Borç Kapatma Kredisi ING’de %0,99’dan Başlayan Faiz Oranı

Borç Kapatma Kredisi ING’de %0,99’dan Başlayan Faiz Oranı

ING Bank, ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bunun nedeni kredi faiz oranlarının oldukça düşük olması ve kredi ile birlikte çok sayıda avantaj sağlamasıdır. Özellikle nakit iade özelliği ile pek çok müşteriyi kendine çeker. Kredilerinde uygulanan faiz oranlarının müşterilerin kredi notuna göre olması da bir başka tercih edilen özelliğidir. Eğer kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, bu bankadan koşulsuz ve şartsız olarak krediniz kullanabilir ve 0,99’dan başlayan faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. ING, son zamanlarda diğer bankalardaki borçlarınızı da kapatmanız adına kampanya düzenlemiştir. ING borç kapatma kredisi ve detayları hakkında bilgi verelim;

ING borç kapatma kredisi özellikleri nelerdir?

ING Bank tarafından sunulan bu avantajlı krediye hemen sahip olabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler online kanallardan başvurularını yaparak hemen kredilerini alabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler de yine internet sitesinden başvuru yaparak kaplarına gelen evraklarını imzaladıklarında, kredilerini alabilirler. Borç kapatma kredisi ile diğer tüm bankalarda olan borçlarınızı tek bir bankaya toplayarak, 60 aya varan vadelerde ve uygun faiz oranlarında ödeyebilirsiniz. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • ING borç kapatma kredisi 3 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri ile sunulmaktadır.
 • Bu krediyi 3 ay erteleme özelliği ile kullanabilir ve tüm bankalardaki borçlarınızı tek bir yere toplayarak, kolaylıkla ödeyebilirsiniz. 3 ay erteleme özelliğini 5.000 ve 100.000 lira arasındaki krediler için kullanabilirsiniz. Ayrıca kredinizin 60 ay vadeli olması gerekir. 3 ay ertelemeli olan kredinizin vadesi 57 olarak hesaplanacaktır.
 • Bu kredini faiz oranları, kredi notunuza göre 0,99 ile 2,29 arasında belirlenir.
 • Bu krediden dosya masrafı alınacaktır. Alınacak dosya masrafı yani tahsis ücreti tutarı, kredinin binde beşi kadardır.
 • Bu kredi ile birlikte turuncu ekstra kredi nakit iadesinden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede, yatırmış olduğunuzu kredinin faizlerinden her ay nakit iadesi alabilirsiniz. Ancak bu avantajdan faydalanabilmek için kredinizin faiz oranının %1,09’dan üstte bir oranda olması gerekir.
 • Bu krediyi alırken diğer bankadaki faiz oranlarına bakılmaz. Mevcut olan kredilerinizin faiz oranı ne olursa olsun 0,99’dan başlayan faiz oranlarından faydalanabilir ve kredilerinizi rahatça ödeyebilirsiniz.

ING borç kapatma kredisi başvuruları nasıl yapılır?

ING borç kapatma kredisine hem banka müşterisi olan hem de banka müşterisi olmayan kişiler online kanalları kullanarak, oturdukları yerden başvuru yapabilirler. Bu krediye başvuru yapabileceğiniz tüm yöntemleri detaylı olarak açıklayalım;

ING borç kapatma kredisine internet sitesinden nasıl başvuru yapılır?

Bu krediyi almak için başvurularınızı, www.ingbank.com adresinden yapabilirsiniz. Bu adreste yer alan “hemen başvur” kısmına tıklayarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kolayca başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu adresine tıklayın.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir.
 • Kimlik numarası, doğum tarihi bilgileriniz, cep telefonu numaranız, ekranda yer alan doğrulama kodu bilgilerini doldurun.
 • İsterseniz alt kısımda bulunan aydınlatma metnin de okuyabilirsiniz.
 • Ardından “devam” kısmına tıklayın.
 • Başvurunuz hemen alınır ve değerlenir. Başvurunuz olumsuz sonuçlanırsa kredi işlemlerine devam edemezsiniz ve sonucu cep telefonunuza iletilir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredi başvurusu işlemine devam edebilirsiniz.
 • Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler alacakları kredini tutarını ve vadesini girecekleri sayfaya yönlendirilirler.
 • Ardından iş adresini, ikametgâh adresinizi ve çalışma bilgilerini de doldurmanız istenir.
 • Tüm istenen bilgileri doldurduktan sonra “başvur” kısmına tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Kredi bilgeleriniz alındıktan sonra banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Kredi evraklarınız kurye yoluyla adresinize iletilir. Evraklarınızı imzaladıktan sonra kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

ING Borç kapatma kredisi internet bankacılığından nasıl yapılır?

ING borç kapatma kredisine, banka müşterisi olan kişiler internet bankacılığını kullanarak hemen başvuru yapabilirler. Bu kanaldan başvuru yapmanın en büyük avantajı ise kredi başvurunuzu hemen sonuçlanması ve kredinizi hemen hesabınıza aktarabilmenizdir. Üstelik kredinize 7/24 başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi yine banka şubelerine gitmek zorunda kalmadan, mesai saatlerini beklemeden ya da hafta sonu olsa bile hesabınıza aktarabilmenizdir. ING internet bankacılığından kredi başvurusu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak https://internetsubesi.ing.com.tr/WebApplication.UI/Default.aspx adresine tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan ilgili bölümlere kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı ve bankadan aldığınız şifreyi yazarak giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa, müşteri hizmetlerini arayarak alabilirsiniz.
 • “Giriş” kısmına tıkladıktan sonra bankada kayıtlı olan cep telefonunuza bir kod gönderilecektir. Bu kodu ekranda yer alan bölüme girmeniz halinde internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “kredi / kredi başvurusu” adımlarını takip etmeniz gerekir.
 • Ardından almak istediğiniz kredi tutarını ve vadesini gireceğiniz ekran gelecektir. İstediğiniz krediyle ilgili bilgilerinizi de yazarak devam edin.
 • Ödeme planınızı kontrol edin ve kredi başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuz hemen değerlenmeye alınır ve saniyeler içinde sonuçlanır.

ING borç kapatma kredisi mobil bankacılıktan nasıl kullanılır?

Bu krediyi, banka müşterisi olan kişiler, aynı zamanda mobil bankacılıktan da kullanabilirler. Mobil bankacılıktan da 7/24 kredi başvurunuzu yapabilir ve onaylanan kredinizi, hemen kullanabilirsiniz. Mobil bankacılıktan başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Cep telefonunuza ING Mobil uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulamayı indirmek için Google Play yad a Apple Store mağazalarına girebilir ve ücretsiz olarak edinebilirsiniz.
 • Uygulamanızı indirdikten sonra banka tarafından size verilen şifreyi ve kimlik numaranızı ya da müşteri numaranızı kullanarak giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.
 • Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelmeniz gerekir.
 • Menü kısmından kredi / kredi başvurusu adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan kredi tutarını ve vadesi bilgilerini girdikten sonra ödeme planını görüntüleyeceğiniz ekrana ulaşırsınız.
 • Son aşamada “başvur” kısmına tıkladığınızda hemen başvurunuz değerlendirmeye alınır. Saniyeler içinde başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

ING borç kapatma kredisi örnek hesaplamaları ve maliyetleri nasıldır?

ING borç kapatma kredisini almadan önce aylık ne kadar ödeyeceğinizi, faiz oranınıza göre hesaplayabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı kredi notunuza göre belirleneceği için size uygulanan faiz oranı hakkında, banka temsilcileri tarafından bilgilendirilirsiniz. Başvuru yapmadan önce en düşük faiz oranına ne kadar ödeyeceğinizi ise https://www.ing.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/borc-transferi-kredisi adresinde yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz. Bu kredinin örnek hesaplama ve maliyet tablosu hakkında, en düşük faiz oranına göre birkaç örnek verelim;

 • ING borç kapatma kredinizi 10.000 lira olarak ve 60 ay vadede alırsanız, faiz oranınız %0,99 üzerinden değerlendirildiğinde aylık taksit tutarınız 234 lira olur. Bu krediye ötence olan dosya masrafı tutarı 50 liradır. Toplam geri ödeme tutarı ise 14.040,60 lira olur.
 • Borç kapatma kredinizi 30.000 lira olarak ve 60 ay vadede almak isterseniz %0,99 faiz oranından kredinizin aylık taksit tutarı 702 lira olacaktır. Bu kredinin dosya masrafı tutarı 150 liradır. Kredinin geri ödenecek toplam tutarı da 42.122,40 lira olur.
 • Bu krediyi 50.000 lira olarak ve 60 ay vade ile alırsanız yine %0,99 faiz oranı üzerinden aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.170 liradır. Bu krediye ödenecek olan dosya masrafı ise 250 liradır. Kredinizin toplam geri ödeme tutarı da 70.203,60 lira olacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir