357 TL’dir.
  • Yapı Kredi: Faiz oranı 2,45 aylık ödeme 1566 TL ve toplam geri ödeme ise 75.255 TL’dir.
  • QNB Finans Bank: Faiz oranı 2,62 aylık ödeme 1625 TL ve toplam geri ödeme ise 78.229 TL’dir

Araç Kredisi Başvuru Koşulları  

Size en uygun gelen krediyi kullanmak için bireysel olarak banka şubelerine başvuru yapmanız gereklidir. TC kimlik veya ehliyet ile beraber başvurunuz halinde araç kredisi başvuru ve hesaplama yapılacak ardından ise bankanın istediği bazı evraklar ve verileri, adres bilgisi; gelir durumu gibi, sunduktan sonra krediniz bir aksilik çıkmazsa onaylanmış olacaktır. Ayrıca bankaların hazırlamış olduğu kampanya dönemleri de takip edilmelidir.  

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here