ING Bank Gelir Belgesiz 5000 TL Mini Kredi

ING Bank Gelir Belgesiz 5000 TL Mini Kredi

Küçük çaplı nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ING Bank mini kredi, acil ihtiyaçlarınıza akılcı çözümler üretiyor. ING Bank sayesinde ihtiyacınız olan kredi tutarını dakikalar içinde doğrudan hesabınızda bulma şansınız vardır.

ING Bank Mini Kredi Özellikleri

5 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için tercih edebileceğiniz bu kredi türünde faiz oranı %1.99 olarak belirlenmiş durumdadır. Öte yandan gelir belgesiz kredi alma imkanını bu adreste elde edebilir ve kredi almanın zorlu taraflarını tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Kampanya aracılığıyla alabileceğiniz kredide vade üst sınırı ise 60 ay olarak belirlenmiş durumdadır. Bu kampanyadan yararlanabilmek için ING Bank müşterisi olma şartı aranır. Müşteri olmayan kişilerin acil kredi kapsamından yararlanabilmesi söz konusu değildir.

Kredi notu yüksek durumda olan kişilerin bu imkandan yararlanabileceğini ve nakit ihtiyaçlarına acil çözüm alabileceğini belirtmek gerekir. Kredi notu yüksek olan ING Bank müşterilerine kredi başvurusu sürecinde daha hızlı bir sonuç alırken, ek belge gibi durumlarla uğraşmaya gerek kalmadan nakit tutarını anında hesabında görebilecektir.

Üstelik kolay başvuru yolları üzerinden sadece dakikalar içinde kredi başvuru talebini bankaya iletebilme şansınız vardır. Uzun vade ve düşük faiz aralığı üzerinden ihtiyacınız olan nakit tutarına ulaşmak için sizde hemen ING Bank kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu kredinin esnek ödeme planları mevcuttur. Kredinizi isterseniz 3 ay ertelemeli olarak alabilir isterseniz de esnek ödeme planlarından yaralanabilirsiniz. 3 ay ertelemeli olarak aldığınızda kredinizin vadesini en fazla 57 aya kadar belirleyebilirsiniz. İlk 3 aylık ödemeleriniz kalan aylara bölünür. Taksitleriniz eşit tutarda bölünecek ve kredi ödemeniz bu şekilde hesaplanacaktır. Esnek ödeme planları ile kredinizi ödemek isterseniz de eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli, dönem ödemeli ya da dönem ödemesiz seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Mini Kredi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

ING Bank mini kredi başvurusu yapmak için bankanın resmi internet sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Kredi başvurusu bölümüne geçiş yaparak karşınıza çıkacak olan başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız yeterli olacaktır. Başvuru formunda istenen bilgiler arasında T.C kimlik numarası, doğum tarihi, cep telefonu numarası bilgileri yer alıyor. Bu detayları doldurduktan sonra başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak kredi talebini bankaya iletebilirsiniz. Kısa bir sürede incelenecek başvurunuza dair olumlu veya olumsuz cevabı vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına almış olacaksınız. Yani her açıdan beklemenin önüne geçecek bir işlem halinde olacaktır.

Öte yandan ING mini kredi başvurusunu şube yoluyla da yapma fırsatı vardır. Bunun için gerekli olan belgelerle birlikte size en yakında bulunan ING Bank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Kredi talebinde bulunan kişiden istenen belgeler arsında kimlik veya ehliyet, yabancı uyruklular için pasaport veya oturma belgesi, başvuru talebinde bulunan kişinin üzerine kayıtlı olan son üç aylık döneme ait olan fatura, çalışanlar için maaş bordrosudur. Bu belgeleri yanında bulunduran kişilerin oldukça hızlı bir şekilde ING Bank kredi başvurusu yapması ve hızlı bir zaman aralığında sonuç alması mümkün bir hale gelir.

ING Bank mini krediye başvuru yapabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek bankanın internet bankacılığını kullanmaktır. Bankanın internet sitesinde bulunan internet şubesi kısmına gelerek giriş yapmalısınız. ING Bank tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak giriş yaptıktan sonra cep telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kod, güvenli girişin sağlanması için gönderilir. Bu kodu ekrandaki ilgili yere girdikten sonra internet bankacılığına hemen giriş yapabilirsiniz. Ardından menü kısmına gelerek “kredi başvurusu” seçeneğine tıklamalısınız. Buradan, form doldurmaya gerek kalmadan, yalnızca istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girerek hemen başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylandığında ise hemen ING bank hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu sayede hafta sonu olsa bile acil nakit ihtiyaçlarınızı, banka şubelerine gitmeye gerek kalmadan giderebilirsiniz.

ING Bank mini kredi başvuru seçeneklerinden bir diğer de mobil bankacılık uygulamasıdır. ING Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra yine size verilen müşteri numarası ve internet şifresi ile giriş yapmanız gerekir. Ardından menü kısmına gelip yukarıda anlattığımız adımları takip ederek hemen kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra yine hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı gibi uygulamalar kullanılarak kredi başvurusu yapılabilmesi için ING bankasının müşterisi olmanız gerekir. Bankanın müşterisi değilseniz banka şubelerinden, ATM’lerden ya da internet sitesinden kredi başvurularınızı yapabilirsiniz Kredi başvurunuz için SMS bankacılığını ya da müşteri hizmetlerini de tercih edebilirsiniz.

ING Bank, uzun zamandan beri dijital bankacılık hizmeti sunan bir bankadır. Bunun anlamı, tüm bankacılık işlemlerinizi dijital ortamdan yapabilmenizi sağlamasıdır. Bu bankacılık işlemlerine banka müşterisi olmanız ve kredi çekebilmeniz de dahildir. Banka müşterisi değilseniz bile ING Bank resmi internet sitesinden başvuru yaptıktan ve krediniz onaylandıktan sonra, oturduğunuz yerden kredi almanız mümkündür. Krediniz onaylandığında evraklarınız, kurye yoluyla adresinize kadar teslim edilecektir. Bu sayede, evinizden ya da iş yerinizden kredi kullanma avantajını yaşayabilirsiniz. Evraklarınızı imzaladığınız gün, krediniz hesabınıza otomatik olarak aktarılacaktır.

Bu kredi kapsamında 5 bin TL tutarında bir kredi alanlar ve bunu 60 aylık vade planı üzerinden ödemeyi seçenler, aylık olarak 176 TL ödeme yapmalıdır. Aylık faiz oranı ise vade süresine bağlı olarak değişmeden sabit olarak kalır. Banka aynı zamanda kredi faizine ek olarak kredi tahsis ücreti, sigorta bedeli gibi ek masraflarda kredi alan kişiden talep edebilmektedir. Kredi tahsis ücreti kredi tutarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Öte yandan banka tarafından gerekli görüldüğü durumlarda müşteriden kefil veya gelir belgesi istenebilir. Özellikle kredi notu düşük konumda olan kişiler için bu tarz şartların öne çıkması mümkün gösterilmektedir. Kefilsiz bir şekilde kredi alabilmek için kredi notunun yüksek olması ve uzun zamanlı olarak bankanın müşterisi olabilmek yeterli bir konu olacaktır. Daha ayrıntılı bilgiye size en yakında bulunan ING Bank şubeleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

ING Bank Mini Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

ING Bank mini kredi başvurusu yapabilmek için bankanın belirlenmiş olduğu bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Bu şartları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

İlk ve öncelikli şart, 18 yaşını doldurmuş olmanızdır. 18 yaşından küçük olan kişiler, bankada hesapları olsa bile kredi başvurusunda bulunmazlar.

ING Bank tarafından sunulan bu avantajlı krediye başvurunuzun olumlu değerlendirilebilmesi için banka tarafından belirlenmiş olan şartların taşınıyor olması gerekir. Bu şartlar, belgeli bir mesleğe sahip olmak yani aylık gelirinizin belgelenebilmesi, daha önceki dönemlerde kredi ve kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmiş olması, tüm bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının gelirinizle orantılı olması, haciz kaydınızın bulunmaması ve Merkez Banaksında daha önce açılmış olan sicil bozukluğu sorununun bulunmamasıdır.

Bu bankanın kredisine başvuru yaptıktan sonra onaylanmış olan kredinizi hesabınıza aktaracağınız zaman yanınızda kimlik belgenizin olması gerekir. Yine aynı şekilde başvuru sırasında da kimliğinizdeki bazı bilgiler isteneceği için kimlik belgenizin yanınızda bulunması gerekir.

ING Bank mini kredi için istenen belgeler nelerdir?

ING Bank mini kredi, genellikle banka müşterilerine ve online kanallardan verilmektedir. Bu nedenle banka müşterilerinden herhangi bir belge istenmez. Ancak banka müşterisi değilseniz bu krediyi almak için aşağıdaki belgeleri, size en yakın ING Bank şubesine teslim etmelisiniz;

  • Maaşlı olarak çalışıyorsanız, mini krediyi almak için maaş bordrosu vermeniz gerekir. Bordronuz yoksa, çalıştığınız iş yerinden maaş yazısı alabilirsiniz.
  • Emekli maaşınız varsa, emekli maaşı hesap cüzdanınızın fotokopisini iletmeniz gerekir.
  • Faiz geliriniz varsa, bu geliri aldığınız hesap cüzdanının fotokopisini iletmeni gerekir.
  • Kira geliriniz varsa, adınıza kayıtlı olan gayrimenkulün fotokopisi ile birlikte son iki yıla ait kira kontratı ve kira ödemesi aldığınız hesabın dekontlarını iletmeniz gerekir.
  • Şirket sahibiyseniz, şirketinize ait olan ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, gelir bilançosu ve gelir vergisi beyannamesi belgelerini teslim etmelisiniz.
  • Şirket ortağı geliriniz varsa kurumlar vergisi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve gelir bilanço belgelerini teslim etmeniz gerekir.
  • Son altı aylık sigorta primlerinin ödendiğini kanıtlayan hizmet dökümü belgenizi teslim etmeniz gerekir.

ING Bank diğer kredi seçenekleri nelerdir?

ING Bank mini kredisinin dışında e-kredi seçeneği de sunmaktadır. Hatta 2020 yılında yapmış olduğu yeni düzenleme ile mini kredisini kaldırmış ve tüm ihtiyaç kredilerini e-kredi seçeneği altında toplamıştır. Bu bankadan alacağınız kredinin özelikleri ise şöyledir;

• E-kredi, 1.000 liradan başlayan ve 100.000 liraya kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınız için sunulur. Bu krediyi başka bankalarda bulunan kredi borçlarınızı kapatmak için de alabilirsiniz.
• E-krediyi dilerseniz 3 ay ertelemeli olarak ve 60 ay avaran vade seçenekleri ile alabilirsiniz. 3 ay erteleme avantajından faydalanmak için kredinizi 5.000 liranın üzerinde almanız gerekir.
• ING Bank e-kredi faiz oranları müşterilerinin kredi skoruna göre belirlenir. Bu krediye internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan başvuru yaparsanız, çok daha avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. Bu kedini faiz oranı %0,99’dan başlar ve %2,59’a kadar yükselebilir.
• ING Bank e-krediden hayat sigortası ve kredi tutarının binde beşi tutarında dosya masrafı alınır.
• Kredi başvurularınızı banka şubelerinden, web sitesine bulunan başvur formundan, internet bankacılığından ya da mil bankacılıktan yapabilirsiniz.

ING Bank cepte kredi;

ING Bank cepte kredi ile ING’li olun ya da olmayın %0,79’dan başlayan avantajlı faiz oranlarında kredinizi hemen kullanabilirsiniz. Üstelik kredinize banka şubesine gitmeden, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden başvurabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınıza en hızlı çözüm ING cepte kredide. Bu kredi için diğer ayrıntılar ise şu şekildedir;

• Cepte kredinizi 3 ay erteleme özelliğini kullanarak ve 60 aya varan vadelerde kullanabilirsiniz. 3 ay erteleme özelliğinden faydalanabilmek için 5.000 lira ve üzerinde kredi almanız gerekir.
• Krediniz 1.000 irşada 100.000 liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınız karşılamak için sunulur.
• Bu kredinin faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Buna göre faiz oranı %0,79’dan başlar ve %1,89’a kadar yükselir.
• Cepte krediden alınacak olan dosya masrafı tutarı, kredi tutarının binde beşi kadardır.
• Kredinizi hemen almak için web sitesindeki “hemen başvur” kısmını kullanabilirsiniz. ING Bank müşterisi olanlar da internet ya da mobil şubeden kredilerini almak için başvuru yapabilirler.
• Banka müşterisi olmayanlar kredilerini almak için kurye süresini bekleyerek evraklarını banka şubesine gitmeden teslim alabilirler. Bu durumda kredileri, evraklarını teslim aldıkları gün hesaplarına otomatik olarak aktarılır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir