ING’den Hızlı İhtiyaç Kredisi (3-60 Ay Vadeli Düşük Faizli Kredi)

ING’den Hızlı İhtiyaç Kredisi (3-60 Ay Vadeli Düşük Faizli Kredi)

ING Bank, müşterilerine özel faizli krediler ve özel kampanyalar sunan bir bankadır. Bu bankadan turuncu ekstra hesabı açtırarak birikimlerinizi günlük olarak değerlendirmenizin yanında, avantajlı kredi faiz oranlarından da faydalanabilirsiniz. ING Bank tarafından kredilerin faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre belirlenir. Bu nedenle herkesin faiz oranı aynı olmaz. ING’den size özel ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında detaylı bilgi verelim;

ING’den size özel ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Bu kredi, ING Bank müşterilerine özel sunulmaktadır. Bu krediye uygun faiz oranlarından sahip olabilmeniz için 1850 ve üzerinde kredi notunuzun olması gerekir. Kredi notunuz ne kadar az olursa kredinizin faiz oranı o kadar yüksek olacaktır. ING’den ihtiyaç kredisi özelliklerini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • Bu krediyi 3 ayadan 60 aya kadar vade ile kullanma imkânınız bulunmaktadır.
 • Bu kredi ile acil nakit ihtiyaçlarınızı 1.000 liradan 50.000 liraya kadar karşılayabilirsiniz.
 • Bu kredini faiz oranı %1,19’dan başlamaktadır. Faiz oranları ödeme performansınıza yani kredi notunuza göre değişecektir ve banka tarafından belirlenecektir.
 • Bu krediden, kredi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı yani tahsis ücreti alınacaktır.
 • Kredinizden hayat sigortası alınır. Alınacak olan hayat sigortası tutarı krediyi çekecek olan kişinin yaşına, cinsiyetine, kredi tutarına ve vadesine göre değişir.

ING’den size özel ihtiyaç kredisine nasıl başvuru yapacaksınız?

Bu krediye ING Bank müşterisi olan kişiler ve olmayan kişiler farklı kanallardan başvuru yapabilirler. ING Bank müşterisi olan kişiler krediye başvuru yapmak için bankanın internet sitesini, mobil uygulamasını ya da internet şubesini kullanabilirler. Banka müşterisi olmayan kişiler ise internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak kredi başvurularını yapabilirler.

ING İnternet sitesi üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılır?

ING Bank müşterisi olun ya da olmayın, bankanın internet sitesine girerek kredi başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Buradan nasıl başvuru yapabileceğinizi aşağıdaki adımlarla anlatalım;

 • İlk olarak ing.com.tr adresine giriş yapmalısınız.
 • Karşınıza açılan ana sayfadan “krediler” kısmına tıklamanız gerekir.
 • Burada açılan sayfanın alt kısmında bulunan “hemen başvur” kısmına tıkladığınızda, başvuru yapacağınız forma ulaşırsınız.
 • Bu formda yer alan kimlik numarası, doğum tarihi gün, ay ve yıl olarak, cep telefonu ve ekranda yer alan doğrulama kodu bilgilerini eksisiz olarak girmelisiniz. Ardından “devam” kısmına tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan sayfalarda yer alacak olan iş adresi, çalışma bilgileri, ev adresi ve kimlik bilgileri gibi kısımları girmelisiniz.
 • En sonda yer alan kredi tutarı ve istediğiniz vade gibi bilgileri de girdikten sonra kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Buradan yapacağınız kredi başvurusunda, yalnızca dakikalar içinde formunuz doldurabilirsiniz. Kredi başvurunuz alındıktan sonra aynı gün içinde sonucu belli olur ve cep telefonunuza gönderilir.

ING Bank internet şubesinden nasıl kredi başvurusu yapılır?

Kredi başvurularınızı ING Bank’ın sahip olduğu internet bankacılığı ya da diğer adıyla internet şubesinden yapabilmek için bu bankanın müşterisi olmanız gerekir. Banka müşterisiyseniz, kredi için gerekli olan bilgileriniz bankada kayıtlı olacağı için bu kanal aracılığıyla, kolaylıkla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • İlk olarak ing.com.tr adresine giriş yapmalısınız.
 • Karşınıza açılan ana sayfanın en üst ve sağ kısmında yer alan “internet şubesi” kısmına gelmelisiniz.
 • Eğer şifreniz yoksa, bu bölümden şifrenizi kolayca alabilirsiniz. Şifreniz varsa, bireysel kısımdan giriş yapmanız gerekir.
 • Bireysel kısma tıkladığınızda müşteri numarası ya da kimlik numarası ve bankaya ait olan şifrenizi girmeniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza onay kodu gelir. Bu onay kodunu da ekrandaki ilgili yere girerek, internet bankacılığına giriş yapmış olursunuz.
 • Giriş yaptıktan sonra menü kısmına gelerek “Krediler” ve “Kredi Başvurusu” kısmına tıklamalısınız.
 • Karşınıza açılan ekranda yer alacak olan kredi bilgilerini girdikten sonra hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yukarıda da görüldüğü gibi banka müşterisi olan kişilerin kredi başvurusu yapması oldukça kolaydır. Bunun nedeni, tüm bilgilerinizin bankada kayıtlı olmasıdır. İnternet bankacılığından yapacağınız başvurularda yalnızca istediğiniz kredi tutarını ve vadesini girmeniz yeterli olacaktır. Kredi başvurunuz alındıktan sonra hemen sonucu iletilir. Onaylanan kredinizi yine internet bankacılığı aracılığı ile hesabınıza aktarabilirsiniz.

ING Bank mobil bankacılıktan nasıl kredi başvurusu yapılır?

ING Bank tarafından kullanılan mobil bankacılık uygulamasının ismi ING Mobil’dir. Bu uygulamayı kullanabilmek için cep telefonunuza, Google Play ya da Apple Store mağazalarından ücretsiz olan ING Mobil’i yüklemeniz gerekir. Uygulamayı yükledikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz;

 • İlk olarak müşteri numaranız ya da kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanarak mobil uygulamaya giriş yapmalınız.
 • Ardından menü kısmına gelerek krediler bölümünden “kredi başvurusu” hizmetine ulaşmanız gerekir.
 • Başvurunuz için gerekli olan bilgileri onayladıktan sonra çekeceğiniz kredi tutarını ve kredi vadesini girmelisiniz.
 • “Onay” kısmına tıkadığınızda, hemen kredi başvurunuz alınır.

ING Mobil üzerinden yapacağınız kredi başvurularının sonucu da dakikalar içinde cep telefonunuza gönderilir. Onaylanmış olan kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve hemen kullanamaya başlayabilirsiniz.

Banka müşterisi olmayan kişiler kredilerini bankadan mı almak zorundadır?

ING’den ihtiyaç kredisi almak ve avantajlı faiz oranlarından yararlanmak için illa müşteri olmanız gerekmez. Bu bankanın müşterisi olmasanız bile, yukarıda anlattığımız gibi ING’nin internet sitesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra ise banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan kredinizi alabilirsiniz.

ING Bank dijital bankacılık alanında da hizmet sunduğu için bu bankadan onaylanan kredilerin evrakları, kurye yoluyla ayağınıza kadar teslim edilir. Bu evraklar genellikle 3 iş gününde elinize ulaşır. Kurye ile getirilen evrakları imzaladıktan hemen sonra, kredini hesabınıza aktarılır. Bu sayede banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kredinizi almış olursunuz ve dijital bankacılığın keyfini, oturduğunuz yerden yaşayabilirsiniz.

 

ING’den ihtiyaç kredisi örnek maliyet tablosu nasıldır?

Bu krediye sahip olduğunuzda ne kadar maliyetiniz olduğunu, kredi için ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve diğer masrafları merak ediyorsanız, işte cevaplar…

Bu bankadan 15.000 lira kredi aldığınızda ve kredinizin vadesini 60 ay olarak belirlediğinizde kredinizin faiz oranı %1,19’dan başlar. Bu faiz oranına ve kredi tutarına göre ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 373,89 lira olur. Bu krediye 75 lira dosya masrafı ödersiniz. Bu kredinin aylık maliyet oranı %1,4483 olurken yıllık maliyet oranı %18,8334 olacaktır.

60 ay vade ile alacağınız kredi tutarına göre örnek ödeme tablosu aşağıdaki şekildedir;

 • 50 bin lira kredi için aylık faiz oranı %1,19 ise taksit tutarı 1.246 lira olacaktır. Bu krediden 250 lira doysa masrafı alınır. Toplam geri ödeme tutarı 74.777,40 lira olur.
 • 40 bin lira kredi için aylık faiz oranı %1,19 ise taksit tutarınız, 997 lira olacaktır. Bu krediden 200 lira tahsis ücreti alınır. Krediye ödeyeceğiniz toplam tutar da 59.821,80 lira olarak hesaplanır.
 • Bu bankadan 30 bin lira çekmek istediğinizde kredinizin faiz oranı %1,19 olarak belirlendiyse taksi tutarınız 748 lira olur. Bu krediden 150 lira dosya masrafı alınır ve krediye ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı da 44.866,20 lira olur.
 • 20 bin lira kredi almak istediğinizde kredinin faiz oranı %1,19’dan başlıyorsa taksit tutarınız, 499 lira olur. Bu krediden 100 lira dosya masrafı alınır. Kredinizin geri ödeme tutarı ise 29.911,20 liradır.

ING’den size özel ihtiyaç kredisi başvuru şartları nelerdir?

ING’den size özel ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Eğer aşağıda sayacağımız şartları taşıyorsanız, bu bankadan hemen kredinizi alabilir ve size özel sunulan avantajlı faiz oranlarından yaralanabilirsiniz. İşte gerekli olan şartlar;

ING bank, kredi notu 1550 ve üzerinde olan müşterilerine kredi vermektedir. Bu kredi notunun altında olan kişiler de bu bankadan kredi alabilirler. Ancak alacakları kredinin faiz oranları daha yüksek olacaktır. Bu kredinin size özel olarak sunulmasının asıl sebebi, kişiye özel faiz oranlarının belirlenmesidir. Eğer faiz oranınızın düşük olmasını istiyorsanız, kredi notunuzun yüksek olmasına önem vermeniz gerekir.

Bu krediyi alabilmek için aylık gelirinizin de olması gerekir. Maaşlı olarak kamuda ya da özel sektörde çalışıyorsanız ya da şirket gelirleriniz varsa, bu krediyi istediğiniz zaman alabilirsiniz. Gelirle ilgili bir başka koşul da başka bankalara olan borçlarınızın aylık gelirinle orantılı olması ve gelirinizin bu borçları karşılayabilecek düzeyde olmasıdır. Eğer geliriniz tüm borçlarınızı ödemek için yeterli değilse, kredi notunuz yüksek olsa bile bu bankadan kredi alamazsınız.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir