Ana sayfa KREDİ Ertelemeli Kredi Veren 5 Banka

Ertelemeli Kredi Veren 5 Banka

7906
0

Bankalar ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerini daha kolay bir hale getirmek için çeşitli imkanlar sunmuştur. Ertelemeli kredi yöntemi de bunlardan sadece biridir. Ertelemeli kredi yardımı ile almış olduğunuz krediyi 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Tüm kredi tiplerinde geçerli olan bu durum, bütçenizi zorlamadan kredi ödemelerine başlamanıza yardımcı olur. Ancak ertelemeli kredi veren bankalar özellikle müşterilerin bazı şartlara uygun olmasını önemsemektedir.

Düzenli bir gelire sahip olmayan, düşük bir kredi notu bulunan kişiler ertelemeli kredi imkanından yararlanamaz. Ancak kredi notu yüksek bir durumda olan ve bankalarla iyi bir finansal geçmişe sahip olan kişiler daha rahat şartlar altında ihtiyaç kredisi alabilmektedir. Özellikle ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bu nedenle bu durumlara dikkat etmekte fayda var. Günümüzde 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanıyor:

Halk Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Halkbank ertelemeli kredi veren bankalardan biridir. 3 ay sonra kredi geri ödemelerine başlayabileceğiniz konut kredisi kampanyasını duyuran banka bu şekilde ödemeleri daha rahat bir şekilde yapabilmenize imkan tanıyor. Halk Bankası 3 ay ertelemeli kredi ile vade üst limiti ise 120 ay olurken faiz oranları 1.15’e kadar çıkabilmektedir. Özellikle daha rahat şartlar altında konut satın almak için ideal bir yapıya sahip olan bu kredi tipi, ödemeler geç başladığından dolayı büyük bir rahatlık sağlıyor.

Vakıfbank’tan İhtiyaç Kredisi Kapsamında Alabileceğiniz Ertelemeli Kredi

Vakıfbank ertelemeli kredi kapsamında en fazla 36 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Faiz oranları ise vade tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Her bankada olduğu gibi yüksek bir kredi notunun bulunması, devamlı olarak gelire sahip olmak gibi konular kredi alma ihtimalini güçlendiren durumlar arasında bulunur. Öte yandan kredi talebinde bulunan kişi tarafından teminat sağlanabilmesi, sağlam bir kefil bulunması gibi konular kredi alımında kolaylıklara neden olmaktadır. Kredi notunuz yüksek Vakıf’tan ihtiyaç kredisi kapsamında, 3 ay ertelemeli kredi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Akbank’tan İhtiyaç Kredisi Kapsamında Alabileceğiniz Ertelemeli Kredi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok danışılan adreslerden biri olan Akbank, ihtiyaç kredisi geri ödemelerini daha kolay bir hale getiren yapıya sahiptir. Buna göre 3 ay ertelemeli kredi imkanı sağlayan banka, ayrıca düşük faizler üzerinden kredi alımına neden oluyor. Bu kredi tipinde maksimum vade sayısı ise en fazla 60 aydır. Sadece şube üzerinden değil, aynı zamanda bankamatikler, mobil şube veya internet şubesi başvuru yapmak için tercih edilebilir. Bu başvuru ön başvuru niteliğinde bulunur. Başvurunuzun gerçek manada onaylanması ve kredi tutarını hesabınıza alabilmek için size en yakında bulunan Akbank şubesini gerekli belgelerle ziyaret etmeniz gerekecektir. Ertelemeli kredi kesin başvurusu için bankaya getirmeniz gereken belgeler arasında ise, kimlik veya ehliyet, kişi adına kayıtlı olan fatura, ikametgah belgesi, özel sektörde çalışan kişiler için sosyal sigortalar kurumu hizmet döküm belgesidir. Ayrıca banka gerekli gördüğü durumlarda kefil veya teminatta talep edebilmektedir.

Alternatif Bank’tan İhtiyaç Kredisi Kapsamında Alabileceğiniz Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi veren bankalar arasında bulunan Alternatif Bank, uygun faiz aralığı üzerinden ihtiyaç kredisi alımına neden oluyor. Bankadan en az 3 ay, en fazla ise 60 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Faiz oranı ise vade oranına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Faiz tutarına ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti de başvuru döneminde banka tarafından talep edilir. Ertelemeli kredi başvurunuz sırasında Alternatif Bank, kredi notunun yüksek bir durumda olmasını önemserken, düzenli bir gelirin bulunmasına da dikkat etmektedir. Genel olarak bu şartları taşıyan kişiler ihtiyaç kredisi alabilirken, banka gerekli gördüğü kişilerden kefil talep edebilmektedir.

3 Ay Ertelemeli Kredi Koşulları Nelerdir?

Bu kredilerde de ihtiyaç kredi kapsamında diğer kredilerde olduğu gibi kişisel bilgilerinize ve geliriniz ile ilgili bilgi veren belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. 3 ay ertelemeli kredi aldığınızda, erteleme yaptığınız süre boyunca faiz süreci devam etmektedir. Bu faiz süreci, ödeme yapılmadığında veya geç ödeme yapıldığında oluşan faiz süreçlerinden farklıdır. Erteleme yapılan 3 ay boyunca oluşan gecikme faizinin tutarı, belirlenen vade tutarı içerisindeki tüm ödemelere eşit olacak şekilde dağıtılmaktadır. Yani 3 ay ertelemeli kredi aldığınızda, 3 ay boyunca geç ödeme yapmışsınız gibi bir faiz tutarı oluşmaktadır ve faiz tutarını toplu halde değil, kredi vadesinin süresi boyunca her ay eşit olacak şekilde alınacaktır. Bazı bankalar ise gecikmeden kaynaklı olarak oluşan faiz tutarı miktarını, ödeyeceğiniz ilk taksite yansıtarak sonraki aylarda yapacağınız ödemeleri düşük tutar. 3 ay ertelemeden kaynaklı gecikme faiz tutarı çok yüksek miktarlarda olmadığı için pek çok kişi ertelemeli kredi almayı daha çok tercih eder. Özellikle de kamu bankalarının sıkça 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunmanın nedeni ise, 3 aylık maaş alan müşterilerinin kolaylıkla geri ödeme yapabilmesini sağlamaktır. Müşterilerinin maaş alma zamanlarında vade sürelerini yeniden düzenler ve ödeme miktarlarını arttırırlar.

1 Yıllık Ertelemeli Kredi ve Koşulları Nelerdir?

3 ay vade ile ihtiyaç kredisi kapsamında verilen ertelemeli kredi imkanlarının yanı sıra, bankalar ticaretle uğraşan müşterileri için iş yeri açma kredileri, yatırım kredileri gibi ticari kredilerde vade süresini 1 yıla kadar uzatmaktadır. 1 yıllık ertelemeli kredilerde de diğer kredi çeşitlerinde olduğu gibi kişisel bilgilerinize ve geliriniz ile ilgili bilgi veren belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle yatırım kredisi kapsamında bu kredilerin tercih edilme nedeni ise, yatırımlardan sağlanacak kazançların bir anda değil uzun zaman dilimlerine yayılmış olmasıdır. Ticaretle uğraşan kişiler 1 yıllık gecikme sağlayarak bu süreç içerisinde elde ettikleri gelirler ile ödeme yapmayı planlarlar. Kampanya süreçleri dışında bu kredilerden ticari ve kurumsal kullanıcılar faydalanabilir ancak faiz oranlarının değişme ihtimalini de göz önünde bulundurarak başvuru yapmaları gerekir. Kampanya süreçlerinde ise bazı bankalar, ödemelerini düzenli yapan müşterilerine özel ödemesiz dönem imkanı sunarlar. Bankadan kredi kullanan müşterilerin ödeme performanslarına göre farklı ayrıcalıklar tanınabilir. Bu haklar;

  • Krediler yeniden yapılandırılabilir.
  • Erteleme sürecinin faiz tutarı da eklenerek aylık ödemeler yeniden düzenlenebilir.
  • Ara erteleme imkanlarından faydalanabilirler.

Diğer kredi işlemlerinde olduğu gibi, erteleme krediler konusunda da farklı imkanlar ve avantajlardan yararlanmak için kredi notu büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ödemelerinizi tam ve zamanında yaptıkça kredi ile ilgili tüm işlemlerinizde kazanç elde edebilirsiniz.

Ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ertelemeli krediye başvuru yapmak için banka şubelerine gidebilirsiniz. Banka şubelerinden yapmış olduğunuz kredi başvurunuz onaylandığında, kredinizin ödeme seçeneğini 3 ay ertelemeli olarak ayarlanması daha kolay olur. Ancak başvurularınız için online kanalları da kullanabilirsiniz. Bankaların müşterisiyseniz internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarından 3 ay ertelemeli olarak kredinize başvuru yapmanız mümkündür.

İnternet bankacılığından başvuru yapmak için bankanın sitesine girerek online giriş yapmanız gerekir. Banka tarafından size verilen şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa, yine online giriş kısmından şifrenizi almanız mümkündür. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kredi başvurunuzu yaparken, 3 ay ertelemeli seçeneğini işaretlemeyi unutmamanız gerekir. Başvurunuz onaylandığında ise banka şubesine gitmeye gerek kalandan krediniz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Kredi başvurunuzu yapabileceğiniz diğer bir yöntem de mobil bankacılıktır. Bu uygulamayı kullanabilmek için cep telefonunuza, bankanızın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Ardından şifrenizi ve müşteri numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Krediler bölümüne geldikten sonra kredi başvurunuz yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken yine 3 ay ertelemeli olarak başvuru yapmayı unutmayın. Onaylanan kredinizi yine banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bu krediye başvuru yapabilmek için bankaların müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Başvuru sırasında 3 ay ertelemeli olarak kredinizi almak istediğinizi belirtmeyi unutmamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here