Ana sayfa KREDİ Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır 2019?

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır 2019?

1503
0

Ülkemizde meydana gelen ekonomik kriz nedeniyle halk arayış içine girmeye başladı. Kredi çekerek borç ödemek ya da ihtiyaçları karşılayıp borcu aralıklarla ödemek kaçınılmaz oldu. Kosgeb kredisi nasıl alınır 2019 sorusunun cevabını hep birlikte inceleyelim. Kosgeb bahsi geçen kredilerden biraz daha farklı. Bu yöntemle küçük işyeri kurmak isteyen yatırımcı bireylere destek olunuyor. İstediğiniz işi yapmak artık hayalden gerçek olma yolunda hızla ilerliyor. Sermayeyi devletin verdiği kredi desteği ile karşıladıktan sonra gerekli planları yapmaya başlayabilirsiniz. Mesela kuracağınız işletmenizin yeri nerede olacak? Evinize yakın yerlerde iş yeri kiraları ne kadar? Aldığınız kredi ihtiyaçlarınızın ne kadarına yeterli gelecek? Size tüm gün destek olacak yeni iş arkadaşlarınızı da seçmenin artık zamanı geldi.

Kosgep ile ihtiyaç kredisi arasındaki farklar nelerdir?

Vatandaşlar bazen ihtiyaç kredisiyle kosgeb’i karıştırabiliyorlar. Kosgeb kesinlikle ihtiyaç kredisi değildir. Bankalarda çeşitli ihtiyaçlara göre kredi desteği verilmektedir. Ev ya da araç satın almak için bankalara başvuru yapabilirsiniz. Ancak ne yazık ki kosgeb bu doğrultuda destek olmamaktadır. Sadece yatırım yapmaya karar veren, kobi olma yolunda ilerlemeyi planlayan girişimcilerin faydalanabileceği kredi yöntemidir.

Kosgeb kredisi başvuru şartları nelerdir?

Kosgeb kredisi var olduğundan bu yana insanların kafasında yanlış algılanan sorular oluşmaya başladı. Kosgeb kredisi nasıl alınır 2019 yılında herkes başvuru yapabilir mi? İlk akla gelen sorulardan bir tanesi. Sorunun cevabını çok basit bir şekilde sizler için ele almak istedik. Hayır, herkes kosgeb kredisi alamaz. Krediyi alabilmek için bazı şartlar var. Bu şartlardan bazıları iş kurmak için verilen danışmanlık eğitimini tamamlamış olmak, genç girişimci geliştirme programından mezunu olmaktır. Daha önce işini kurmuş iş yeri sahipleri de kosgeb den faydalanabiliyor. Kısa bir süre önce işyeri sahibi olmuş kobiler işini büyütmek için devletten kredi başvurusunda bulunabiliyor. Her türlü başvuru için öncelikle kosgeb resmi internet sitesine üyelik yapılması gerekiyor. Üyelik talebiniz gözden geçirilip değerlendiriliyor ve kabul ediliyor. Sonrasında gerekli başvuruyu yaparak yardım alabiliyorsunuz.

Başvuru yapmak için sırasıyla hangi yolları izlemeliyim?

Her ne şartla olursa olsun kredi almak için de bazı şartlar var. Kosgeb kredisi nasıl alınır 2019 senesinde başvuru şartlarını aşağıdaki şekilde açıklamış bulunmaktadır.

  • Resmi web sitesine girerek gerekli kişisel bilgi alanlarını doldurarak kosgeb sitesi veri tabanında yerimizi alıyoruz.
  • Sahibi olduğumuz yada olacağımız işletmenin kobi olup olmadığına dair esasların yer aldığı beyannameyi eksiksiz ve hatasız olarak tamamlamamız gerekiyor.
  • Devletin sağladığı her birimde belirlenen hizmetten yararlanmamız için danışabileceğimiz uzmanlar var. Kosgeb bünyesindeki danışma biriminden destek alabilirsiniz.

Ertelenen Kosgeb ödemeleri ne zaman yapılacak?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamada kobilerden geri ödenmesi beklenen Kosgeb kredisi nasıl alınır 2019 nasıl geri ödenir sorusunun cevabına netlik getirildi. 2018 yılı sonuna kadar yapılması bildirilen geri ödemelerin 2019 ocak 31 tarihine kadar ertelendiği bildirildi. Bu erteleme sonucunda kobilerden ekstra bir faiz ödenmesi istenmediği ek olarak belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here