Ana sayfa KREDİ HSBC İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Başvuru Bilgisi

HSBC İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Detaylı Başvuru Bilgisi

3284
0

Bankacılık sisteminde kredi çekmek artık eskisi kadar zor değil. Eskiden banka kuyruklarında beklemek, iş yerinden izin almak ve günlerce kredi çekmek için uğraşmak gerekirdi. Artık finansal işlemler online veya telefon bankacılığı ile yapılabiliyor. Uluslararası bankalardan olan HSBC Bank ise ihtiyaç kredisi alanında yaratıcı çözümler sunabiliyor. Uluslararası deneyimin getirdiği uzmanlık sayesinde artık siz de üst kalite hizmet alabilir ve mükemmel bir müşteri deneyimi yaşayabilirsiniz. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak günümüzde artık çok kolay ve bugün size bunu nasıl yapılacağını anlatmak istedik. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır konusu hakkında yazdığımız makalemizin aşağıda sizi bekliyor.

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında detaylı bilgilendirme

Şimdi sizde HSBC İhtiyaç kredisi başvurusu yaparak hemen kredi çekebilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bütün ihtiyaçlarınızı HSBC İhtiyaç kredisi başvurusu sayesinde karşılayabilmek için tek yapmanız gereken bankanın başvuru adımlarını gerçekleştirmek. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu sayesinde evlilikten tatile, eğitimden beyaz eşyaya veya acil sağlık sorunları için gereken her türlü harcama için finansman sağlayabilir ve tüm kişisel nakit ihtiyaçlarınızı birkaç işlemin ardından hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? HSBC ihtiyaç kredisi başvuru işlemleri

1- Öncelikle firmanın web sitesine girerek TC kimlik numaranızı yazıyorsunuz.
2- Ardından cep telefon bilgilerinizi giriyorsunuz.
3- Güvenlik kodunu yanda yazdığı şekilde dolduruyorsunuz.
4- Devam tuşuna tıklıyorsunuz.
5- Sms doğrulama adımına geçerek cep telefonunuza gelen şifreyi web banka ekranına giriyorsunuz.
6- Şifrenin onaylanmasının ardından başvuru sonucunuzu beklemeye başlıyorsunuz.
7- Başvuru sonucunuz büyük ihtimalle 2 gün içinde onaylanmaktadır.

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra onay halinde neler oluyor?

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra onay almanız halinde tek yapmanız gereken sizden istenen belgelerle birlikte en yakın HSBC Bank şubesine gitmeniz. Sizden bodro, kimlik fotokopisi veya gelir belgesi gibi bir takım belgeler istenebilir. Bu durum tamamen kredi puanınız ile alakalıdır. Bu sorunların önüne geçmek için önceden bu belgeleri hazırlamanız size avantaj sağlayabilir. Onay aldıktan sonra en yakın banka şubesi genelde kimlik kartınız ile gitmeniz belge olarak yeterli olacaktır. Kredi puanınızın yetersiz olduğu durumlarda firma sizden ekstra belge isteyebilir. Bunun için başvurmadan önce mümkün olduğunca yüksek bir bankacılık kredi skoru ile başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.


HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu neye göre değerlendirilir?

İhtiyaç kredileri genellikle bankacılık alanında araştırılan ve önem verilen kredi skoru değerleme sistemine göre yapılmaktadır. Kredi başvurularının, kredi kartı işlemlerinin ve daha bir çok işlemin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için bu sistem elzemdir ve her gün güncellenmektedir. Kredi notu denilen bu hassas sistem dünyanın her yerinde ve tüm bankacılık işlemlerinde kullanılmaktadır. Kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi alma şansınız ve kredi miktarınız o kadar artar. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu yükseltmek için tek yapmanız gereken 6 ay içinde kredi kartı, fatura vb bankasal işlemlerinizi düzenli olarak yapmaktır. Bu kredi notunu düzenleyici ve iyileştirici işlemlerin ardından tüm bankalar kapılarını size sonsuza kadar açacaktır. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında daha detaylı bilgi almak ve finansal detayları öğrenmek için HSBC banka şubelerine uğramanızı önemle tavsiye ederiz. Sitemizde verilen tüm bilgiler o günün şartlarına göre yazılmaktadır ve bağlayıcı değildir.

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu ve diğer kredi işlemleri gibi tüm finansal işlemler hakkında merak ettiklerinize cevap bulmak için sitemizin blog kısmını ziyaret edebilir ve diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.

HSBC ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

HSBC, avantajlı faiz oranları ile sabit taksitli ihtiyaç kredisi sunar. Bu kediyi size özel uygulanan faiz oranları ile hemen alabilirsiniz. Kredinizi almak için yukarıda detaylı olarak açıkladığımız başvuru yöntemlerinden size uygun alnı kullanabilirsiniz. HSBC ihtiyaç kredisi genel özellikleri ise aşağıdaki gibi açıklanabilir;
• HSBC tarafından sunulan bu krediyi, tüm nakit ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
• Kredinizi alırken hayatsa sigortası yapılmaktadır. Eğer hayatsa sigortası yapılmasını istemezseniz alacağınız kredinin faiz oranları yükselecektir. Hayat sigortanızı, bu bankanın istediği teminatların bulunması halinde başka bankadan yaptırmanız da mümkündür.
• HSBC tarafından sunulan bu krediden, kredi tutarının bende 5,25’i kadar dosya masrafı alınır.
• Alacağınız kredinin üst limiti banka tarafından aylık gelirinize göre belirlenecektir.
• Bu kredinin faiz oranları %1,27’den başlar ve %1,32’ye kadar yükselebilir. Faiz oranları alacağınız vade sayısına ve hayat sigortası yaptırıp yaptırmayacağınıza göre belirlenir.
• HSBC, ihtiyaç kredisi sunduğu müşterilerinden kefil ve ipotek gibi teminatlar istemez ancak gerekli görülen durumlarda bu teminatlar banka tarafından talep edilebilir.

HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu internet bankacılığından nasıl yapılır?

HSBC avantajlı ihtiyaç kredisini hemen alabilmek için başvurularınızı internet şubeden yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmeniz için HCBC müşterisi olmanız gerekir. Başka bir ifade ile bu bankadan hesabınız, kredi kartınız ya da banka kartınız olmalıdır. Eğer HSBC müşterisiyseniz, kredi başvurunuzu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyebilirsiniz;
• İnternet şubeye hemen giriş yapabilmek için https://www.hsbc.com.tr/hsbc/internet-bankaciligi adresine girin ve GİRİŞ tıklayın.

• Karşınıza açılan sayfadan şifre ile ya da kimlik numarası ile giriş yapın. Giriş için sizden istenen HSBC parolanızı mutlaka yazın. Eğer henüz internet bankacılığı şifrenizi almadıysanız ya da hiç kayıt oluşturmadıysanız bu sayfadaki “kullanıcı oluştur” kısmına tıklayabilirsiniz.

• Girişinizi yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menü kısmına gelin. Buradan “başvurular” ardından “bireysel ihtiyaç kredileri” sonrasında “ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip edin.

• Bu aşamalarda sizden istenen kredi tutarı, kredi vadesi ve aylık gelir gibi bilgileri girin ve başvurunuzu tamamlayın.

• Başvurunuz alındıktan dakikalar sonra sonuçlanır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi almak için de yine internet bankacılığını kullanarak “kredi kullandırım” adımını takip edebilirsiniz. Başvurunuzu 7/24 yapabilir ve kredinizi yine dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Diğer Krediler
0,79 Faiz Oranı ile 180 Aya VaranKonut Kredisi Veren Bankalar (Faiz Hesaplama)

Konut kredisi faiz oranları, 2018 yılında ve 2019 yılının başlarında oldukça yüksekti. Öyle ki insanlar, aldıkları kredinin iki katı kadar Read more

Borç Kapatma Kredisi ING’de %0,99’dan Başlayan Faiz Oranı

ING Bank, ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bunun nedeni kredi faiz oranlarının oldukça düşük olması ve kredi Read more

Enpara Sigortasız, Kefilsiz, Masrafsız Kredi

Enpara.com, QNB Finansbank’a bağlı olarak kurulmuş olan şubesiz bankacılık platformudur. Bu platformun şubesiz bankacılık olmasının en büyük avantajı ise masrafsız Read more

Yapıkredi Şubeye Gitmeden Hızlı İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapıkredi, Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Bu bankadan acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için hızlı kredi almanız mümkündür. Pek çok banka Read more

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here