Ana sayfa KREDİ İş Bankası Vadeli Mevduat Faiz Oranları Listesi ve Detaylı Bilgi

İş Bankası Vadeli Mevduat Faiz Oranları Listesi ve Detaylı Bilgi

2925
0

Bankalarda paranızı saklayarak vadeli mevduat faiz geliri elde edebileceğiniz biliyor muydunuz? Üstelik bu oran çok da iyi bir miktara tekabül ediyor. Bankacılık sisteminde paranızı kullandırarak siz de yüksek mevduat faizi kazanabilirsiniz. İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ise piyasadaki en yüksek mevduat faizi olarak dikkatimizi çekiyor. Bugün sizlere İş Bankası vadeli mevduat faiz oranlarının listesi ile bilgi paylaşacağız ve konuyla ilgili başka bilgiler de vermeye çalışacağız.

İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları listesi 2019 yılı oranları

Bu makalemizde sizlere 250 bin tl ye kadar olan tutarlardaki İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları listesine aşağıdan bir göz atalım.

Kredi Vadesi      1.000-40.000 TL     40.000-100.000 TL    100.000-250.000 TL

28-31 gün          13,70                13.75               15.50

32-60 gün          17.00                17.00               17.00

61-91 gün          17.00                18.15               19.15

92-100 gün         17.65                18.40               19.40

101-151 gün        17.15               17.90               18.65

365 gün                17.40                17.40                17.40

732 gün                13.40                 13.40                 14.15


İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ile nasıl para biriktirebilirsiniz?

Banka mevduat faizleri sayesinde birikimlerinizi önemli miktarda artırabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak. Böylece siz de birikimlerinizi düzenli olarak artırabilir ve sonunda iyi bir mevduat hesabı miktarına ulaşabilirsiniz. Peki mevduat faizini biriktirdikten sonra ne yapacaksınız? Bunun için en iyi seçenek bir gayrimenkule yatırım gibi görünüyor. İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ile birikim yapan bir çok insan birikimlerini gayrimenkul sektöründe değerlendirerek geleceklerini garanti altına alıyorlar. Gayrimenkul sektörünün önlenemez yükselişi ve sunduğu cazip fırsatlar sayesinde İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ile mevduat biriktiren bir çok birey gayrimenkul sektörüne yönleniyor.

İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları değişecek mi?

Hepinizin bildiği gibi bankalar arası mevduat faizleri ve kredi faizleri her yıl değişmektedir. Ülkenin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durum ve küresel bazdaki finansal dengeler bu oranların değişmesinde büyük rol oynuyor. İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları bu sebepte her 3 ayda bir güncellenmektedir. Diğer bankalarda da olduğu gibi mevduat faizleri kredi çekme faizlerinden oldukça daha az bir miktarda ancak bu yine de İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları listesinde yer alan oranların kötü olduğunu göstermiyor.

İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ne zaman güncellenecek?

Bu konuda detaylı bilgi sunmayan İş Bankası’nın düzenli finansal geçmişine baktığımızda en az 6 ayda bir bu oranların yükseldiğini görüyoruz. Bankalar arası gelişimin ve sosyo ekonomik durumun artan bir ivme göstermesiyle İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları da elbette yılın 3.çeyreğinden itibaren yükselişe geçecektir. Bankaların birbirleriyle olan rekabetleri de elbette İş Bankası vadeli mevduat faiz oranlarına etki edecek gibi görünüyor. Mevduat faizlerinde yer alan oranların değişmesinde en büyük etken ise söylediğimiz gibi halihazırdaki enflasyon ve finansal gelişme düzeyi. Ülkenin refah seviyesi düzeldikçe İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları da yükselecektir diye umut ediyoruz. 2019 yılının sonlarına doğru netleşecek olan mali verilerin ışığında bankalar mevduat faiz oranlarında tekrar güncelleme yapacaktır.

Sitemizde İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ve diğer İş Bankası finansal verileriyle ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Mevduat faizine başvurmadan önce tüm bankaları araştırmanızı ve en iyi oranı veren bankaya geçiş yapmanızı tavsiye ederiz. Oranların yükseldiği dönemi kaçırmamanız çok önemlidir. Mevduat faiz oranları ülkedeki ve küresel finansal piyasalardaki değişime göre yükselebilir veya alçalabilir. İş Bankası vadeli mevduat faiz oranları ile ilgili daha detaylı bilgi için İş Bankası müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here