Ertelemeli Kredi Veren 5 Banka

Ertelemeli Kredi Veren 5 Banka

Bankalar ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerini daha kolay bir hale getirmek için çeşitli imkanlar sunmuştur. Ertelemeli kredi yöntemi de bunlardan sadece biridir. Ertelemeli kredi yardımı ile almış olduğunuz krediyi 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Tüm kredi tiplerinde geçerli olan bu durum, bütçenizi zorlamadan kredi ödemelerine başlamanıza yardımcı olur. Ancak ertelemeli kredi veren bankalar özellikle müşterilerin bazı şartlara uygun olmasını önemsemektedir.

Düzenli bir gelire sahip olmayan, düşük bir kredi notu bulunan kişiler ertelemeli kredi imkanından yararlanamaz. Ancak kredi notu yüksek bir durumda olan ve bankalarla iyi bir finansal geçmişe sahip olan kişiler daha rahat şartlar altında ihtiyaç kredisi alabilmektedir. Özellikle ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bu nedenle bu durumlara dikkat etmekte fayda var. Günümüzde 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanıyor:

Halk Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Halkbank ertelemeli kredi veren bankalardan biridir. 3 ay sonra kredi geri ödemelerine başlayabileceğiniz konut kredisi kampanyasını duyuran banka bu şekilde ödemeleri daha rahat bir şekilde yapabilmenize imkan tanıyor. Halk Bankası 3 ay ertelemeli kredi ile vade üst limiti ise 120 ay olurken faiz oranları 1.15’e kadar çıkabilmektedir. Özellikle daha rahat şartlar altında konut satın almak için ideal bir yapıya sahip olan bu kredi tipi, ödemeler geç başladığından dolayı büyük bir rahatlık sağlıyor.

Vakıfbank’tan İhtiyaç Kredisi Kapsamında Alabileceğiniz Ertelemeli Kredi

Vakıfbank ertelemeli kredi kapsamında en fazla 36 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Faiz oranları ise vade tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Her bankada olduğu gibi yüksek bir kredi notunun bulunması, devamlı olarak gelire sahip olmak gibi konular kredi alma ihtimalini güçlendiren durumlar arasında bulunur. Öte yandan kredi talebinde bulunan kişi tarafından teminat sağlanabilmesi, sağlam bir kefil bulunması gibi konular kredi alımında kolaylıklara neden olmaktadır. Kredi notunuz yüksek Vakıf’tan ihtiyaç kredisi kapsamında, 3 ay ertelemeli kredi almak için başvuru yapabilirsiniz.

Akbank’tan İhtiyaç Kredisi Kapsamında Alabileceğiniz Ertelemeli Kredi

İhtiyaç kredisi konusunda en çok danışılan adreslerden biri olan Akbank, ihtiyaç kredisi geri ödemelerini daha kolay bir hale getiren yapıya sahiptir. Buna göre 3 ay ertelemeli kredi imkanı sağlayan banka, ayrıca düşük faizler üzerinden kredi alımına neden oluyor. Bu kredi tipinde maksimum vade sayısı ise en fazla 60 aydır. Sadece şube üzerinden değil, aynı zamanda bankamatikler, mobil şube veya internet şubesi başvuru yapmak için tercih edilebilir. Bu başvuru ön başvuru niteliğinde bulunur. Başvurunuzun gerçek manada onaylanması ve kredi tutarını hesabınıza alabilmek için size en yakında bulunan Akbank şubesini gerekli belgelerle ziyaret etmeniz gerekecektir. Ertelemeli kredi kesin başvurusu için bankaya getirmeniz gereken belgeler arasında ise, kimlik veya ehliyet, kişi adına kayıtlı olan fatura, ikametgah belgesi, özel sektörde çalışan kişiler için sosyal sigortalar kurumu hizmet döküm belgesidir. Ayrıca banka gerekli gördüğü durumlarda kefil veya teminatta talep edebilmektedir.

Alternatif Bank’tan İhtiyaç Kredisi Kapsamında Alabileceğiniz Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi veren bankalar arasında bulunan Alternatif Bank, uygun faiz aralığı üzerinden ihtiyaç kredisi alımına neden oluyor. Bankadan en az 3 ay, en fazla ise 60 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Faiz oranı ise vade oranına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Faiz tutarına ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti de başvuru döneminde banka tarafından talep edilir. Ertelemeli kredi başvurunuz sırasında Alternatif Bank, kredi notunun yüksek bir durumda olmasını önemserken, düzenli bir gelirin bulunmasına da dikkat etmektedir. Genel olarak bu şartları taşıyan kişiler ihtiyaç kredisi alabilirken, banka gerekli gördüğü kişilerden kefil talep edebilmektedir.

QNB Finansbank ertelemeli kredi;

Finansbank da 3 ay ertelemeli kredi avantajı ile müşterilerine 3 ay sonra ödeyebileceği, ihtiyaç kredisi avantajı sunar. Bu kredinin en büyük avantajı, ihtiyaçlarınızı şimdi karşılarsınız ancak kredi ödemelerinize 3 ay sonra başlarsınız. Kredinizin toplam vadesi 3 ay eksik olarak hesaplanır. Örneğin 60 ay vadeli bir kredi çekecekseniz kredinizin toplam vadesi 57 olarak hesaplanır ve taksitleriniz 57 aya bölünür. Bu sayede ilk 3 ay kredi ödemesi yapmazsınız ve 57 ayda kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

Bu bankanın kredi faiz oranları, müşterilerinin kredi notuna göre değişiklik gösterecektir. En düşük faiz oranı %1,09’dan başlar. 3 ay ertelemeli krediler için %1,27 olarak hesaplanır.

 • Bu bankadan 10 bin lira olan kredinizi 60 ay vade ile ve 3 ay ertelemeli olarak çektiğinizde, kredi faiz oranınız %1,27 olarak belirlendiyse, ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 272 liradır. Toplam vade ise 57 ay olarak hesaplanır. Bu krediden 52,5 lira dosya masrafı ve hayat sigortası alınacaktır. Kredinin yıllık maliyet toplamı %20,1283 olur.
 • Bu bankadan çekeceğiniz 3 ay ertelemeli 10 bin lira kredi için aylık faiz oranınız %1,45 olarak belirlendiyse, aylık taksit tutarınız 287 lira olacaktır. Toplam taksit sayınız 60 ay vade için yine 57 ay olarak hesaplanır. Bu krediden 52,5 lira dosya masrafı ve hayat sigortası alınacaktır. Kredinizin toplam yıllık maliyet oranı ise %23,2122 olacaktır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Koşulları Nelerdir?

Bu kredilerde de ihtiyaç kredi kapsamında diğer kredilerde olduğu gibi kişisel bilgilerinize ve geliriniz ile ilgili bilgi veren belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. 3 ay ertelemeli kredi aldığınızda, erteleme yaptığınız süre boyunca faiz süreci devam etmektedir. Bu faiz süreci, ödeme yapılmadığında veya geç ödeme yapıldığında oluşan faiz süreçlerinden farklıdır. Erteleme yapılan 3 ay boyunca oluşan gecikme faizinin tutarı, belirlenen vade tutarı içerisindeki tüm ödemelere eşit olacak şekilde dağıtılmaktadır. Yani 3 ay ertelemeli kredi aldığınızda, 3 ay boyunca geç ödeme yapmışsınız gibi bir faiz tutarı oluşmaktadır ve faiz tutarını toplu halde değil, kredi vadesinin süresi boyunca her ay eşit olacak şekilde alınacaktır. Bazı bankalar ise gecikmeden kaynaklı olarak oluşan faiz tutarı miktarını, ödeyeceğiniz ilk taksite yansıtarak sonraki aylarda yapacağınız ödemeleri düşük tutar. 3 ay ertelemeden kaynaklı gecikme faiz tutarı çok yüksek miktarlarda olmadığı için pek çok kişi ertelemeli kredi almayı daha çok tercih eder. Özellikle de kamu bankalarının sıkça 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunmanın nedeni ise, 3 aylık maaş alan müşterilerinin kolaylıkla geri ödeme yapabilmesini sağlamaktır. Müşterilerinin maaş alma zamanlarında vade sürelerini yeniden düzenler ve ödeme miktarlarını arttırırlar.

1 Yıllık Ertelemeli Kredi ve Koşulları Nelerdir?

3 ay vade ile ihtiyaç kredisi kapsamında verilen ertelemeli kredi imkanlarının yanı sıra, bankalar ticaretle uğraşan müşterileri için iş yeri açma kredileri, yatırım kredileri gibi ticari kredilerde vade süresini 1 yıla kadar uzatmaktadır. 1 yıllık ertelemeli kredilerde de diğer kredi çeşitlerinde olduğu gibi kişisel bilgilerinize ve geliriniz ile ilgili bilgi veren belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle yatırım kredisi kapsamında bu kredilerin tercih edilme nedeni ise, yatırımlardan sağlanacak kazançların bir anda değil uzun zaman dilimlerine yayılmış olmasıdır. Ticaretle uğraşan kişiler 1 yıllık gecikme sağlayarak bu süreç içerisinde elde ettikleri gelirler ile ödeme yapmayı planlarlar. Kampanya süreçleri dışında bu kredilerden ticari ve kurumsal kullanıcılar faydalanabilir ancak faiz oranlarının değişme ihtimalini de göz önünde bulundurarak başvuru yapmaları gerekir. Kampanya süreçlerinde ise bazı bankalar, ödemelerini düzenli yapan müşterilerine özel ödemesiz dönem imkanı sunarlar. Bankadan kredi kullanan müşterilerin ödeme performanslarına göre farklı ayrıcalıklar tanınabilir. Bu haklar;

 • Krediler yeniden yapılandırılabilir.
 • Erteleme sürecinin faiz tutarı da eklenerek aylık ödemeler yeniden düzenlenebilir.
 • Ara erteleme imkanlarından faydalanabilirler.

Diğer kredi işlemlerinde olduğu gibi, erteleme krediler konusunda da farklı imkanlar ve avantajlardan yararlanmak için kredi notu büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ödemelerinizi tam ve zamanında yaptıkça kredi ile ilgili tüm işlemlerinizde kazanç elde edebilirsiniz.

Ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ertelemeli krediye başvuru yapmak için banka şubelerine gidebilirsiniz. Banka şubelerinden yapmış olduğunuz kredi başvurunuz onaylandığında, kredinizin ödeme seçeneğini 3 ay ertelemeli olarak ayarlanması daha kolay olur. Ancak başvurularınız için online kanalları da kullanabilirsiniz. Bankaların müşterisiyseniz internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarından 3 ay ertelemeli olarak kredinize başvuru yapmanız mümkündür.

İnternet bankacılığından başvuru yapmak için bankanın sitesine girerek online giriş yapmanız gerekir. Banka tarafından size verilen şifreyi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa, yine online giriş kısmından şifrenizi almanız mümkündür. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra kredi başvurunuzu yaparken, 3 ay ertelemeli seçeneğini işaretlemeyi unutmamanız gerekir. Başvurunuz onaylandığında ise banka şubesine gitmeye gerek kalandan krediniz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Kredi başvurunuzu yapabileceğiniz diğer bir yöntem de mobil bankacılıktır. Bu uygulamayı kullanabilmek için cep telefonunuza, bankanızın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Ardından şifrenizi ve müşteri numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Krediler bölümüne geldikten sonra kredi başvurunuz yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken yine 3 ay ertelemeli olarak başvuru yapmayı unutmayın. Onaylanan kredinizi yine banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bu krediye başvuru yapabilmek için bankaların müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Başvuru sırasında 3 ay ertelemeli olarak kredinizi almak istediğinizi belirtmeyi unutmamalısınız.

Ertelemeli kredi nasıl verilir?

Bankalar ertelemeli kredi verirken, yukarıda da detaylı olarak bahsettiğimiz gibi kredi notuna önem verirler. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler ertelemeli kredilerini alarak 3 ay rahat edebilir ve ödemelerini 3 ay sonra yapabilirler. Bankalar genellikle 3 ay ertelemeli olarak kredi verirler. Erteledikleri kredi taksit tutarlarını ise diğer vadelere bölerek alırlar. Buna göre 60 ay vadeli bir krediyi 3 ay ertelemeli olarak alırsanız kredinizin toplam vadesi 57 ay olacaktır ve kredi tutarınız 57’ye bölünerek hesaplanacaktır. Bazı bankalar da ödeyeceğiniz ilk 3 taksitte daha fazla ödeme talep ederek erteledikleri taksitleri geri alırlar. Ertelemeli kredi alırken aylık ne kadar ödeyeceğinizi çok iyi öğrenmeli ve kredinizi buna göre almalısınız. Her ne kadar aylık geliriniz yeterli olsa da krediyi geri öderken sıkıntı yaşamamanız için eşit taksitli ve ertelemeli kredi almaya özen göstermelisiniz.

Ertelemeli kredi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Ertelemeli kredi bilindiği gibi herkese her banka tarafından verilmez. Bu krediyi alabilmeniz için yukarıda saymış olduğumuz şartların yanında bankalarda en az 12 aylık vadede kredi alıyor olmanız istenir. Bu vadenin altında kalan kredilere erteleme özelliği eklenmez. Bankalardan ertelemeli kredi almak için banka müşterisi değilseniz, aşağıdaki belgeleri teslim etmeniz istenecektir.

 • Gerekli görüldüğü durumlarda kefil için maaş yazısı, kimlik belgesi fotokopisi ve hizmet dökümü belgesi
 • İpotek istendiği durumlarda ipoteğe konu olarak gayrimenkulün fotokopisi
 • Krediyi alacak olan kişinin ikametgâh belgesi ya da ev adresine kayıtlı olarak gönderilen bir adet fatura belgesi.
 • Krediyi alacak olan kişinin maaş bordrosu ya da maaş yazısı belgesi. Esnaflık geliri varsa mizan, bilanço, vergi levhası, imza sirküleri, vergi beyannamesi ve ticaret sicil gazetesi belgeleri.
 • Krediyi alacak olan kişinin kira geliri varsa, kira alınan gayrimenkulün tapu fotokopisi, kira kontrat belgesi ve kiranın alındığı bankanın hesap dekontu
 • Krediyi alacak olan kişinin hizmet dökümü belgesi ile birlikte kimlik belgesi.

Yapı Kredi 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi;

Yapı Kredi 3 ay ertelemeli kredinizi 60 aya kadar vade imkânı ve uygun faiz oranları ile almanız mümkündür. Yapı Kredi bankası sunmuş olduğu tüm kredi ürünlerinde 3 ay erteleme avantajı da sunar. Kredilerini bu bankadan 3 ay ertelemeli olarak alırsınız. Bu 3 ay için ödenecek olan toplam tutar kalan kredi vadesine bölünür. Örneğin 60 ay vadeli kredi alırsanız kredinizin toplam vadesi 57 olarak hesaplanır ve toplam ödeyeceğiniz tutar 57’ye bölünerek aylık taksit tutarlarınız belirlenir. Yapı Kredi 3 ay ertelemeli kredinin özellikleri şöyledir;

• Bu kredinin faiz oranı kredi notunuza göre belirlenir.
• Kredinizi 60 aya kadar vade ile ve 3 ay erteleme avantajıyla alabilirsiniz.
• Bu kredide gelir durumunuza göre ön onaylı kredi limit seçeneği sunulur. Siz bu ön onay verilen limiti isterseniz bir kısmını isterseniz de tamamını kredi olarak alabilirsiniz.
• Kredinize, banka müşterisi olmasanız bile banka şubelerine gitmeden hızlı ve sorunsuz şekilde başvuru yapabilirsiniz.
• Yapı Kredini online müşterisi olmak ve vadesiz hesap açmak için de banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. Nasıl oturduğunuz yerden banka müşterisi olacağınız, Yapı Kredi web sitesinde detaylı olarak anlatılmaktadır.

ING Bank 3 ay ertelemeli cepte kredi;

ING Bank ertelemeli kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bunun nedeni hem faiz oranlarının çok düşük olması hem de online kanallardan kredi kullandırabilmesidir. ING Bank müşterisi olmasanız bile kredinizi hemen alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunun için web sitesindeki başvuru formunu saniyeler içinde doldurmanız yeterlidir. Evraklarınız kurye ile adresinize kadar teslim edilir ve krediniz aynı gün hesabınıza geçer ING Bank müşterisi olanlar da kredilerini almak için mobil ya da internet şubeden başvurularını yapabilirler. ING Bank 3 ay etelemeli cepte kredi özellikleri şöyledir;

• Bu krediyi 3 ay ertelemeli olarak alabilmeniz için en az 5.000 lira tutarında kredi başvurusu yapmanız gerekir.
• ING Bank cepte kredi 60 ay vadeye kadar sunulur. 3 ay ertelemeli aldığınızda, toplam vadeniz 57 ay olur.
• ING Bank aracılığı ile bu krediyi 50.000 liraya kadar koşulsuz ve kefilsiz olarak almanız mümkündür.
• ING Bank tarafından sunulan bu krediyi %0,79’dan başlayan faiz oranlarında alabilirsiniz. Kredi notunuza göre belirlenecek olan bu kredinin faiz oranı en yüksek %1,89 olarak uygulanır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir