Kefilsiz 50.000 TL Kredi Nasıl Çekilir?

Kefilsiz 50.000 TL Kredi Nasıl Çekilir?

Günümüzde insanlar, farklı ihtiyaçlarından dolayı ihtiyaç kredisi almak isterler. İhtiyaç kredisi alırken kredi tutarı, vadesi ve faiz oranı gibi seçenekler önemli bir yer tutmaktadır. Buna ek olarak, kredinin en kısa zamanda alınmasına tüketiciler büyük önem verirler. Bu noktada, şubeye gitmeden, belge götürmeden, kefil göstermeden kredi almak; tüketiciler açısından oldukça avantajlıdır.

Kefilsiz kredi almak isteyenler için özel veya kamu fark etmeksizin birçok banka seçeneği bulunmaktadır. Bankalar, tüketicilerin kefil göstermesine gerek duymadan rahatlıkla ihtiyaç kredisi verirler. Kefilsiz kredi kullanmak isteyenlerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Ayrıca, söz konusu tüketicinin kredi notunun bankaların değerlendirmesine göre riskli seviyede olmaması şarttır. Kefilsiz kredi almak isteyenlerin aynı zamanda ipotek göstermesi söz konusu olmaktadır. Bu noktada, ipotek verilecekse eşin izninin mutlaka bankaya sunulması gerekir. Tüketicinin bankaya bildirdiği gelirinin banka tarafından kabul edilmesi şartı bulunmaktadır. İhtiyaç kredisini kefil kullanmadan almak isteyenlerin en çok 60 ay vadeyi tercih etmesi gerekir. Konut kredisinde ise 360 ay vadeye kadar kefilsiz kredi verilmektedir.

Kefilsiz kredi kullanmak isteyenlerin her şeyden önce kredi notunun yüksek olması gerekir. 1 ile 699 arası kredi notu; çok riskli olarak değerlendirilir. 700 ile 1099 arası orta riskli, 1100 ile 1499 arası az riskli, 1500 ile 1699 arası iyi, 1700 ile 1900 arası ise çok iyi olarak değerlendirilmektedir. Kefilsiz olarak kredi çekmek isteyenlerin kredi notunun en az 1100 olması gerekmektedir. Bilhassa, kefilsiz 50 bin TL gibi yüksek bir kredi miktarını çekmek isteyenlerin kredi notu ve gelirinin aynı anda yüksek olma şartı bulunmaktadır.

Kefilsiz 50.000 TL Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz 50.000 TL kredi nasıl çekilir diye düşünenlerin bu şekilde hizmet sunan bankaları araştırması gerekmektedir. Kefilsiz 50 bin TL kredi veren bankalar arasında Akbank bulunmaktadır. Akbank Direkt Kredi uygulaması sayesinde bilhassa Akbank müşterilerinin 50 bin TL kredi kullanması mümkün olmaktadır. Ayrıca, söz konusu başvuruların online olarak yapılması, bir başka deyişle şubeye gitmeye gerek kalmadan yapılması mümkündür. Akbank’tan kefilsiz olarak 50 bin TL kredi almak isteyen tüketicilerin 60 ay vadeyi tercih ettikleri takdirde kendilerine aylık %1,83 faiz oranı uygulandığını bilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.507,46 TL olacaktır.

Kefilsiz 50 bin TL kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası bulunmaktadır. 50 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen ve bu krediyi 60 ayda geri ödemek isteyen bir tüketiciye aylık %1,59 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.406,54 TL olacaktır.

Garanti Bankası; kefilsiz olarak 50 bin TL ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. 50 bin TL kredi almak isteyen ve krediyi 60 ayda geri ödemeyi planlayan bir tüketiciye 2019 Ağustos ayı itibariyle aylık %1,79 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna göre, tüketicinin aylık geri ödeyeceği taksit tutarı; 1.490,40 TL olacaktır. Garanti Bankası; kredi notu yüksek olan müşterilerin Garanti BBVA internet bankacılığını veya Garanti BBVA Mobil Şube’yi kullanarak kredi başvurusu yapmasını mümkün kılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası; kefilsiz 50.000 TL kredi nasıl çekilir diye düşünenler için ideal bir banka olmaktadır. Yapı Kredi’de bilhassa Yapı Kredi müşterilerinin ön onaylı kredilerinin olması halinde 75 bin TL’ye kadar kredi kullanması mümkündür. 50 bin TL kredinin kefilsiz hatta belgesiz ve şubeye gitmeden alınabilmesine olanak tanınmaktadır. 50 bin TL kredi için uygulanan faiz oranları ise tüketicinin kredi notuna göre farklı olmaktadır.

Kefilsiz 50 bin TL kredi veren bankalar arasında Enpara.com bulunmaktadır. Enpara.com’dan 50 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen bir tüketici, 60 ay vade seçeneğini tercih ettiği takdirde kendisine aylık %1,76 faiz oranı uygulanmaktadır. Enpara.com’da tüm kredi başvurularının online olarak yapıldığını hatırlatmakla beraber hiçbir kredi için kefil, teminat veya ipotek istenmesi söz konusu değildir.

KrediGo uygulaması sayesinde dakikalar içerisinde kredi başvurusu yapılmasına olanak tanıyan QNB Finansbank’ta 50 bin TL ihtiyaç kredisinin kefilsiz olarak alınması söz konusudur. 50 bin TL ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak almak isteyen tüketicilere aylık %1,49 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sayede, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.365,53 TL olarak hesaplanmaktadır.

ING Bank’tan kefilsiz olarak 50 bin TL kredi almak mümkün olmaktadır. Bunun için ING Bank E-Kredi başvurusu yapmak gerekir. ING Bank 50 bin TL ihtiyaç kredisinin 60 ay vadeli olarak alındığı takdirde %1,49 faiz oranıyla hesaplandığını eklemek gerekir. Bu sayede, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.366 TL olacaktır.

İş Bankası; kefilsiz 50 bin TL kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. 50 bin TL ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak almak isteyen bir tüketiciye 2019 Ağustos itibariyle aylık %1,99 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sayede, tüketicinin aylık taksit tutarı; 1.576,64 TL olmaktadır. Ancak, İş Bankası’nda kredi faiz oranlarının müşterinin kredi skoruna göre belirlendiğini eklemek gerekir.

Odeabank; kefilsiz 50.000 TL kredi nasıl çekilir diye düşünenler için ideal bir banka alternatifidir. Odeabank’tan 50 bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen ve 60 ay vade seçeneğini tercih eden bir tüketiciye aylık %2,07 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sayede, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.611,78 TL olmaktadır.

Denizbank; kefilsiz 50 bin TL kredi almak isteyenlere hitap eden bir bankadır. 50 bin TL ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak almak isteyen bir tüketiciye aylık %2,2 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu sayede, tüketicinin ödeyeceği aylık taksit tutarı; 1.669,64 TL olacaktır.

Sonuç olarak, kredi notu yüksek olan tüketicilerin kefilsiz 50 bin TL kredi kullanması oldukça kolaydır. Kefilsiz 50.000 TL kredi için başvuru yapmak isteyenlerin bankaların internet bankacılığını kullanması tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak, bankaların mobil uygulamalarının akıllı telefonlara indirilmesi sayesinde de kısa yoldan kredi başvurusu yapılabilir. Bizzat banka şubesine gitmek, alternatif kredi başvurusu yöntemi olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra, ATM’ler aracılığıyla ve müşteri iletişim merkezi üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkün olmaktadır. Bir tüketicinin kredi notu yüksek ise, sabit bir geliri varsa, daha önceden bankaların kara listesine düşmüşlüğü veya icra takibine alnmışlığı yoksa kefilsiz 50.000 TL kredi kullanmasının önünde hiçbir engel bulunmaz.

Kefilsiz 50 bin TL kredi veren bankalar hangi şartları ister?

Bankalardan kefilsiz olarak 50 bin lira kredi alabilmeniz için diğer istedikleri koşulları taşıyor olmanız gerekir. Bu koşulları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Kefilsiz 50 bin TL kredi veren bankalar tarafından istenen ilk şart kredi notudur. Bir bankadan kefilsiz ve başka teminat göstermeden kredi alabilmeniz için mutlaka kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunuz 1500 ve üzerinde ise bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak Finansbank ve Denizbank gibi bazı bankalar 1000 seviyelerinde kredi notu olan kişiler için de kefilsiz olarak kredi sağlamaktadır.
  • Bankalarda kefilsiz kredi alabilmek için aylık gelirinizin de olması gerekir. Maaşlı olarak çalışıyorsanız ya da şirket gelirleriniz varsa bankalardan kredi almanız mümkündür. Bunların dışlında kira geliriniz ya da faiz geliriniz varsa, bu gelirlerinizi de mutlaka bir belge ile kanıtlamanız gerekir.
  • Bankalardan 50 bin lira kredinizi kefilsiz alabilmek için son aranan koşul ise sigorta primlerinizdir. Sigorta primleriniz düzenli olarak ödeniyorsa ve son altı aylık primleriniz yatırıldıysa, bankalardan kredi alabilirsiniz.

Kefilsiz 50.000 TL veren bankalar hangi belgeleri ister?

Kefilsiz 50.000 TL kredi veren bankalar yukarıda saymış olduğumuz şartları taşıyorsanız, bazı belgeleri alarak sizlere kredi sağlar. Bu belgeler bankaya aylık geliriniz olduğunu ve gerçek kişi olduğunuzu kanıtlayan belgelerdir. Bu belgelerin neler olduğunu aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

Bankalardan kefilsiz kredi alırken kimlik belgenizi, ehliyet belgenizi ya da pasaportunuzu yanınızda bulundurmalısınız.

Bankalar kefilsiz kredi verirken aylık gelirinizi kanıtlayan belgenizin olmasını ister. Bu belgeler;

  • Maaşlı çalışanlar için maaş bordosu ya da maaş yazısı
  • Esnaflık geliri olanlar için vergi levhası, gelir vergisi beyannamesi, son iki yıllık gelir bilançosu, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri
  • Şirket geliri olanlar için imza beyannamesi, vergi levhası, kurumlar vergisi beyannamesi, son iki yıllık gelir bilançosu ve ticaret sicil gazetesi
  • Faiz geliri olanlar için bu gelirin alındığı banka hesap cüzdanı ve dekontu
  • Kira geliri olanlar için kiraya konu olan tapunun fotokopisi, kira kontrat belgesi, kiranın alındığı banka hesabının dekontu şeklindedir.

Bankalardan kefilsiz kredi alabilmek için yanınızda hizmet dökümü belgeniz de olmalıdır.

İkametgâh belgesi ya da oturmuş olduğunuz eve ve sizin adınıza kesilmiş olan son aylık faturalardan herhangi birini de bankaya iletmeniz gerekir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir