Denizbank Kurtaran Hesap ile Acil Nakit Çözümleri

Denizbank Kurtaran Hesap ile Acil Nakit Çözümleri

Kurtaran Hesap, DenizBank’ın hizmete sunmuş olduğu bir kredili mevduat hesabıdır. DenizBank Kurtaran Hesap sayesinde banka müşterileri, nakit sıkıntısı çektiğinde bu hesaptan yararlanabilmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap açmak oldukça kolaydır ve bu hesap için başvuru yapmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Hesap açmak için başvuru yapacak olan kişiler, SMS yolu ile ya da bankanın herhangi bir şubesine gidip şahsen başvuru yaparak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Banka şubesine giderek Kurtaran Hesap başvurusu yapacak olan kişilerin yanlarında kimliklerini, ikametgah belgesini ve adlarına düzenlenmiş olan herhangi bir faturayı götürmesi yeterlidir.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran Hesap, acil nakit ihtiyacı olan kişilerin kesintisiz olarak; 7/24 yararlanabileceği bir kredili mevduat hesabıdır. Bu kredili mevduat hesabı ile acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan kişiler, eğer taksit seçeneğinden yararlanırlarsa; yapmış oldukları harcamaları 12 ay vade ile geri ödeyebilmektedir. Bu sebeple Kurtaran Hesap, banka müşterileri açısından oldukça avantajlı olan bir kredili mevduat hesabıdır.

Denizbank Kurtaran Hesap sahibi olan kişiler, kendilerine en yakın Denizbank ATM’sine giderek ya da Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek Kurtaran Hesap limitini öğrenebilirler ve taksitli olarak yararlanabilecekleri limit hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Temmuz Sonuna Kadar DenizBank Kurtaran Hesap Faizi Bankadan!

Denizbank müşterileri, Kurtaran Hesap’larında para olmasa bile ihtiyaçlarını karşılayabilmektediler. Üstelik, temmuz ayı sonuna kadar yapılan tüm harcamalar faizsiz olmaktadır.

Bu kampanya dahilinde DenizBank Kurtaran Hesap sahipleri, limitleri üzerinden yapacakları tüm nakit çekim, fatura ödeme, alışveriş ve benzeri işlemlerde temmuz sonuna kadar yüzde sıfır faiz ödemektedir. Bu kampanyadan yararlanılabilecek son gün; 31 Temmuz 2019’dur.

Bu kampanyadan yararlanacak olan banka müşterilerinin bilmesi gereken; bu kampanyanın taksitli Kurtaran Hesap için geçerli olmadığıdır. Taksitli Kurtaran Hesap için faiz oranı %2 olarak belirlenmiştir.

DenizBank Kurtaran Hesap kampanyasına müşterilerin katılması hiçbir ek masraf gerektirmemektedir ve kampanya tamamen ücretsizdir. DenizBank, dilediği zaman ve gerekli gördüğü zaman, kampanyayı durdurma ve sonlandırma hakkını gizli tutmaktadır.

DenizBank Kurtaran Hesap Avantajları Nelerdir?

DenizBank Kurtaran Hesap, kullanıcılarına birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Özellikle nakit sıkıntısı çeken kişiler için bu hesap fırsat sunmaktadır. DenizBank Kurtaran Hesap avantajları kısaca şu şekildedir:

  • Kredili mevduat hesabı olarak geçen Kurtaran Hesap, kişilerin hesaplarında para bulunmasa bile harcama yapmalarına olanak sağlamaktadır. Bu sayede kişilerin ödeme dengeleri bozulmadan devam etmekte ve ödemeleri aksamaya uğramamaktadır. Dolayısı ile kişiler, borçlarından dolayı gecikmeye de girmemektedir.
 • DenizBank Kurtaran Hesap, banka müşterilerinin faydalanabileceği en kolay kredi seçeneği olmaktadır.
 • Kurtaran hesapta belirlenen limitin tamamı ya da bir kısmı nakit çekim olarak değerlendirilebilmektedir.
 • Kurtaran Hesap kullanıcıları, kullandıkları tutar kadar ve gün sayısı kadar faiz ödemektedir. Banka, bunlar dışında hiçbir ek ücret talep etmemektedir.
 • Kurtaran hesap faiz oranları %2’dir fakat bankanın yaptığı kampanya dahilinde 2019 temmuz ayı sonuna kadar, taksitle yapılan harcamalar dışında yapılacak olan harcamalarda, müşterilere yüzde sıfır faiz uygulanmaktadır.

DenizBank Kurtaran Hesap Taksitli Kullanımı

DenizBank Kurtaran Hesap taksitli kullanım için yapılacak olan harcamanın minimum 200 TL değerinde olması gerekmektedir. Kullanılan tutar, bankaya 3,6,9 veya 12 ay vade seçeneği ile geri ödenebilmektedir. Ödeme günü gelen borcun ödenmemesi durumunda, taksitli tutarın içinde bulunan ana paraya faiz işlemektedir ve bu faiz oranı %2’dir.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Kurtaran Hesap; bilhassa acil nakit sıkıntısı çeken tüketicilerin imdadına yetişen önemli bir bankacılık uygulamasıdır. Denizbank Kurtaran Hesap’ın bu kadar kullanışlı olmasını sağlayan özelliği ise hiç şüphesiz alınan kredinin 12 taksitli olarak ödenmesini mümkün kılmasıdır. Denizbank Kurtaran Hesap başvurusu yapmak isteyenlerin önünde birden çok seçenek bulunmaktadır. Tüketiciler, KURTARAN yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaralarını ekleyerek 3280’e kısa mesaj göndererek Kurtaran Hesap başvurusu yapmış olurlar. Bunun yanı sıra, Denizbank şubelerine giderek Kurtaran Hesap başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Denizbank internet bankacılığı ve MobilDeniz uygulaması Kurtaran Hesap başvuru seçenekleri arasında yer almaktadır. Denizbank Kurtaran Hesap başvurusu yapmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen sms ile başvuru yönteminin sonuçları; tüketicinin akıllı telefonuna beş dakika içerisinde bildirilmektedir. 

Denizbank Kurtaran Hesap Başvuru Seçenekleri 

Denizbank Kurtaran Hesap başvurusu için illaki şubeye gitmeye gerek yoktur. 3280’e kısa mesaj atılarak yapılacak Denizbank Kurtaran Hesap başvurusunun sonuçları; yalnızca beş dakika içerisinde kişinin telefonuna aktarılmaktadır. Başvurusu olumlu sonuçlanan bir tüketicinin bundan sonra ne yapması gerektiği konusunda bilgilendirici mesaj, akıllı telefonuna gelecektir. Denizbank Kurtaran Hesap; kredili mevduat hesabı olmakla beraber bilhassa taksitli kullanım seçeneğinden dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Ancak, Kurtaran Hesap’ın taksitli kullanılması noktasında tüketiciye ayrı bir limit tahsis edilmesi söz konusu değildir. Tüketicinin mevcut Kurtaran Hesap limiti dahilinde kullanım yapması mümkündür. Kurtaran Hesap taksitli kullanım başvurusu; Denizbank şubelerinden, internet bankacılığından, mobil şubeden ve 7/24 tüm ATM’lerden yapılabilmektedir. 

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Yapma Nedenleri 

Denizbank Kurtaran Hesap başvurusu; bilhassa hesabında yeterli bakiye olmayan ancak acil nakit sıkıntısı çeken kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu noktada, Kurtaran Hesap, oldukça pratik bir çözüm sunmaktadır. Kurtaran Hesap; tüketicinin vadesiz hesabına bağlıdır. Vadesiz hesap üzerinden otomatik ödeme talimatı verilen faturaların ödenmesinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Bunun yanı sıra, Denizbank Kurtaran Hesap; alışverişler için de kullanılabilir. Bu noktada, Denizbank banka kartı olanların Maestro ve Electron kabul eden tüm üye işyerlerinde kullanılması mümkündür. Denizbank Kurtaran Hesap başvurusu yapmak isteyenleri cezbeden bir diğer konu; tüketicinin kullandığı gün kadar hesabına faiz işlenmesidir. Bir başka deyişle, Denizbank Kurtaran Hesap kullanılmadığı takdirde herhangi bir ücret ödenmesi mümkün değildir. Taksitli kullanmak isteyenler için minimum kullanım tutarı; 200 TL olarak belirlenmiştir. Üç aydan başlamak üzere altı, dokuz veya 12 ay taksit seçenekleri bulunmaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Var Mı?

Denizbank kurtaran hesap için banka tarafından farklı bir limit tahsis edilmez. Bu hesap en az 200 TL olarak açılmaktadır. Hesabın üst limiti ise sınırlı değildir. Hesabın ne kadar limitinin olduğu banka tarafından, beyan edilen gelire göre belirlenmektedir. Aylık gelirini ne kadar ise ve diğer bankalara olan borç toplamınız ne kadar ise, bu ölçülere göre bir limit belirlenir. Bu hesabın işinize yarayabilmesi için 1.000 lira olarak açılmasını isteyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tutarı kullanabilir ve kullanmadığınız tutar için faiz ödeme zorunda kalmazsınız. Kurtaran hesap limiti aynı zamanda müşterilerin kredi notuna göre de belirlenmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranları Nasıldır?

Bu hesabın faiz oranları %2,25 olarak belirlenmiştir. Kurtaran esastan taksitli para kullanımı yaptığınızda, bu faiz üzerinden işlem yapılır ancak hesabınızdan nakit para kullandığınızda, bir ay içinde yatırma zamanınız bulunmaktadır. Bir ay süre içinde faiz işletilmez. Bir aylık süreyi geçirirseniz, günlük olarak faiz işlemeye başlar ve borcunuz her ödemediğiniz gün, biraz daha fazla olur.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu hesaba sahip olmak için bankanın müşterisi olmanız gerekir. Kurtaran hesap, kredili mevduat hesabıdır ve bankada hesabı bulunan ve Denizbank’ın çeşitli ürünlerini kullanan müşterilere tanımlanabilen bir hesaptır. Bu hesaba sahip olabilmeniz için mevcut borç durumunuzun aylık gelirinizi aşmamış olması gerekir. Banka politikalarına uygun bir müşteri olmanız ve bankanın kredi kartı, pos cihazı ya da kredi gibi ürünlerini kullanıyor olmanız gerekir. Bu hesap da bir tür kredi hesabıdır ve kredi kullanırken geçerli olan diğer şartlar, bu hesap için de geçerlidir. Buna göre aylık gelirinizin olmasına ve sigorta primlerinizin ödenmiş olmasına bakılır. Bu şartları taşıyorsanız, banka tarafından sizin için bir limit belirlenir. Bu limiti diğer bankalara olan tüm borçlarınız ile orantılı olacak şekilde belirlenecektir.

Denizbank Kurtaran Hesap Ekstre Bilgileri Nelerdir?

Denizbank kurtaran hesap, bir kredili mevduat hesabıdır. Bu hesaptan acil nakit ihtiyaçlarınız için, belirli bit limit dahilinde para kullanabilirsiniz. Bu hesap için kullandığınız para tutarında faiz alınır. Bu faizler ve hesabınızın detayları için ekstre gönderimi talep edebilirsiniz. Ekstrenizde ise aşağıdaki bilgiler yer alır;

 • Hesap adı
 • Banka tarafına size verilen müşteri numarası
 • Hesabınızın bulunduğu şubenin adı ve şube kodu
 • Denizbank sisteminde kayıtlı olan vergi numaranız
 • İşlem yapıla tarih bilgileri
 • İşlemin geçerli olduğu valör tarihi bilgileri
 • Her işlem ile ilgili açıklama
 • Yapılan her bir işlemin tutarı
 • B/A kayıtları; bu kayıtlarda B harfi le adlandırılanlar, hesabınızdan yapmış olduğunuz para alımlarını yani (-) bakiyelerinizi gösterecektir. A kayıtları ise hesabınıza yapmış olduğunuz ödemeleri yani (+) kayıtlarını gösterecektir.
 • Hesap özetinin düzenlendiği tarihte kurtaran hesabınızın toplam bakiyesini gösteren risk bakiyesi.
 • Banka tarafından kurtaran hesabınız için tanımlanmış olan toplam limit tutarı
 • Hesap özetinizin düzenlendiği tarih itibariyle toplam kullanılabilir limitiniz
 • Hesabınızın eksi bakiyeye geçmesi durumunda uygulanan aylık faiz oranı bilgisi
 • Her ayın son iş günü olarak belirlenen hesap kesim tarihi bilgisi

Denizbank kurtaran hesap taksitli kullanım nasıl yapılır, taksitli kullanım özellikleri nelerdir?

Denizbank Kurtaran Hesabınızı dilerseniz taksitli nakit ihtiyaçlarınız için de kullanabilirsiniz. Hesabınızda bulunan limit dahlinde para çekebilir ve bu parayı taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Üstelik bu hesaptan alacağınız taksitli kredi için kefil, ipotek, imza gibi teferruatlar ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Bu hesaptaki paranızı banka tarafından size verilen ön onaylı kredi limiti olarak düşünebilirsiniz. Kurtaran hesabın taksitli kullanım özellikleri şöyledir;

• Kurtaran hesabınızdan mevcut kulanım limiti dahilinde taksitli kulanım yapabilirsiniz.
• Kurtaran hesabı olan kişiler taksitli para alabilmek için mobil bankacılığı, internet bankacılığını, Denizbank şubelerini ya da ATM’lerini kullanabilirler. Üstelik buralardan 7/24 taksitli kulanım yapma imkânınız bulunur.
• Taksiti kurtaran hesabın minimum kullanım tutarı 200 lira olarak belirlenmiştir.
• Taksitli alımlarda geri ödemelerinizi 3, 6, 9 ve 12 taksit seçeneklerinden birini belirleyerek yapabilirsiniz.
• Kurtaran hesabınızdan alacağınız kredinin taksitinin ilk geri ödemesi, bir ay sonra olacaktır.
• Taksitinin ödenmemesi durumunda, taksitin içinde olan ana paranın tamamı üzerinden faiz işletilmeye başlatılır.
• Taksitli kurtaran hesap için de belirlenmiş olan asgari bir limit vardır. Ödeme yaparken en az sagarı tutarı ödemeniz gerekir.

Denizbank Paracard nakit avans;

Denizbank paracard ile hem kolay hem de güvenli alışveriş imkânı sunuyor. Paracard kullanımı yaparak aynı zamanda bol bol Bonus puan da kazanma imkânınız vardır. Üstelik kartınızı kullanarak nakit avans ve taksitli nakit avans çekme imkânınız da bulunur. Denizbank paracard ile anında ve 7/24 nakit kredi kullanma imkânınız vardır. Bu krediyi aşağıdaki özelliklerde kullanabilirsiniz;

• Yurt içindeki internet bankacılığı ATM’lerinden, diğer bankaların ATM’lerinden ve PTT ATM’lerinden paracard kullanımı yaparak nakit çekebilir ve hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Hesabınızda para olmadığı durularda ise kurtaran hesap ya da anında para hesabı limitinizi kullanabilirsiniz.
• Paracard kullanımı yaparak acil nakit ihtiyaçlarınızı 12 ay varan taksitler ile geri ödeyebilirsiniz.
• İnternet bankacığının ATM’lerini kullanarak yalnızca TL olarak değil Dolar ve Euro olarak da para çekebilirsiniz.
• Paracardınıza dilediğiniz kadar hesabı bağlayabilir ve ATM’leri kullanarak bu hesapların tamamını görüntüleyebilirsiniz.
• Kurtaran hesabınız yoksa cep telefonunuza KURTARAN yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazarak 3280’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Anında para hesabı açtırmak için de cep telefonunuza ANINDA yazıp bir boşluk bırakarak kimlik numaranızı yazıp, 3280’e kısa mesaj göndermeniz gerekir. Bu sayede 5.000 liraya kadar limiti olan anında para hesabınızı hemen kullanabilirsiniz. Anında para hesabı, taksili kredili mevduat hesabıdır ve alacağınız tüm nakitler için taksit yapabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir