Halkbank Kredileri ve Faiz Oranları

Halkbank Kredileri ve Faiz Oranları

ahnhhhhHalkbank, kendi maaş müşterilerine özel ve diğer müşterilere özel olmak üzere farklı kredi kampanyaları düzenlemektedir. İhtiyaç, konut ve taşıt kredileri için farklı kampanyaları mevcuttur. Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan Halkbank, yapmış olduğu uygun faizli ve uygun ödeme koşulları olan kredi kampanyaları ile pek çok vatandaşı rahatlatmakta, ev ya da araba sahibi yapmaktadır. Sizlere Halkbank kredileri ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi sunalım;

Halkbank kredileri ve faiz oranları nasıldır, detayları nelerdir?

Halkbank’ın güncel olarak sunduğu 7 adet ihtiyaç kredisi, 3 adet konut kredisi ve 3 adet taşıt kredisi kampanyaları mevcuttur. Bu krediler, kendi maaş müşterilerine ve diğer müşterilere özel olmak üzere çeşitlenmiştir. Her kredini faiz oranı ve diğer özellikleri farklılık gösterir. Bu kredileri tek tek açıklayalım;

Halkbank ihtiyaç kredileri ve faiz oranları;

 • Halkbank ihtiyaç kredilerinde, online olarak sunulan Hızlı Kredi seçeneği mevcuttur. Bu kredi 1.000 liradan 15.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için, internetten hızlı bir şekilde sunulmaktadır. Bu kredinin faiz oranı %2,15’tir.
 • Maaşını Halkbank’tan alanlara özel olarak sunulan ihtiyaç kredisine ise 1.000 liradan 75.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,99 olarak belirlenmiştir. Vadesi ise 60 aya kadar çıkarılabilir.
 • Kamu çalışanlarına özel olarak sunulan ihtiyaç kredisinde ise aylık faiz oranı %2,05 olarak belirlenmiştir. Bu krediye 3 aydan 60 aya kadar varan vade seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. Bu krediyi 75.000 liraya kadar alma imkânınız bulunmaktadır.
 • Özel sektör çalışanları için sunulan kredi kampanyasının koşuları da kamu çalışanları ile aynıdır. 60 aya kadar varan vadelerle, 75.000 liraya kadar olan kredinizi aylık %2,05 faiz oranı ile alabilirsiniz.
 • Mutlu emekli ihtiyaç kredisi ise emekli maaşı alan kişiler için sunulan bir kredi kampanyasıdır. Bu kampanyaya göre en fazla 75.000 liraya kadar, en fazla 60 ay vade ile aylık %1,99 faiz oranında kredi alabilirsiniz.
 • Halkbank gayrimenkul işyeri satışı ile kredi alabilmek için işyerinizi ipotek olarak göstermeniz gerekir. Bu krediye 120 aya kadar varan vadeler ile, nakit ihtiyacınıza göre başvuru yapabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %1,40 olarak belirlenmiştir.
 • Halkbank gayrimenkul arsa satışı kredisi ile de elinizde bulunan arsa tapularını ipotek vererek, kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Arsa değerine ve nakit ihtiyacınıza göre belirlenen tutarda kredi almanız mümkündür. Bu kredinin faiz oranı da %1,40 olarak belirlenmiştir ve kredi vadesi 120 aya kadar çıkarılabilir.

Halkbank taşıt kredileri ve faiz oranları;

Halkbank taşıt kredileri ve faiz oranları, sıfır ve ikinci el araç alımına göre değişmektedir. Sıfır ve ikinci el araçlar için, yeşil ışık taşıt kredisi adı altında kredi verilmektedir.

 • Sıfır araçlar için verilen taşıt kredisi en fazla 70.000 liraya kadar sunulmaktadır. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,99 olarak belirlenmiştir. Kredinin vadesi ise en fazla 60 aydır.
 • İkinci el araçlar için verilen taşıt kredileri de 70.000 liraya kadar olan verilmektedir. Bu kredinin aylık faiz oranı %2 olarak belirlenmiştir. Krediyi en fazla 60 aya kadar vade ile alabilirsiniz.

Halkbank konut kredileri ve faiz oranları;

 • Halkbank hesaplı evim maaş müşterilerine özel konut kredisi kampanyası sunmaktadır. Bu kampanyada kredi üst sınırı bulunmaz. Evin değerine göre %80’ine kadar kredi alma imkânınız bulunmaktadır. Bu krediyi 120 ay vade ile ve %1,65 faiz oranıyla çekebilirsiniz.
 • Hesaplı evim diğer müşterilere özle olan konut kredisi kampanyasında ise Halkbank müşterisi olmayan kişiler için özel konut kredisi kampanyası sunulmaktadır. Bu krediye 120 aya kadar vadelerle, evin değerine göre belirlenecek kredi tutarında ve aylık %1,75 faiz oranı ile sahip olabilirsiniz.

Halkbank gayrimenkul konut satışı kredisi ile de ev alma imkânınız bulunmaktadır. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,35 olarak belirlenmiştir. Kredi vadesi en fazla 120 aydır. Kredi tutarı, almak istediğiniz evin değerine göre değişmektedir.

Halkbank kredileri nasıl hesaplanır?

Halkbank kredileri ve faiz oranları hakkında detaylı bildi edinmek isterseniz, bankanın internet sitesine girerek hesaplama aracını kıllanabilir ve ne kadı tutarda kredi için ne kadar faiz oranı ödeyeceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Bu kredilerin örnek hesaplama tablolarını aşağıdaki şekilde paylaşabiliriz;

İhtiyaç kredilerinde örnek hesaplama tablosu;

Bu bankadan 15.000 lira olan hızlı krediyi 60 ay vade ile çekmek isterseniz aylık faiz oranınız %1,84 olacaktır. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 453,52 lira olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 27.211,33 liradır.

Maaşını Halkbank’tan alanlara özel olan krediyi 15.000 lira tutarında ve 60 ay vade ile çekerseniz, bu krediye ödeyeceğiniz aylık faiz oranı %1,49 olur. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 409,66 liradır. Bu krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 24.579,45 liradır.

Kamu çalışanlarına özel olan krediyi 15.000 lira tutarında ve 60 ay vade ile çekmek isterseniz bu kredinin aylık faiz oranı %1,59 olur. Krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 421,96 liradır. Toplam geri ödeyeceğiniz tutar ise 25.317,68 lira olur. Özel sektör çalışanlarının aynı miktarda krediyi aynı vade ile çekmesi hainde, ödeyeceği taksit tutarı ve faiz oranı aynıdır.

Mutlu emekli ihtiyaç kredisinde ise maaşını Halkbank’tan alanlar için aynı faiz oranı yani %1,49 kullanılır ve örnek hesaplama, yukarıdaki gibi olacaktır.

Taşıt kredilerinde örnek hesaplama tablosu;

Halkbank aracılığıyla 70.000 lira tutarında taşıt kredisi çekmek isterseniz vadeniz en fazla 60 ay olacaktır. Sıfır km araçlar için çekeceğiniz bu kredinin aylık faiz oranı %1,50 olur. Bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.917,44 olur. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 115.046,26 liradır.

Halkbank’tan 2.el araçlarınız için 70.000 lira kredinizi 60 ay vade ile çekmek istediğinizde aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.923,15 lira olur. Bu kredinin faiz oranı %1,51’dir. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar da 115.388,93 lira olur.

Konut kredilerinde örnek hesaplama tablosu;

Bu bankadan 100.000 lira konut kredisini 180 ay vade ile çekmek istediğinizde aylık faiz oranı %0,99 olur. Bu kredinin aylık taksit tutarı 1.192,46 lira olacaktır. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 214.642,56 lira olur.

Halkbank kredileri hangi koşullarda verilir?

Halkbank kredileri, her ay güncellenen faiz oranları ile sunulur. Son zamanlarda devletin faiz indirimi politikası ile birlikte kredilerin faiz oranları da piyasa koşullarına göre biraz daha aşağıya çekilmiştir. Halkbank tarafından sunulan avantajlı kredilerden faydalanabilmek için genel olarak istenen koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu bankadan taşıt, konut ya da ihtiyaç kredisi alabilmek için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Her banka gibi Halkbank tarafından da kredi notu yüksek olan kişilere, düşük faiz oranlarında kredi sunulmaktadır. Kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise bu bankadan kolaylıkla istediğiniz krediyi alabilirsiniz.
 • Bu bankadan kredi alabilmeniz için aranan bir diğer koşul da aylık gelirinizin olmasıdır. Almış olduğunuz krediyi geri ödeyebileceğiz düzeyde aylık gelirinizin olması gerekir. Gelirinizi maaş bordrosu, maaş yazısı ya da gelir bilançosu ile kanıtlayabilirsiniz.
 • Bu bankadan alacağınız kredi tutarı, başka bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarınıza göre belirlenir. Başka bir ifade ile aylık gelirinize göre toplam borç miktarınız, bu bankadan alacağınız kredi için yeterli düzeyde olmalıdır.
 • Bankanın aradığı bir başka koşul da sigorta primlerinizin ödenmiş olmasıdır. Kanunlara göre bir bankadan kredi alabilmeniz için son altı aylık sigorta primlerinizin en az asgari brüt ücret düzeyinde ödenmiş olması gerekir.

Halkbank diğer ihtiyaç kredileri ve faiz oranları;

Halkbank, ihtiyaç kredileri alanında birden fazla kampanyası bulunan ve tüm ihtiyaçlarınız için uygun çözümler üreten bir bankadır. Bu bankanın çok sayıda olan ihtiyaç kredileri için faiz oranlarını ve detaylarını açıklayalım;

Halkbank KKTC eğitim kredisi ve faiz oranları;

Bu kredi ile çocuklarınızın eğitim ihtiyaçlarını 60 aya varan vadelerle ve avantajlı faiz oranları ile karşılayabilirsiniz. Bu kredinin faiz oranı %1,02 olarak sunulur. Kredinizi 60 aya varan vade seçenekleri ile temin edebilirsiniz. KKTC eğitim kredinizi artan ödemeli, serbest ödemeli, azalan ödemeli, eşit iki taksit ertelemeli ya da 3 ayda bir ödemeli olarak almanız da mümkündür.

Bu krediyi almak için Halkbank şubelerine başvuru yapabilir ve kendinize en uygun olan ödeme planı seçeneğiyle kredinizi 200.000 liraya kadar alabilirsiniz.

KKTC eğitim kredisini 50.000 lira tutarında ve 60 ay vade ile alırsanız, faiz oranı %1,02 olduğu için aylık taksit tutarınız 1.127,63 lira olur. Toplam geri ödeme tutarınız ise 67.657,05 lira olacaktır.

admin

2 thoughts on “Halkbank Kredileri ve Faiz Oranları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir