Garanti BBVA 100.000 TL İhtiyaç Kredisi (Faiz Oranı:%1,79)(60 Ay Vade)(Toplam Tutar:178,800TL)(Yıllık Maliyet Oranı:%26,70)

Garanti BBVA 100.000 TL İhtiyaç Kredisi (Faiz Oranı:%1,79)(60 Ay Vade)(Toplam Tutar:178,800TL)(Yıllık Maliyet Oranı:%26,70)

İhtiyaç kredisi almak isteyenlerin talep ettiği tutar; kişisel isteklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı tüketiciler, beş bin TL gibi bir rakamı yeterli görürken bazı tüketiciler için ise yüksek miktarlı kredilerin alınması elzem olmaktadır. 100 bin TL ihtiyaç kredisi almak; birçok tüketicinin hayalidir. Ancak, her bankanın 100 bin TL ihtiyaç kredisi vermesi mümkün değildir. Bu noktada, 100 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen tüketiciler, bu miktarda kredi veren banka arayışına girerler. 100 bin TL ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Garanti BBVA bulunmaktadır. Garanti BBVA; oldukça uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle söz konusu kredi tutarını tüketicilere ulaştırmaktadır.

Garanti BBVA 100.000 TL İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Garanti BBVA 100.000 TL ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin ilk olarak Garanti BBVA internet sitesini ziyaret etmesi gerekir. Anasayfada bulunan Bireysel, Krediler, Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesaplama seçenekleri üzerinden kredi hesaplama kısmına tıklanmalıdır. Tüketicilerin ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce mutlaka faiz oranlarını ve aylık ödeyecekleri taksit tutarlarını görmek adına söz konusu hesaplamayı yapması gerekmektedir.  Garanti BBVA; söz konusu kredi hesaplama sayfasında tüketicinin ödemek zorunda olduğu tüm masrafları listelemektedir. Bu sayede, tüketicilerin aklında kredi almadan önce herhangi bir soru işareti kalmamaktadır.

Garanti BBVA 100.000 TL ihtiyaç kredisi almak isteyen bir kişinin önünde 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri bulunmaktadır. 100 bin TL ihtiyaç kredisini 60 ay vadeyle almak isteyen bir tüketiciye 2019 Ağustos ayı itibariyle aylık %1,79 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sayede, söz konusu tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 2.980,80 TL olarak hesaplanmaktadır. Söz konusu örnekte, kredi tutarının binde beşi tutarında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Buna göre, ödenmesi gereken tahsis ücreti; 525 TL olacaktır. Bunun yanı sıra, bu krediyi almak isteyen tüketicinin hayat sigortası yapması zorunludur. Bu örnekteki bir tüketicinin ödeyeceği sigorta tutarı; 1.150,00 TL olarak belirlenmektedir. Sonuç olarak, 100 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen birisinin ödeyeceği toplam masraf; 1.675,00 TL olarak hesaplanmaktadır.

100 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen birinin ödeyeceği sigorta tutarının teminata göre değişmesi söz konusudur. Buna ek olarak, söz konusu kredi faiz tutarlarının ve masrafların kredi kullandırım tarihine kadar değişmesi mümkün olabilir.

100 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin bilmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Garanti BBVA maaş müşterisi olmayanların dijital yollardan yapacakları kredi başvurularında kullanabilecekleri maksimum kredi tutarı; 25 bin TL olarak belirlenmiştir. Bir başka deyişle, Garanti BBVA internet bankacılığını ve Garanti BBVA Mobil yoluyla yapılacak başvurularda dışarıdan bir tüketici için maksimum 25 bin TL kredi kullandırılması mümkün olmaktadır. Ancak, başvuru yapmak için Garanti BBVA şubelerine giden tüketiciler için herhangi bir üst limit yoktur. Bir başka deyişle, Garanti BBVA maaş müşterisi olmayanlar için en uygun ihtiyaç kredisi başvuru kanalı; Garanti BBVA şubeleri olarak bilinmektedir.

Garanti BBVA 100.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA 100.000 TL ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin önünde birden çok başvuru seçeneği bulunmaktadır. İlk olarak, Garanti BBVA şubelerine gidilerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Kendisine en yakın Garanti BBVA şubesini bulmak isteyenler bu konuda Garanti BBVA’nın resmi internet sitesinden yardım alabilirler.

Garanti BBVA internet bankacılığı ve Garanti BBVA Mobil; dijital yollardan başvuru yapmayı tercih eden kişiler için ideal seçeneklerdir. Bu kanallar sayesinde yapılan kredi başvurusunun dakikalar içerisinde sonuçlandığından bahsetmek mümkündür. Ayrıca, bu şekilde yapılan kredi başvurularında şubeye gitmeye, evrak götürmeye gereksinim duyulmaz. Kredi başvurusunun değerlendirilmesinin ardından söz konusu tutar; tüketicinin hesabına ivedilikle aktarılacaktır.

Garanti BBVA 100 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu için bir diğer alternatif; Garanti Müşteri İletişim Merkezi olarak bilinmektedir. 444 0 333 numarası sayesinde kısa yoldan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra, Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’nı arayarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması söz konusudur. Bunun için 444 0 335 numarası aranmalıdır. Ayrıca, Garanti BBVA internet sitesinden başvuru formunun doldurulması sayesinde ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması mümkündür.

Garanti BBVA 100.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusu için ATM’ler aracılığıyla başvuru yapılması mümkündür. Bir diğer kısa yoldan başvuru ise sms ile yapılmaktadır. Sms ile Garanti BBVA 100 bin TL ihtiyaç kredisine başvurmak isteyenlerin 3390’a kısa mesaj göndermesi gerekmektedir. Genel olarak dijital kanallar aracılığıyla yapılan kredi başvurularının kısa zamanda sonuçlandığını söylemek gerekir. Hatta, söz konusu başvurunun değerlendirilmesinin ardından uygun bulunduğu takdirde şubeye gitmeye gerek kalmadan tüketicinin hesabına geçmesi mümkün olmaktadır.

Garanti BBVA 100.000 İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Başvurmak isteyenlerin birtakım şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Tüketicinin kredi notunun yüksek olması önemli bir zorunluluktur. Kredi notu; 1700 ile 1900 arasında olan tüketicilerin başvuru yaptıkları takdirde kredi almaya hak kazanması muhtemeldir. Ancak, genel olarak 1500’ün altında kredi notu bulunanların ihtiyaç kredisi almasının zor olduğunu vurgulamak gerekir. Bunun yanı sıra, Garanti BBVA’dan ihtiyaç kredisi almak isteyenlerin finansal geçmişinin olumlu olması şartı bulunmaktadır. Tüketicinin bankaların kara listesinde olmaması, kırmızı kalem yememiş olması, icralık olmaması gibi şartları kesinlikle sağlaması gerekmektedir.

Garanti BBVA; düzenli bir geliri olmayan kişilere ihtiyaç kredisi vermez. Bunun yanı sıra, söz konusu tüketicinin en az üç aydır aynı işyerinde sigortalı olarak çalışması, toplamda ise en az 12 ay sigortalı çalışmış olması zorunluluğu bulunmaktadır.

Garanti BBVA’nın 100 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu için istediği belgeler arasında tüketicinin nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi veya son üç aya ait kendi üzerine kayıtlı herhangi bir faturası, gelir belgesi bulunmaktadır. Gelir belgesinin çok önemli olduğunu söylemek gerekir. Özel veya kamuda çalışanların, emeklilerin, serbest meslekle uğraşanların kendilerine özgü gelir belgelerini mutlaka Garanti BBVA’ya sunması zorunluluğu bulunmaktadır.

Garanti BBVA’ya 100 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişiler, başvurularını Garanti BBVA internet ve mobil bankacılığı üzerinden takip etme şansına sahip olurlar. Bu sayede, kredi başvurularının onaylanmasının hemen ardından kredi alma işlemlerine geçiş yapabilirler. Ayrıca, Garanti BBVA Anında Kredi Hattı’nın aranması sayesinde de kredi başvurusu hakkında bilgi alınabilir. Kredinin onaylanmasının hemen adından dijital kanallar aracılığıyla kullandırılması işlemlerine başlanmalıdır.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti bankasının müşterisiyseniz, bankaya ipotek belgeleri dışında herhangi bir belge sunmanıza gerek yoktur. İpotek belgeleri ise yalnızca gerekli görüldüğü durumlarda istenir. Ancak banka müşterisi değilseniz ve kredi başvurunuzu banka şubesinden yapıyorsanız, işleminizin daha hızlı olması açısından yanınızda, aşağıda sayacağımız belgeleri götürmeniz faydalı olacaktır.

 • Kimlik belgeniz ve fotokopisi
 • Maaşlı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu ya da çalıştığınız şirketten alacağınız maaş yazısı
 • Emekliyseniz emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı ya da emeklilik tahsis belgesi
 • Şahız şirketine sahipseniz şirketinize ait hesap özeti, yıllık gelir vergisi ve gelir vergisi beyannamesi
 • Şirket ortağıysanız yıllık ödediğiniz kurumlar vergisi beyannamesi ile birlikte vergi levhası
 • Kira geliriniz varsa 2 yıldan eski olmayan kira kontratı, kira için almış olduğunuz 2 aydan eski olmayan ödenme belgesi ve kiraya konu olan gayrimenkulün tapusu
 • Faiz geliri sahibiyseniz, bu geliri aldığınız hesap cüzdanı
 • Çiftçilik yapıyorsanız da kazancınızı gösteren çiftçilik belgesi

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örnekleri;

Garanti Bankası da son yapılan faiz indirimleri ile kredi faiz oranlarını güncellenmiştir. Bu bankanın en çok tercih edilen kredisi, ihtiyaç kredileridir. Garanti BBVA ihtiyaç kredisi için son güncellenen faiz oranları ile hesaplama örneklerinden aşağıdaki şekilde bahsedebiliriz;

 • Bu bankadan 60 ya vade ile 10 bin lira kredi almak istediğinizde faiz oranınız %1,81 üzerinden hesaplanacaktır. Bu kredinin aylık ödeme tutarı 299,78 lira olur. Bu kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 17.987,22 liradır.
 • Bu krediyi 20 bin lira olarak ve 60 ay vadede almak isterseniz ödeyeceğiniz faiz oranı %1,76 olur. Bu kredinin aylık ödeyeceğiniz tutarı 591,07 lira olurken geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 35.463,80 liradır.
 • Nakit ihtiyacınız 30 bin liraysa ve krediniz yine 60 ay vadede almak istiyorsanız, bu kredinin aylık faiz oranı %1,71’den hesaplanır. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksi tutarı 873,94 lira olurken toplam geri ödeyeceğiniz tutar da 52.436,42 liradır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 100 bin lira kredi almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,24 olarak hesaplanır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 2.531,52 lira olurken kredinizin geri ödeme tutarı toplam olarak 151.890,84 lira olacaktır.

%0,99’dan başlayan faizlerle ihtiyaç krediniz Garanti BBVA’da;

Garanti BBVA, yeni yaz kampanyası ile %0,99’dan başlayan faiz oranlarında ve uygun koşullarda, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan kredi kampanası sumaktadır. Bu kredi sayesinde tüm ihtiyaçlarınız için 100.000 liraya kadar olan kredinizi kolayca alabilir ve ödemelerine 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Garanti BBVA tarafından sunulan bu avantajlı kredinin genel özellikleri ise şöyledir;

Kredinizi 100.000 liraya kadar ve 60 aya varan vadelerde almanız mümkündür.
Alacağınız kredinin faiz oranı %0,99’dan başlar ve kredi tutarına, kredi vadesine ya da müşterinin kredi notuna göre kredi faiz oranı değişiklik gösterebilir. En yüksek uygulanan faiz oranı ise %1,64’tür.

Banka tarafından, size uygulanacak olan faiz oranı bildirilecektir. Garanti BBVA ihtiyaç kredisinden dosya masrafı yani tahsis ücreti ve hayat sigortası alınır. Bu masraflar, kredi başlangıcında ve bir defa kesilir tahsis ücreti kredi tutarının binde beşi kadar alınır. Hayat sigortası tutarı ise kredi tutarına ve vadesine göre değişir.

Bu krediye başvuru yapmak için mobil bankacılığı ya da internet şubeyi kullanabilirsiniz. Dilerseniz internet sitesine bulunan başvuru formunu da kullanabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir