Online Kredi Kullanabileceğiniz 10 Banka

Online Kredi Kullanabileceğiniz 10 Banka

Bankadan kredi almak kadar önemli olan bir diğer konu; kolay ve hızlı bir şekilde kredi almaktır. Günümüzde kredi başvurusunda bulunmak başlıbaşına bir süreçtir çünkü bankalar, kendisine kredi başvurusunda bulunan kişilerden bazı belgeler istemekte ve bu belgelerin incelenmesi neticesinde, başvuru yapan kişiye kredi verip vermeme durumunu belirlemektedir. Bu sebeple, kredi ihtiyacı olan kişilerin başvurusuna hızlı cevap veren; online kredi veren bankalar hizmete sunulmuştur.

İnternet ve internet bankacılığını kullanan kişiler, yapacakları kredi başvurusunda daha hızlı sonuca ulaşmaktadır. İnternet aracılığı ile yapılan kredi başvuruları hızlı bir şekilde, olumsuz veya olumlu olarak sonuçlanır ve böylelikle başvurusu onay alan kişiler hızlıca ihtiyaçlarını karşılar. Bankalardan olumsuz yanıt alan kişiler de hızlıca alternatif olarak başka seçenekleri değerlendirmeye alır.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan bankaların birçoğu online kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankaların başlıcaları şunlardır:

 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Halkbank
 • DenizBank
 • İş Bankası
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • ING Bank
 • Odeabank

Online kredi veren bankalar genellikle, kendilerine yapılan kredi başvurularına aynı gün içerisinde mesaj yoluyla ve/veya mail yoluyla dönüş yapmaktadır. Bankalar, kendisine kredi başvurusu yapan kişilerin findeks notuna bakarak ve kişilerin girdiği bilgiler doğrultusunda SGK kayıtlarını inceleyerek hızlıca kredi başvurularına cevap vermektedir.

Online Kredi Veren Bankalara Nasıl Başvurulur?

İnternet üzerinden krediye başvurmak isteyen kişiler öncelikle bankaların kredi seçeneklerini ve şartlarını araştırmalıdır. Çünkü bazı bankalar oldukça düşük faizle kredi verirken bazı bankalar da hem yüksek faizle hem de dosya masrafı yüksek krediler vermektedir. Bu sebeple, kredi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikli olarak yapması gereken; bankalar arasındaki karşılaştırmadır.

Online kredi veren bankalar içinden hangi bankaya kredi başvurusu yapacağına karar veren kişiler, söz konusu bankanın internet sayfasından kredi başvurusunu yapabilmektedir. Her bankanın kendine özel bir web sitesi vardır ve bu web sitede kredi başvurusu bölümü bulunmaktadır. Bu bölümde, başvuru yapacak olan kişinin TC kimlik numarası ve mail adresi yada telefon numarası istenmektedir.

Online kredi veren bankalar aracılığıyla kredi başvurusu yapacak olan kişilerin izleyebileceği bir diğer yol da; bankanın mobil uygulamasıdır. Her bankanın kendine ait, özel bir mobil uygulaması bulunmaktadır ve bu uygulama üzerinden kredi başvuruları yapılabilmektedir. Banka müşterileri, mobil cihazlarına indirdikleri mobil uygulamadan kredi başvurusu bölümüne girerek başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Bankalara online kredi başvurusu yapabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de bankaların internet bankacılığı uygulamalarıdır. Bu uygulamayı banka müşterisi olan kişiler kullanabilmektedir. İnternet bankacığına giriş yapabilmek için bankaların internet sitesini ziyaret etmeni gerekir. Bu sitelerin sağ üst kısmında “internet şubesi giriş” kısmı bulunur. Bu kasımdan, banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve internet şifresini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmanızın ardından menü kısmına gelerek kredi başvurusu seçeneğini bulmanız, başvuruyu yapmanız için yeterli olacaktır. Başvuru sırasında herhangi bir bilgi doldurmanız istenmez. Yalnızca istediğiniz kredi miktarını ve kredi vadesini girmeniz yeterli olacaktır. Başvurunuz tamamladıktan sonra kısa sürede için cevap alırsınız. Onaylanmış olan kredinizi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hemen hesabınıza aktarabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Online kredi başvurusunun en önemli avantajı, kredi başvurularının istenilen zamanda yapılabilmesidir. Hafta sonu olsa bile ya da çalışma saatlerinin dışında, kredi başvurunuzu yapabilme imkânınız bulunmaktadır. Banka müşterisiyseniz, online kanallardan başvuru yaptığınızda, kredinizi hemen hesabınıza aktarabilir ve hafta sonu olsa bile kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Online Kredi Veren Bankalar Başvuruları Nasıl Değerlendirilir?

İnternet üzerinden form doldurularak yapılan kredi başvuruları, iki aşamalı olarak bankalar tarafından incelenmektedir. Öncelikli olarak, kredi başvurusu yapan kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda bankalar kişilerin geçmiş araştırmasını ve gelir durumu araştırmasını yaparlar. Aynı zamanda kişinin kredi notunu da değerlendirirler. Tüm bu araştırma ve değerlendirmelerin sonucunda; ya kredi başvurusu yapan kişiye kredi onayı verilir ya da kişinin kredi talebi reddedilir.

Ön onay verdiği kişilerden ikinci aşamada bazı belgeler istemektedir. Bu belgelerin teslim edilmesi ve onay alması ile kredi başvurusu yapan kişilerin kredileri çıkar ve teslim edilir.

Belgesiz Online Kredi Veren Bankalar

Online kredi veren bankalar arasında, kredi başvurusu yapacak olan kişilerden hiçbir belge istemeyen bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar:

 • ING Bank
 • Odeabank
 • Enpara
 • İş Bankası
 • Aktifbank
 • CEPTETEB’tir.

Bu bankalar, belgesiz kredileri belli bir limite kadar vermektedir ve her bankanın kredi üst limiti birbirinden farklıdır. Bu seçenekten yararlanarak kredi başvurusu yapacak olan kişilerin, internet başvurularını yapmaları ve onay almaları durumunda, bankalara sadece kimlik belgeleri ile gitmeleri yeterlidir.

Online Kredi Başvurusunda Aranan Şartlar

Bankalara online kredi için başvuruda bulunan kişiler bazı dönemlerde başvuruların onaylanmadığından yakınabilir. Özellikle banka tarafından aranan bazı şartlara uyumlu olmayan kişiler sıklıkla bu durumlarla karşı karşıya gelebilmektedir. Bankalar tarafından başvuru işlemi sırasında ilk bakılan durum, kredi notudur. Kredi notu yüksek durumda olan kişiler banka tarafından genel olarak olumlu bir cevap alır.

Özellikle iyi ve çok iyi seviyesindeki kredi notuna sahip olanlar bu konuda biraz daha şanslı durumdadır. Bu kişiler banka nezdinde daha güvenilir olarak görülenler arasında bulunur. Kredi notunun iyi bir seviyede olması daha önceki zamanlarda bankalardan alınan kredi veya kredi kartı ürünlerinin ödemelerinin zamanında yapılmasına işarettir.

Bu nedenle başvuru sırasında sıklıkla incelenen konulardan biri arasına giriş yapmıştır. Öte yandan bankalar tarafından diğer incelenen konulardan biride kişilerin düzenli bir gelire sahip olup olmadığıdır. Kredi ödemelerinin ne şekilde yapılacağını göstermesi açısından önemli bir duruma sahip olan gelir durumu aynı zamanda istenen kredi tutarı ile uyumlu olmalıdır. Bankalar bu durumu sıklıkla önemserken, bunları karşılamayan kişilerin kredi talebine ise olumsuz şekilde cevap veriyor. Genel olarak kredi almak için bunlar gereklidir. Ancak bazı durumların var olması kredi alma ihtimalinin daha çok güçlenmesine neden olur. Kredi talebinde bulunan kişinin kira geliri gibi ek bir gelir sunabilmesi, üzerinde bir malın kayıtlı olması, kefilin bulunması gibi durumlar kredi alma ihtimalini güçlendirir. Özellikle ihtiyaç kredisi konusunda genel olarak olumsuz cevap alan kişilerin bu durumlara göz atarak tekrardan kredi başvurusunda bulunmasında fayda vardır.

Bunlara ek olarak online kredi başvurularının olumlu bir şekilde sonuçlanabilmesi için, kredi başvurusunda bulunan kişinin sicilinin temiz bir durumda olması, daha önceki zamanlarda kara listeye girmemiş olması gibi durumlar ön plana çıkıyor. Özellikle sicili temiz olmayan ve kara listede bulunan kişilerin online kredi imkanından kesinlikle olumsuz bir cevap alacağını belirtmek gerekiyor.

Anında online kredi imkanı genel olarak düşük tutarda kredi almak isteyenler için doğru olacaktır. Zira bankalar belgesiz anında kredi sağladıklarında daha düşük tutardaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler. Özellikle nakit ihtiyacınız şuan fazla gözüküyorsa ve anında kredi konusunda sağlanan maksimum kredi tutarı sizin için yeterli görünmüyorsa başka seçeneklere yönelmeniz mantıklı olacaktır.

Online Kredi Veren Bankalar Kefil ya da İpotek İsteyebilir Mi?

Online kredi veren bankalar, kredileri için başvurularını internet sitesi, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kanallarıyla almaktadır. Banka müşterisi olan kişiler mobil bankacılık ve internet bankacılığı kanallarıyla başvuru yaparak hemen kredilerini alabilirler. Banka müşterisi olmayan kişililerin ise online başvuru yapabilmesi için internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurması gerekir. Banka müşterisi olmayan kişilerin kredileri onaylandığında, kredilerini almak için banka şubelerine gitmeleri istenir. Bunun nedeni, hesap açılışı ve kredinin verilmesi için bazı imzaların alınmasının gerekli olmasıdır.

Online kredilerin başvuruları onaylanmadığında, banka tarafından olumsuz cevap alırsınız. Bu durumda banka şubesine giderek, neden kredinizin onaylanmadığını detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Müşteri temsilcileri, kredi notunuzun orta seviyede olması durumunda kredinizi vermek için kefil ya da ipotek talebinde bulunabilir. Bu durumda yanınızda, mamur ya da emekli olan bir kefil, ev veya iş yeri tapusu götürmeniz faydanıza olacaktır. Bu koşular sağlandığında kredinizi, bir iki gün içinde almanız mümkündür. Banka, kredi notu yeterli olmayan kişilerin online başvurularını olumlu değerlendirmek için kefil ya da ipotek isteme hakkına sahiptir.

Online kredi veren bankaların avantajları nelerdir?

Online kredi veren bankalar, bu kredileri ile birlikte farklı avantajlar da sunarlar. Öncelikle krediye online başvuru yapmanın avantajı, banka şubelerinde beklemeye son vermesidir. Bu sayede size büyük vakit kazandırır. Ayrıca online kredi başvurusu sayesinde hafta sonu olsa bile kredi başvurularınızı yapabilir ve onaylanmış olan kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Ayrıca, mesai saatleri dışında da yine başvuru yapabilir ve kredi kullanabilirsiniz.

Online kredi veren bankaların sunduğu bir diğer avantaj ise uygun faiz oranlarıdır. Geçmiş dönemlerde bankalar, internetten verilen kredilerde yüksek faiz oranı uyguluyordu. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüm bankalar online yoldan başvuru almaya başladı. Bu da rekabetin artmasına ve kredi faiz oranlarının düşmesine neden oldu.

Aktif Bank online kredi özellikleri;

Aktif bank online kanallardan kredi sunan bir bankadır. Üstelik kefil ya da belge gerektirmeden kredinize kolayca başvuru yapabilir ve hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu bankadan kredi başvurusu yapmak için banka müşterisi olanız gerekmez. Hemen Aktif Bank’ın internet sitesine girerek başvurularınızı 3 adımda tamamlayabilirsiniz.

Başvuru aşamasında bir form doldurmanız istenir. Bu formda kimlik numaranız iş adresiniz, ev adresiniz ve aylık gelir bilgileriniz yer almalıdır. Başvurunuzu yaptıktan sonra otomatik olarak sistem üzerinden aylık geliriniz ve hizmet dökümü belgeniz sorgulanır. Bu banka kredi notuna önem vermez. Kredi notunuz kötü olsa bile, aylık gelirinizin olması durumunda ve sigorta primlerinizin ödenmesi durumunda kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik kredinizi PTT şubelerinden ücretsiz ödeyebilirsiniz.

Bu bankadan 2.000 liradan 30 bin liraya kadar kredi kullanmanız mümkündür. Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz. 2.000 lira olan kredinizi %1,39 faiz oranından alırken diğer tutarları %1,89 faiz oranından alırsınız.

30 bin lira kredi çekmek istediğinizde ve 60 ay vade belirlediğinizde aylık taksit tutarınız 919,94 lira olur bu krediden 150 lira dosya masrafı alınır.

ING Bank online kredi özellikleri;

ING Bank, dijital bankacılık dönemini başlatan öncü bankalardan biridir. Bu banka sayesinde online kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi hafta sonu olsa bile hesabınıza aktararak, kullanamaya başlayabilirsiniz. Bu bankanın online kanallarından başvuru yaptığınızda daha uygun faiz oranları da elde etme imkânınız bulunur. Bu bankadaki kredinin özellikleri şöyledir;

 • Bu krediye e-kredi ismi verilmiştir ve 60 aya kadar varan vadeler ile kullandırılabilmektedir.
 • Bu krediden kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınır.
 • Kredinin faiz oranları müşterilerin kredi notuna göre değişmekle birlikte %0,94’ten başlar ve en fazla %2,59 olarak uygulanır.
 • Bu krediyi 1.000 liradan 100.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
 • Kredi tutarı 5.000 lira ve üzerindeyse, 3 ay erteleme avantajından da faydalanabilirsiniz.

ING Bank aracılığı ile 60 ay vadede 25.000 lira kredi almak istediğinizde kredi faiz oranı; %0,94 olur. Bu krediye aylık olarak 576 lira ödersiniz. Kredinizden 125 lira tahsis ücreti alınır. Toplam geri ödeyeceğiniz tutarı ise 34.542,60 lira olur.

ING Bank aracılığı ile 50.000 lira olan kredinizi 60 ay vadede almak isterseniz de aylık faiz oranı yine %0,94 olur. Aylık ödenecek olan taksit tutarı 1.151 lira olarak hesaplanır. 250 lira tahsis ücreti alınırken toplam geri ödenecek tutar da 69.085,20 lira olacaktır.

Yapı Kredi online kredi özellikleri;

Yapı kredi online olarak mobilden ve internetten anında şubesiz kredi avantajı sunar. Şubeye gitmeden alacağınız bu kredi, anında hesabınıza aktarılır. Kredinize dilediğiniz zaman başvuru yapabilir ve onaylanan kredinizi dilediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapı Kredi online kredi özelikleri şöyledir;

• Yapı Krediden online kredinizi 1.000 liradan 200.000 liraya kadar alabilirsiniz.
• Yapı Kredide ön onaylı limitiniz olması durumunda, bu limit kadar krediyi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Dilerseniz ön onaylı limitinizi bir kısmını da kullanabilir, kalanını daha sonra kullanmak için ayırabilirsiniz.
• Bu kredi için başvurularınızı mobil şubeden ya da internet şubeden yapabilirsiniz.
• Kredi başvurunuzun sonucu için SMS bilgilendirmesi alırsınız. Dilerseniz internet ya da mobil bankacılıktan başvuru durumunu takip de edebilirsiniz.
• Yapı Kredi online krediden hayat sigortası ve dosya masrafı alınır. Bu masraflar kredi özelliklerine göre değişir.
• Yapı Krediden alacağınız kredinin faiz oranları kredi notunuza göre belirlenir. Buna göre %1,39’dan başlayan ve %1,84’ e varan faiz oranlarında kredinizi kullanabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir