Hacizlik Olanlara Kredi İmkanı (Faiz Oranı: %1,59)(60 Ay Vade)(Toplam Tutar: 30,750 TL)(Yıllık Maliyet Oranı:%27,80)

Hacizlik Olanlara Kredi İmkanı (Faiz Oranı: %1,59)(60 Ay Vade)(Toplam Tutar: 30,750 TL)(Yıllık Maliyet Oranı:%27,80)

Nakit para ihtiyacı olan kişilerin, bankaların kredi seçeneklerine başvurup olumsuz cevap almasına neden olan durumlardan bir tanesi; kişinin kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notu düşük, yasal takip sürecinde ya da hacizlik olan kişiler genellikle, herhangi bir finans kuruluşuna yaptıkları başvurudan olumsuz cevap almaktadırlar. Dolayısıyla bankalardan olumsuz cevap alan kişiler, hacizlik olanlara kredi veren bankalar arayışına girmektedir.

Borçlu olan kişiler, bankalara olan borçlarını zamanında ödemezlerse ya da hiç ödeme yapmazlarsa sonuç olarak icralık yani hacizlik olurlar. Bu durumda kişinin borç takibini yapan İcra Müdürlükleri’dir. İcra Müdürlükleri, borçlu olan kişilere çeşitli yaptırımlar uygularlar ve bu yaptırımlar ise şunlardır:

 • Alacaklı olan kişi, kurum ya da kuruluş ellerindeki sözleşme veya benzeri evraklar ile icra müdürlüklerine başvuruda bulunur
 • Alacaklının başvurusu sonrasında borçlu olan kişiden ödeme yapması talep edilir
 • Verilen yasal süreç içerisinde, borçlu olan kişi, borcunu ödemezse üzerine kayıtlı bulunan taşınabilir ve taşınmaz mallar satışa çıkartılır

Hacizlik olanlara kredi veren bankalar, borç yapılandırma ile borcunu ödeyen kişilere kredi verebilmektedir. Borçlu olan kişilere, borç yapılandırma seçeneğini sunan bankalar ise şunlardır:

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank 
 • Yapı Kredi 
 • Garanti Bankası 
 • Akbank
 • İş Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Akbank

Sicil Affı Yasasından Yararlanarak Kredi Alın

Sicil affı, hacizlik olanlara kredi veren bankalar için bir yol açmaktadır. Çünkü bu aftan yararlanan kişilerin sicilleri temizlenmektedir ve bankalar da bu kişilere kredi verebilmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sicil affı kabul edilmiştir ve bu yasa ile; borçlu olan kişiler, bankaların hem kredi hem de kredi kartı seçeneklerinden yararlanabilecektir. Fakat bu aftan yararlanmak isteyen kişilerin borçlarını yapılandırması gerekmekte ve geçmiş borçlarını ödemeleri gerekmektedir.

Hacizlik Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kampanyaları

Hacizlik olanlara kredi veren bankalar, çeşitli kampanyalar ile borçlu olan kişilerin kredi almasına olanak sağlamaktadır. Fakat bu kredi için kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Örneğin; kredi çekilecek olan banka, kredi alacak olan kişiden kefil ya da teminat isteyebilmektedir.

Teminatlı kredi, kredi notu düşük olan, kara listede bulunan ve sicili bozuk olan kişilerin yararlanabildiği bir kredi türüdür. Bu kredi türüne göre; kredi başvurusu yapacak olan kişi, söz konusu bankaya bir teminat sunar. Banka da bu teminat karşılığında kişilere borcun tutarı kadar kredi verir, ödemenin sıkıntısız olarak gerçekleşmesi durumunda kişiler daha sonra yeniden kredi çekebilir.

Hacizlik olanlara kredi veren bankalar kefil yoluyla da kredi verebilmektedir. Bankalar genellikle memur olan bir kefil şartının sunarlar. Bu şartları yerine getiren kişiler hacizlik de olsa, bankaların kredi seçeneklerinden faydalanabilmektedir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Hacizlik olanlara kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası da yer almaktadır. Ziraat Bankası, kişilerin tüm kredi kartı borçlarının kapatılması için kredi verebilmektedir. Kişilerin borçlarını kapatması ile birlikte borç ödemesi yapılan kredi kartlarının da kapanması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi, direkt olarak kredi kartı borcu olan kişilerin yararlanabileceği en doğru kredi seçeneğidir. Çünkü Ziraat Bankası’nın bu kredisi ile sadece Ziraat Bankası’na ait olan kredi kartı borcu değil; kişilerin tüm bankalardan çıkartmış olduğu kredi kartlarının borcu ödenebilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi oldukça avantajlı bir kredidir. Bu kredi kapsamında, kişilere yalnızca borçları tutarında kredi verilmektedir ve verilen kredi kişilere teslim edilmemekte; direkt olarak kişinin borcu banka tarafından kapatılmaktadır. Bununla birlikte, borcu ödenen kredi kartları da kapatılmakta ve bir daha kullanılamamaktadır.

Aktif Bank hacizlik olana kredi kampanyası;

Aktif Bank icralık olana ya da hacizlik olana kredi veren bankalardan biridir. Bu bankadan hacizlik olsanız bile kredi almanız oldukça kolaydır. Üstelik kredi başvurularınızı online olarak da yapabilirsiniz. Bankanın istediği tek şart aylık gelirinizin olmasıdır. Bunun yanında son altı aylı sigorta primlerinizin de ödenmiş olması gerekir. Bu bankadan hacizlik olsanız bile 40 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Bankanın kredi faiz oranları 2.000 liraya kadar %1,39, bu tutarın üzerindeki tüm vadeler için de %1,89 olarak belirlenir.

Bu bankadan kredi başvurusu yapmak ve alacağınız kredinin ne kadara aylık taksit olacağınız hesaplayabilmek için http://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/n-kolay-krediler/internetten-aninda-kredi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aktif Bank aracılığı ile 30 bin lira kredinizi 60 ay vade ile alırsanız, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarınız 919,94 lir olur. Bu kredinin faiz oranı %1,89’dur. Krediden 150 lira tutarında dosya masrafı alınacaktır. 60 ay vade ile 10 bin lira kredi almak isterseniz de faiz oranınız aynı kalacak ve aylık taksit tutarınız 306,65 lira olacaktır. Bu kredi için de 50 lira dosya masrafı alınır.

Garanti Bankası hacizlik olana kredi;

Garanti Bankası, icralık ya da hacizlik olanlara kolay kredi Verne bankalardan biridir. Bu bankadan 60 ay vade ile ve 100.000 liraya kadar kredi almanız mümkündür. Hacizlik olanların bu bankadan kredi alabilmesi için genellikle kefil ve ipotek gibi teminatlar göstermeleri gerekir. Bu bankadan alacağınız krediye banka şubelerinden ya da https://www.garantibbva.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page?creditAmount=100000&maturity=60&calculationType=0#calcContent=UID1429693 adresinden başvur yapabilirsiniz.

Bu bankadan 60 ay vade ile 100.000 lira kredi aldığınızda, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 2.310,27 liradır. Bu kredinin faz oranı %0,95’tir. Krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 138.616,10 liradır. Bu krediden 525 lira dosya masrafı alınır. Ayrıca yaşınıza göre belirlenen tutarda hayat sigortası da yapılır. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı ise %14,8386 olarak hesaplanır.

Garanti Bankasından bu krediyi alabilmek için aylık gelirinizin olması ve sigorta primlerinizin düzenli olarak ödeniyor olması gerekir. Aksi takdirde, hacizlik olanların bu krediden faydalanması mümkün değildir. Aylık gelirinizle orantılı olarak banka tarafından kefil ya da ipotek teminatı istenebilir. İpotek için Garanti Bankasına ev ya da iş yeri tapusu verebilirsiniz.

Hacizlik Olanlara Hangi Bankalar Kredi Vermektedir? 

Bir tüketici; kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödemediği takdirde kara listeye alınmaktadır. Bir başka deyişle, tüketici hakkında yasal takip başlatılmaktadır. Tüketici, kara listeden çıkmak için borçlarını ödemekten kaçınırsa bu sefer kendisi hakkında icra işlemleri uygulanmaktadır. İcra işlemlerinin başlamasının ardından tüketicinin bankayla ilişkisi kalmaz. Borç ilişkisi; tüketici ve avukat arasında devam eder. Bu noktada, avukat ile anlaşmayı reddeden bir tüketici hakkında, borçların tahsil edilmesi noktasında haciz işlemleri başlatılmaktadır. Bir tüketicinin hacizlik duruma düşmesi, bilhassa e-haciz yoluyla olmaktadır. Bir başka deyişle, tüketicinin banka hesaplarına el konmaktadır. Bahsi geçen borç tutarı, tüketicinin banka hesaplarından tahsil edilmektedir. E-haciz uygulanan bir tüketicinin banka hesaplarını kullanamaması; onun nakit sıkıntısı yaşamasına sebep olacaktır. Bu durumdaki bir tüketicinin aklında hacizlik olana kredi veren bankalar var mıdır sorusu bulunmaktadır. 

Hacizlik Olanların Bankalardan Kredi Alması 

Hacizlik durumda olan bir tüketicinin bu durumunun kredi notuna yansıdığından bahsetmek mümkündür. Bankalar, tüketicinin finansal geçmişini kredi notu sayesinde görebilirler. Kredi notu oldukça düşük olan ve hacizlik pozisyonda bulunan bir tüketicinin kredi alması; imkansız gözükmektedir. Bilhassa Aktifbank, QNB Finansbank, Enpara.com, ING Bank, Akbank gibi kolay kredi veren bankaların dahi hacizlik durumda olan bir tüketiciye kredi vermesi mümkün değildir. Çünkü, hacizlik durumda olan bir tüketici, bankalar tarafından riskli olarak değerlendirilir. Hiçbir bankanın geri ödemesini yapıp yapmayacağı belli olmayan bir tüketiciye kredi vermesi mümkün olmaz. Ancak, hacizlik durumda olan tüketicilerin kredi almasının farklı yolları bulunmaktadır. 

Hacizlik Olanlar Hangi Şartlarda Bankalardan Kredi Alabilirler? 

Hacizlik olanların bireysel başvuru yaptıkları takdirde bankalardan kredi alması neredeyse imkansızdır. Bu noktada, hacizlik olan bir tüketici, kefil gösterdiği takdirde kredi alma şansına sahip olabilir. Ancak, kefil olarak gösterilecek kişinin kesinlikle kara listede olmayan, kredi notu yüksek ve geliri iyi bir kişi olması şarttır. Bunun yanı sıra, hacizlik durumda olan bir tüketicinin üzerine kayıtlı olan gayrimenkulleri ipotek olarak göstererek kredi alması mümkün olabilir. Üzerine kayıtlı evi, arabası veya arsası olan bir tüketicinin kredi alması söz konusu olabilir. Ancak, kişinin yaşadığı hacizden dolayı bu gayrimenkullerin kullanılması mümkün değilse bu yolla da kredi alınmaz. Son olarak, yüksek bir geliri olan tüketicinin bankaya bizzat başvuru yaparak durumunu anlatması halinde kredi alma ihtimali doğabilir. Ancak, bankaların tüketiciden öncelikle borcunu kapatmasını istemesi mümkündür. 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir