Ana sayfa KREDİ Enpara 50.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? ( Faiz Oranı: %1,99)(48...

Enpara 50.000 TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? ( Faiz Oranı: %1,99)(48 Ay Vade)(Toplam Tutar:82,740 TL)(Yıllık Maliyet Oranı:%30,30)

8545
0

Enpara şubesiz bankacılık türüdür.  En çok tercih edilen bankalardan biri olan Enpara sayesinde, eft ve havale gibi işlemler ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Masrafsız bankacılık ürünü tercih etmek isteyenlerin yönelmesi gereken bu seçenek, yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan tüm bankacılık işlemlerinin yapılması için elverişli olacaktır. Enpara aynı zamanda masrafsız kredi alımını mümkün bir hale getiren seçenekler arasında bulunuyor. Bu sayede dosya masrafı ve ek masrafları ortadan kaldırarak daha rahat şartlar altında ihtiyaç kredisi alımını kolay bir hale getirebilirsiniz.

Enpara İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Enpara ihtiyaç kredisi için %1.99 faiz oranı sunuyor. Enpara ihtiyaç kredisi vade oranı ise en az 1 ay, en fazla ise 60 olarak belirlenmiştir. Bu şartlara göre 10 bin TL tutarındaki krediyi 12 aylık vadeye göre alan kişiler aylık olarak 968 TL ödemelidir. 

Yüzde 1.99 faiz oranı üzerinden 20 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi almayı seçen kişiler ise 24 aylık vade planına göre 1100 TL ödeme yapmalıdır. Bunun yanında 50 bin TL kredi çeken kişiler 48 aylık vade planına göre aylık 1724 TL ödemelidir. Çeşitli vade planlarına bağlı olarak kendiniz için daha uygun gözüken kredi planına yönelmeyi tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun olmak üzere burada bir planın bulunması mümkündür.

Enpara İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara 50 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler tercihini internet şubesi veya mobil şube yönteminden yana kullanabilirler. İnternet şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru yapmak isteyenler, resmi web sitesine giriş yapmalıdır. Web sitesinde karşınıza çıkacak olan kredi başvuru formunu doldurarak başvuruyu gerçekleştirmeniz yeterlidir. Başvuru formunda sizden istenecek kısa bilgilere doğru ve eksiksiz yanıtlar vermeniz gerekir. T.C kimlik numarası, aylık gelir bilgisi, adres bilgileri, çalışma bilgileri, kredi vade sayısı ve kredi tutarı gibi çeşitli bilgiler başvuru formunda cevaplanması gereken sorular arasındadır. Bütün detayları doldurduktan sonra başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak Enpara ihtiyaç kredisine hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruya dair sonucu çok kısa bir süre içinde cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak almış olacaksınız.

Ayrıca zaten Enpara.com müşterisi olan kişiler mobil uygulama üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bunun için akıllı cihazlara Enpara mobil uygulamasını indirmek yeterlidir. Uygulamaya T.C kimlik numarası, şifre ile giriş yaparak krediler kısmına yönelmelisiniz. Kredi başvuru kısmında karşınıza çıkacak gelir bilgisi, çalışma bilgisi, kredi tutarı ve vade sayısı gibi çeşitli bilgilere doğru cevaplar vererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuruya dair olumlu veya olumsuz bir cevap ise bankaya kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderilmiş olacaktır. 

Bankayı tercih ederek yüksek tutardaki nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulabilme şansınız vardır. Ancak her bankada olduğu gibi 50 bin TL kredi başvurusu konusunda olumlu bir cevap alabilmeniz için şartlara uygun olmanız gerekir. Yüksek bir kredi notuna sahip olmak banka tarafından aranan ilk şartlar arasında bulunur. Özellikle bankalarla olan geçmişi göstermesi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan kredi notu sayesinde, kredi alıp alamayacağınız daha net bir şekilde ortaya çıkmış olur. Kredi notunuz iyi veya çok iyi seviyesinde bulunuyorsa, başvurunuzun olumlu olarak cevaplanma ihtimali ortaya çıkmış olacaktır. Ancak sadece iyi bir kredi notuna sahip olmak kredi almak için yeterli değildir. Aynı zamanda en az bir yıllık süre boyunca düzenli bir gelire sahip olma şartı banka tarafından aranır.

ENPARA İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU LİNKİ

Enpara İhtiyaç Kredisi Avantajları

Enpara.com tarafından sunulan ihtiyaç kredisi sağlamış olduğu pek çok avantaj nedeniyle oldukça fazla tercih ediliyor. Özellikle ihtiyaç kredisi almak için uzun bir süre çaba göstermek istemeyen kişiler tercihini doğrudan bu bankadan yana kullanıyor. Her açıdan daha memnun edici bir yöne sahip olan bu banka, nakit ihtiyaçlarınıza daha doğru çözümler getirmek için tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Enpara.com üzerinden almış olduğunuz ihtiyaç kredileri, diğer ihtiyaç kredisi türlerine göre tamamen masrafsızdır. Yani diğer bankalar tarafından ihtiyaç kredisi alımı sırasında şart olarak gösterilen kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek ücretleri kesinlikle ödemeye bile kalmadan ihtiyaç kredisi alımını başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz. Bunun yanında kredi alan kişinin işinin biraz daha kolay bir şekilde gitmesine neden olacak kredi ödeme erteleme gibi avantajlar geri ödemelerin daha rahat bir şekilde yapılmasına neden olacaktır. Bu sayede bütçenizi en iyi şekilde korumayı başararak kredi ödemelerini başlatabilir ve dilediğiniz her an kredi erteleme özelliğini tercih ederek o ay yapılması gereken ödemeleri anında erteleyebilirsiniz. Uzun vade imkanı ve düşük faizler üzerinden tanınan bu kredi planı özellikle ihtiyaç kredisi alımını daha basit bir hale getirmek isteyenler için oldukça avantajlı olacaktır.

Enpara.Com Kredi Başvurum Onaylanmadı

Enpara.com’a ihtiyaç kredisi için başvuran kişiler zaman zaman olumsuz cevap alabilirler. Bu durumun ortaya çıkmasına neden olan bazı sorunlar vardır. Özellikle bunlar giderildiği takdirde ihtiyaç kredisi alımı mümkün bir hale getirilebilir. Enpara.com tarafından ihtiyaç kredisine başvuruda bulunan kişilerin kredi notu incelenmektedir. Kredi notu bankalarla olan geçmişi göstermesi açısından oldukça önemli bir uygulama olarak biliniyor. Zira müşterinin risk durumunu daha net bir şekilde göstermesi bakımından kredi notu önem taşır. Kredi notunun 1400 ve üzerinde bulunması müşterinin ödeme konusunda daha güvenilir olduğunun ispatıdır. Bu puanın altında kredi notuna sahip olan kişiler ise ödeme konusunda diğerlerine nazaran daha güvensiz bir profile sahiptir. Bu nedenle banka aracılığıyla kredi almayı mümkün bir hale getirmek isteyen kişilerin ilk olarak kredi notunu yükselterek bankaya başvuruda bulunması gerekir. Eğer kredi başvurusuna olumsuz olarak bir cevap alındıysa, bunun ilk nedeninin kredi notu olduğunu belirtmek gerekiyor. Öte yandan düzenli bir gelirin bulunmaması, istenen kredi tutarı ile gelirin arasında uyumsuzluğun var olması gibi sorunlarda aynı şekilde yapılan ihtiyaç kredisi başvurusuna olumsuz bir şekilde cevap almanıza neden olacaktır.

Enpara 50.000 TL kredi başvurusu koşulları nelerdir?

Enpara.com üzerinden 50.000 lira kredi almak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Enpara, her ne kadar müşterilerine kolay kredi sunan bir platform olsa da bazı koşuların taşınmasını ister. Eğer gerekli koşulları sağlamıyorsanız, krediniz almanız mümkün değildir. Bankanın istemiş olduğu koşulları ise şu şekildedir;

Enpara.com aracılığı ile kredinizi alabilmek için öncelikle aylık düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Banka, kredi başvurusu yaptığınızda otomatik olarak aylık gelirinizi sorgulayacaktır. Aylık geliri olmayan kişilerin bu krediyi alması mümkün değildir. Ek geliri olan yani kira geliri olan kişilerin ise online olarak kira kontratı belgelerini, enpara.com üzerine yüklemleri istenecektir. Aylık düzenli bir geliri olmayan kişiler, bu krediyi alamazlar.

Enpara.com aracılığı ile 50 bin lira kredi almak için aynı zamanda son altı aylık sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir. Esnaf ya da çalışan kişilerin sigorta primlerini ödenmiş olması, onların halen çalıştığı anlamına gelecektir. Bu nedenle banka, sigorta primi yatmayan kişileri çalışmıyor olarak algılar ve krediyi vermez.

Bu krediyi alabilmek için bir diğer koşul da kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse, bu krediyi kolaylıkla alabilirsiniz. Kredi notu 900’ün altında olan kişilerin bu krediyi alması mümkün değildir.

Enpara 50.000 TL Kredi için Gerekli Belgeler

Enpara.com üzerinden kredi almak için online olarak başvuru yapmanız gerekir. Eğer bu bankanın müşterisiyseniz, kredinizi almak için herhangi bir belgeye gerek bulunmaz. Dijital olarak kredi belgelerinin şatlarını kabul etmeniz hinde krediniz hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Ancak bu bankanın müşterisi değilseniz kredinizi almak için banak yetkileri tarafında ziyaret edilmeniz ve bazı evrakları imzalamanız gerekir. Bu evraklar ile birlikte bazı belgeleri de temin etmeniz istenecektir. Sizden istenecek olan belgeler aşağıdaki gibidir;

  • Kimlik aslı ya da fotokopisi
  • Maaş aldığınıza dair maaş bordrosu, maaş yazısı ya da şirketle ilgili vergi beyannamesi, imza sirküleri, vergi levhası gibi belgeler.
  • İkametgâh belgeniz
  • Son ikamet ettiğiniz yere ait son dönemde gelmiş olan bir adet elektrik, su, doğalgaz gibi fatura.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here