Garanti Bankası Kredi Hesaplama ile Hemen Hesaplayın

Garanti Bankası Kredi Hesaplama ile Hemen Hesaplayın

İhtiyaç kredisi konusunda günümüzün en çok tercih edilen seçeneklerinin başında Garanti Bankası yer almaktadır. Özellikle uygun faiz ve uzun vadelerle adından sıkça bahsettiren bu isim, daha rahat şartlar altında nakit ihtiyaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olur. 2019 yılında da birbirinden cazip seçenekler sunan banka, her bütçeye uygun olmak üzere bir kredi planı oluşturmuş durumdadır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı %2.24 olurken, en üst vade sınırı 60 ay olarak belirlenmiştir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapıldıktan sonra çok hızlı bir şekilde kredi başvurusuna dair bir sonuç alınabilir. Ancak kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu, sicil, aylık geliri gibi durumlar bu konuda büyük bir öneme sahip durumdadır. Sizde uygun faiz ve vade planları üzerinden size en uygun planı seçerek ihtiyaç kredi konusunda tercihinizi bu bankadan yana kullanmayı seçebilirsiniz. Garanti bankası internet şubesi, sms üzerinden kredi başvurusu, müşteri hizmetleri, şubeler ve bankamatikler üzerinden başvurunuzu anında iletebilme şansınız vardır. Sizlere Garanti Bankası kredi hesaplama ve kredi detayları hakkında bilgi sunalım;

Garanti Bankası İhtiyaç Kredi Hesaplama

Banka üzerinden ihtiyaç kredisi almayı planlayanlar, konu hakkında nasıl bir kredi planının ortaya çıkacağını merak ediyor. Özellikle iyi bir plan belirleyerek krediyi daha rahat şartlar altında ödeme fırsatı yaratılabilir. 2019 yılında Garanti Bankası tarafından sunulan kredi planları ise şu şekildedir.

Bankayı tercih ederek 20 bin TL tutarında kredi aldığınızda ve bunu 24 aylık vade planı üzerinden ödediğinizde aylık olarak 1.161 TL ödeme yapmanız gerekir. Bu plan üzerinden yapmanız gereken toplam geri ödeme ise 27.868 TL’ye denk gelecektir.

Bankayı tercih ederek 30 bin TL tutarında kredi aldığınızda, 36 aylık bir vade planı çıkartıldığında aylık taksit tutarı ise 1.315 TL olacaktır. Bu şekilde kredinin toplam geri ödemesi ise 47.365 TL olarak belirlenmiş olur.

Bankadan 50 bin TL tutarında kredi aldığınızda ve bunu 48 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinizde aylık taksit tutarı 1.819 TL olacaktır. Bu şekilde kredi için toplam geri ödeme tutarı ise 87.355 olarak belirlenmiş olur.

Bankadan en üst kredi tutarı olan 100 bin TL’lik kredi aldığınızda ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçtiğinize aylık olarak 3.241 TL ödeme yapmanız gerekir. Bu şekilde kredi planında yapmanız gereken toplam geri ödeme ise 194.474 olarak belirlenecektir. Garanti bankası kredi tutarına ek olarak aynı zamanda kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek ücretlerde talep edebilir. Kredi tahsis ücretinin belirlenmesinde ise, kredi tutarının etkisi vardır. Kredi tutarı yükseldikçe kredi tahsis ücretinin de yükseleceğini belirtmek doğru olur. Garanti Bankası kredi hesaplama için bankanın internet sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu hesaplama için müşteri hizmetlerinden ya da banka şubesinde bulunan müşteri temsilcilerinden de destek isteyebilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankasına ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmak isteyenlerin karşısına birden fazla yol çıkacaktır. Bunlar arasından kendilerine uyan hangisiyse onu tercih edebilir ve kredi başvurularını çok kısa bir süre içinde bankaya iletme şansını yakalayabilirler.

İnternet üzerinden kredi başvurusunda bulunmak isteyenler bankanın resmi internet sitesini ziyaret ederek ilgili başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda sizden istenecek bilgiler arasında T.C kimlik numarası, aylık gelir belgesi, kredi tutarı ve vade oranı, cep telefonu numarası gibi detaylar yer alır. Bunları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru formunu gönder butonuna tıklayarak başvurunuzu iletebilirsiniz. Başvuru sonucunuz dakikalar içinde vermiş olduğunuz cep telefonuna gönderilmiş olacaktır.

Aynı zamanda 444 0 333 Garanti Bankası Müşteri hizmetleri üzerinden, şubeler ve bankamatiklerden ve mobil uygulama üzerinden de ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilir.

Garanti bankasının ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmek için bankanın mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Öncelikle mobil uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz gerekir. Ardından banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve internet şifresini kullanmalısınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra menü kısmından kredilere ve ardından başvurular kısmına giriş yapmalısınız. Bu kısımdan hem kredi hesaplaması yapabilir hem de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak kredi başvurusunu yalnızca banka müşterileri yapabilirler. Kredi başvurunuz alındıktan sonra hemen değerlendirmeye alınır ve saniyeler içinde başvuru sonucunuz tarafınıza iletilir. Onaylanan kredinizi ise banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi hesaplama ve başvuru için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de internet bankacılığı uygulamasıdır. Garanti Banaksının internet sitesine girerek, ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan internet şubesine tıklamalısınız. Ardından açılan sayfada yer alan müşteri numarası ve şifre gibi bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girerek, internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Yine menü kısmından kredi başvurusunu bularak, almak istediğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini seçtikten sonra hemen başvurunuzu gönderebilirsiniz. Başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Onaylanan kredinizi yine banka hesabınıza, hemen aktarabilirsiniz.

Banka müşterisi olan ancak şifresi bulunmayan kişiler, mobil uygulama ve internet bankacılığı için şifrelerini, yine banka şubesine gitmeye gerek kalmadan, Garanti Bankasının internet sitesinden temin edebilirler.

Garanti Bankasının avantajlı kredisine başvur yapabilmek için kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise ATM’lerdir. Banka kartınızı ya da kredi kartınızı kullanarak banka ATM’lerinden de kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz ya da kartlarınız yanınızda yoksa, kartsız işlemler kısmından hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burada istenen cep telefonu, aylık gelir, kredi tutarı ve kimlik numarası gibi bilgileri girerek, hemen kredinize başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Banka müşterisi değilseniz kredinizi almak için size en yakın banka şubesine gitmeniz gerekir.

Garanti Bankası, kredi notu düşük olan kişiler içinde kredi verebilen bir bankadır. Ancak kredi notunuz düşük olsa bile yeteri kadar aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin düzenli olarak ödeniyor olması şartları aranmaktadır. Bu şartları taşıyorsanız hemen Garanti Bankası müşterisi olabilir ve avantajlı kredi fırsatlarında hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi alma koşulları;

Garanti Bankasından hemen kredi alabilmek için bankanın istemiş olduğu bazı koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşulları şu şekilde açıklayabiliriz;

İlk olarak kredi notunuz yüksek olmalıdır. Banka, her ne kadar kredi notu düşük olan kişilere kredi verse de kredi notunuz yüksek olduğunda hemen kredinize başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredinizi hemen alabilmek için kredi notunuzun en az 1500 olması gerekir. Yeterli kredi notuna sahip olup olmadığınızı Findex üzerinden ya da banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Garanti bankasından hemen kredi alabilmenizin bir diğer koşulu ise aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık kira geliriniz varsa, ev hanımıysanız ve ek gelir alıyorsanız, bir işte maaşlı olarak çalışıyorsanız, şirket sahibi ya da ortağıysanız bu bankadan hemen kredi almanız mümkündür. Banka, gerekli gördüğü durumlarda gelirinizi kanıtlayan bir belge getirmenizi de talep edebilir.

Garanti Bankasından hemen kredi almanızın bir diğer koşulu ise sigorta primlerinizin ödeniyor olmasıdır. Bankalar kredi verirken sigorta prim borcunuzun olup olmadığına bakarlar. Eğer son altı aylık primleriniz ödendiyse, hemen kredi başvurunuzu yapabilir ve aylık gelirinize göre istediğiniz tutarda krediyi, hemen alabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi hesaplama nereden yapılabilir?

Garanti Bankası kredi hesaplama için internet üzerinde bulunan karşılaştırmalı siteleri kullanabilirsiniz. Bu siteler, tüm bankaların kredi faiz oranlarını ve tutarlarını karşılaştırma imkânı sunar. Bu siteleri kullanarak, alacağınız vadeye ve krediye göre hesaplama yapabilirsiniz. Ancak bankalar genellikle ay başlarında geçerli olmak üzere kredi faiz oranlarını günceller. İnternet üzerinde bulunan siteler, hesaplama yaptıkları faiz oranlarını güncellemeyebilir. Bu durumda en doğru hesaplamayı Garanti Bankasının kendi internet sitesinden yapabilirsiniz. Arama motoruna “Garanti Bankası kredi hesaplama” yazarsanız, bankanın hesaplama yapılacak olan sayfasına hemen ulaşabilirsiniz. Bu sayfada bulunan hesaplama aracı, bankanın güncel faiz oranları ile ilgili bilgi verecektir. İstediğiniz kredi tutarını ve vadeyi girdikten sonra hesaplamanızı yapabilir aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi görebilir, kredinin maliyet oranlarını inceleyebilir ve dosya masrafınızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Hesaplama Tablosu (Güncel);

Son dönemlerin kredi faiz indirimi hareketine katılan bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Bu banka, müşterilerinin kredi notuna göre de faiz oranı belirler. Bu bankadaki güncel faiz oranları ve güncel hesaplama örnekleri aşağıdaki gibidir;

  • Bu bankadan 100 bin lira olan krediyi 60 ay vade ile almak istediğinizde kredinizin faiz oranı %1,19’dan başlar. Bu krediye aylık ödeneceğiniz taksit ise 2.492,58 lira olur. Toplam geri ödeme tutarınız da 149.554,45 lira olarak hesaplanır.
  • Bu bankadan 50 bin lira kredi almak istediğinizde ve vadenizi 60 ay olarak belirlediğinizde ödeyeceğiniz faiz oranı %1,53 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarınız 1.381,86 lira olacaktır. Krediye ödenecek toplam tutar da 82.911,23 lira olur.
  • Yine 60 ay vade ile 40 bin lira kredi almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,59 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.125,23 lira olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı da 67.513,91 lira olur.
  • 60 ay vade ile 30 bin lira kredi almak istediğinizde ise aylık faiz oranı %1,59 olur. Bu kredi için aylık taksit tutarı 843,92 lira olarak hesaplanır. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 50.635,50 lira olur.

Garanti Bankası kredi almak için hangi evrakları ister?

Garanti Bankasından kredi almak istiyorsanız, aylık gelirinizin olması ve bu geliri kanıtlayabiliyor olmanız gerekir. Gelirinizi kanıtlamanız için de aşağıdaki belgeleri bankaya sunmanız istenir.

  • Maaşlı olarak çalışıyorsanız, maaş yazısı ya da maaş bordrosu belgeniz olmalıdır. Maaş yazısı ile bildikte imza sirküleri de yer almalıdır.
  • Esnaflık ya da şirket gelirleriniz varsa, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, kurumlar ya da gelir vergisi beyannamesi, mizan, gelir bilançosu gibi belgeler istenir.
  • Kira geliriniz varsa, bu geliri aldığınız gayrimenkulün tapusunun fotokopisi, kira kontrat belgesi ve kirayı aldığınız baka hesabının dekontu.
  • Gerekli görüldüğü durumlarda ikametgâh belgesi.
  • Kimlik, ehliyet ya da pasaport belgesi.
  • Sigorta priminin ödendiğini gösteren hizmet dökümü belgesi.

Yukarıdaki belgeleri bankaya sunmanız halinde, kredi başvurunuz hızlı bir şekilde onaylanabilir. Banka yetkilileri sizden bu belgeleri istemeden önce sizin yanınızda bulundurmanız, kredi işlemlerinizi hızlandıracaktır. Bu belgeler, banka müşterisi olmayan kişilerden istenir. Eğer Garanti Bankası müşterisiyseniz ancak maaşınızı burada almıyorsanız, yine bu belgeleri temin etmeniz istenecektir.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi çeşitleri nelerdir?

Garanti Bankası tarafından kamu çalışanlarına özel olarak, alıveriş kredisi, borç transferi kredisi ve standart ihtiyaç kredisi gibi farklı kredi çeşitleri sunulmaktadır. Bu kredilerin her biri kendi içinde farklı faiz oranlarına ve farklı özelliklere sahiptir. Bu kredilerin özelliklerini tek tek açıklayalım;

Garanti Bankası kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi;
Bu kredi kamu çalışanı olan kişiler için özel olarak sunulmaktadır. Kredinin faiz oranları oldukça düşüktür. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

• Bu krediyi 60 aya kadar vade ile almanız mümkündür.
• Kredinizi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için alabilirsiniz.
• Bu kredinin aylık faiz oranı %0,99’dan başlar. En yüksek faiz oranı %1,99 olarak uygulanır. Alacağınız kredinin faiz oranı, kredi notunuza göre değişecektir.
• Kredinizden, kredi tutarının binde beşi kadar ve bir defaya mahsus olmak üzere dosya masrafı alınır. Aynı zamanda hayat sigortası masrafı da alınacaktır.
• Garanti Bankası kamu çalışanları özel kredi başvuruları mobil bankacılıktan, internet bankacılığından ya da web sitesinde bulunan başvuru formu aracılığı ile yapılabilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir