Ana sayfa KREDİ KARTI Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Özellikleri (BONUS AİLESİ)

Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Özellikleri (BONUS AİLESİ)

1401
1

Garanti Bonus Gold kredi kartı sayesinde alışverişleri biraz daha cazip bir hale getirebilir ve konu hakkında kolaylıklar ortaya çıkarabilirsiniz. Kredi kartı konusunda en çok tercih edilen isimlerden biri olan Garanti Bankası, bu alana farklı ve avantajlı çözümler sunmuş durumdadır. Bol bonus kazandıran ve çeşitli indirimler sunan yapısı ile Garanti Bonus Gold kredi kartı bu alanda doğru bir seçim yapmanıza neden olacaktır.

Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Bu kredi kartı üzerinden yapmış olduğunuz her alışveriş için bonus kazanırsınız. 1 bonus puanı ise 1 TL’ye eşit durumdadır. Öte yandan aylık harcama tutarı 2 bin TL’yi geçtiğinde ekstra olarak %25 daha fazla bonus kazanma imkanına sahip olursunuz. Yani her açıdan harcama başına puan kazanmak isteyenler için ideal bir seçenek halinde bulunur.

Temassız ödeme özelliği olan kredi kartları arasında bulunan bu seçenek, ödeme işlemini saniyeler içinde yapmanıza olanak sağlayacaktır. 50 liraya kadar olan alışverişleriniz için bu özelliği kullanabilir ve bu şekilde kasada beklemeye gerek kalmadan ödemeleri daha rahat şartlar altında gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli nakit avans özelliği sunan Garanti Bonus Gold Kredi kartı acil nakit ihtiyaçlarınıza acil çözümler bulmanıza neden olacaktır. Bu sayede istediğiniz her an kredi kartınızla nakit avans alabilir ve uzun taksit seçeneği ile almış olduğunuz avansı ödemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca düşük faiz imkanı sunduğundan dolayı geri ödemeler biraz daha rahat şartlar altında yapılmış olacaktır.

Taksit erteleme özelliği bulunan bu kredi kartı sayesinde istediğiniz her an taksitleri ertelemeye başlayabilirsiniz. Ekstre atlat özelliğinden yararlandıktan sonra, ödemeyi bir ay sonrasında yapma şansına sahip olacaksınız.

Ayrıca dönemsel olarak yayınlanan kampanyalardan ve indirimlerden de yararlanabilir ve alışverişleri daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Yani her açıdan zengin sayıda özellik arayanlar için özel bir seçenek olacaktır.

Bonus Gold kredi kartınız ile aylık 2.000 liranın üzerinde harcama yaptığınızda %25 ekstra Bonus kazanırsınız.

Bonus Gold kredi kartı sahibiyseniz, ekstrenizi taksitlendirme imkânınız da bulunmaktadır. Bu özelliklerden faydalanmak için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Garanti bankası şubelerinden ya da müşteri hizmetlerinden de ekstre taksitlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede ekstre borucunuzun minimum tutarını ödedikten sonra kalan borcunuzu 3 eşit taksite böldürebilir ve ödemelerinizi rahatlıkla yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ekstre taksitlendir özelliği sayesinde kalan ekstre borcunuzu 3 eşit ya da 2 eşit taksite böldürebilirsiniz. Bu özelikten yılda 3 kez yararlanma imkânınız bulunmaktadır.

Garanti Bonus Gold kredi kartı sahibiyseniz, aynı zamanda işlem taksitlendirme avantajından da faydalanabilirsiniz. Peşin olarak yaptığınız alışverişleriniz varsa ve bunları keşke taksitli yapsaydım diye düşünüyorsanız hemen işlem taksitlendirme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu işlem için cep telefonunuza SMS geldiyse SMS’i yanıtlayabilir ve peşin alıverişinizi taksitlendirebilirsiniz. Bunun dışında internet bankacılığından, müşteri hizmetlerinden, banka şubelerinden ya da Bonus Flaş uygulamasından işlem taksitlendirme yapabilirsiniz. 50 TL ve üzerindeki harcamalarınızı taksitlendirebileceğiniz bu özelliği 2 aydan 17 aya kadar taksitlendirmek için kullanabilirsiniz. Taksitlendirme işlemleriniz için %2 oranında faiz uygulanmaktadır.

Bu kredi katınızdan ücretsiz taksitli nakit avans çekme imkânınız da bulunmaktadır. Normalde taksitli nakit avans çektiğinizde, masraf alınmaktadır. Ancak kartınızda bulunan bu özellik sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınız için nakit avans çekebilir, bunları faiz dışında ekstra hiçbir ücret ödemeden eşit taksitlere böldürebilir ve kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Nakit avans limitiniz kredi kartınızın limitine bağlı olarak değişecektir. Nakit avansınızı 5 aydan 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu taksitlendirme için alınan faiz oranı %2’dir. Üstelik çekmiş olduğunuz nakit avansı erken kapama ya da kısmi kapama imkânınız da bulunmaktadır.

Garanti Bankası tarafından sunulan Bonus Gold kredi kartı, aynı zamanda tüm Bonus kartlarının kampanyalarından yaralanma imkânı da sunmaktadır. Tüm alışverişlerinizden ekstra puan kazanabilir, çeşitli mağazalarda bulunan indirimlerden faydalanabilir, hatta ekstra taksit alma avantajından da faydalanabilirsiniz.

Bu kredi kartlarına ait kampanyalar, her ay güncellenmektedir. Kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için Garanti Bankasının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede hangi kampanyalardan yaralanabileceğinizi detaylı olarak görebilir, kampanyaların bitiş tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bonus Gold Kredi kartı başvurusu sadece saniyeler içinde yapılabilmekte olup, başvuruya dair sonucu da aynı şekilde hızlı bir halde alabilirsiniz. Bunun için bankanın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bu bölümde kredi kartı başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak başvuru talebini bankaya iletebilirsiniz. Başvuru formunda bireyden istenen bilgiler arasında telefon numarası, t.c kimlik numarası detayları yer almaktadır. Başvurunuz daha sonrasında değerlendirme sırasına alınırken, sonucu yaklaşık olarak on dakika içinde öğrenebilirsiniz. Vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına kredi kartı başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi gönderilecektir. Eğer kredi kartı başvurunuz onaylandıysa, maksimum olarak alabileceğiniz kredi limitini de kısa mesaj sayesinde öğrenebilirsiniz.

Başvurusu onaylanan kişilerin banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredi kartı sahibi olabileceklerini belirtmek gerekiyor. Adresinize kadar Garanti kredi kartınız gönderilmiş olacaktır. Bu şekilde belgesiz ve kefilsiz bir şekilde kredi kartı alabilir ve bu alanda ortaya çıkması mümkün olan tüm zorlukları kısa sürede geri bırakabilirsiniz.

Banka kredi kartı başvurusu onayı sırasında kredi talebinde bulunan kişilerin kredi notu, gelir bilgisi gibi konulara önem veriyor. Özellikle yüksek bir kredi notuna sahip olan kişiler bankaya kredi kartı başvurusundan olumlu bir yanıt alabilir. Kişinin düzenli olarak bir gelirinin bulunması, ek gelir sunabilmesi, teminatı bulunması gibi durumlarda aynı şekilde kredi kartı alma ihtimalini güçlendirebilecek nedenler arasında bulunur. Konu hakkında daha fazla bilgi almak ve aklınızda kalan soru işaretlerine cevap bulabilmek için, bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilir veya en yakında bulunan şubesine gidebilirsiniz.

Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Başvurusu için Diğer Yöntemler;

Garanti Bonus Gold kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz pratik yöntemler de bulunmaktadır. Garanti Bankasının müşterisiyseniz, form doldurmaya gerek kalmadan ve formalitelerle ile uğraşmak zorunda kalmadan kart başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanmanız mümkündür.

İnternet bankacılığını kullanmak için Garanti Bankasının internet sitesinde bulunan online giriş kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Burada, sizden istenen şifre ve müşteri numarası bilgilerini girdikten sonra internet bankacılığına giriş yapmış olursunuz. Ardından kredi kartı menüsüne gelerek buradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında, bankada kayıtlı olan bilgileriniz kullanılacağı için başvurunuz hemen alınır ve sonucu hemen belli olur. Onaylanan kredi kartınız, adresinize postalanır.

Kredi kartı başvurusu için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de mobil bankacılıktır. Garanti Bankasının mobil bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak giriş yapmalısınız. Ardından yine kredi kartı bölümüne gelerek buradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz yine saniyeler için alınır ve sonucu hemen belli olur. Onaylanmış olan kredi kartınız, adresinize postalanır.

Banka müşterisi değilseniz, kredi kartı başvurunuz için müşteri hizmetlerinden de destek isteyebilirsiniz. Garanti Bankasının müşteri hizmetlerini arayarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinde bulunan personeller, gerekli bilgileri sizden isteyerek formunuz dolduracak ve başvurunuzu alacaktır. Onaylanan kredi kartınız, yine adresinize gönderilecektir.

Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Faiz ve Ücretleri Nasıldır?

Her bankada olduğu gibi Garanti Bankasının kredi kartlarında da çeşitli faizler ve ücretler alınmaktadır. Bu bankanın Bonus ailesinde çok sayıda kredi kartı çeşidi bulunur. Bu çeşitlerden Bonus Gold için faiz ve ücretlerin nasıl olduğunu açıklayalım;

  • Garanti Bonus Gold kredi kartı için alışveriş faiz olarak %1,60 faiz oranı uygulanır.
  • Bu kredi kartının nakit avans için faiz oranı %1,60’dır.
  • Yurt içinde kullanılan nakit avansın ücreti asgari olarak 9 lira tutarındadır. Bu ücret, alınacak olan nakit avans tutarı üzerinden %3,75 olarak hesaplanır ve BSMV masrafları dahil edilir. Yurt dışındaki nakit avans ücretleri ise 9,10 liradan başlar.
  • Bonus Gold kredi kartının limit aşım faizi için %1,60 uygulanır.
  • Bu kartın yıllık aidat ücreti 144 liradır. Bu karta bağlı olarak çıkaracağınız her ek kart için de 72 lira kart aidatı alınacaktır.
  • Bu kart için gecikme faizi %2 olarak alınmaktadır.
  • Bonus Gold kredi kartınız ile yapacağınız her fatura ödemesinde 80 liraya kadar 2 TL komisyon ücreti alınır. 80 liranın üzerinde olan faturalar için de %2,5 oranında komisyon yansıtılacaktır.

Garanti Bonus Gold ile ücretsiz taksitli nakit avans nasıl alınır?

Garanti Bonus Gold kredi kartının sunduğu ödeme kolaylıklarından biri de ücretsiz taksitli nakit avanstır. Bu özelliği kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı formalitesiz olarak karşılayabilir, geri ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi kartınızı kullanarak taksitli nakit avans alabilmek için 444 0 333 numaralı müşteri iletişim merkezini, Garanti ATM’lerini, internet bankacılığını, Bonus Flaş uygulamasını ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz.

Ücretsiz nakit avans limitiniz, kartınıza tanımlı olan para çekme limitiniz kadardır. Bu işlemi 3 aydan 12 aya kadar taksitle alma imkânınız bulunur. Nakşet avans işlemi için örnek hesaplama yapalım;

  • Garanti Bonus Gold kredi kartınızdan 5 taksitten 1.000 lira nakit avans alırsanız, aylık olarak 210,19 ödersiniz. Bu işlem için alınacak toplam faiz tutarı 42,47 liradır. Toplamda ise 1050,96 lira ödersiniz.
  • Bu kredi kartını kullanarak 1.000 lira nakit avansınızı 12 taksitte alırsınız, aylık olarak 92,71 lira ödersiniz. Toplam faiz tutarı 93,78 lira olur. Toplam ödenecek olan tutar ise 1112,53 liradır.

Kredi kartınızı kullanarak alacağınız nakit avanstan dosya masrafı ya da başka bir ücret tahsis edilmez. Yalnızca üzerine faiz eklenir.

1 YORUM

  1. gecmişte yaşamış oldugum sıkıntılardan dolayı k.k alamıyorum kiredi notumu yükselte bilmem icin cok az limitli k.k istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here