PTT 80.000 TL Kredi Başvurusu

PTT 80.000 TL Kredi Başvurusu

PTT, Aktif Bank ile yaptığı anlaşma soncunda, ihtiyacı olan herkese kefilsiz, şartsız ihtiyaç kredisi seçenekleri sunuyor. Bir banka gibi çalışan PTT son dönemlerde maaş müşterileri almaya, bankamatikler çıkarmaya ve insanlara kullanabilecekleri banka kart gibi hesap kartları dağıtmaya başlamıştı. Bu gelişmeler ışığında Aktif Bank ile yapılan anlaşma sonucunda, uygun koşullarda ve uygun faiz oranlarında ihtiyaç kredisi seçenekleri de sunuluyor.

Nakit ihtiyacı olanlar ve banka ile uğraşmak istemeyenler hemen en yakın PTT şubelerine giderek kredilerine başvuru yapabiliyor ve onaylanan kredilerini yine PTT şubelerinden alabiliyor. Üstelik ödemelerini de yine PTT şubelerinden gerçekleştirebiliyor. PTT 80.000 TL kredi başvurusu nasıl yapılır ve bu kredinin detayları nelerdir açıklayalım;

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT kredilerine başvuru yapmak için müşterisi olmanıza Aktif Bank’ta veya PTT şubelerinde bir hesabınız olmasına gerek yok. Tek yapmanız gereken size en yakın PTT şubesine giderek, kredi almak istediğinizi belirtmek. PTT kredi başvurusu nasıl yapılır, merak edenler için adım adım açıklayalım;

 • Yanınıza kimlik belgenizi, maaşınızı aldığınıza dair bir adet belgeyi, hizmet dökümü belgenizi ve ikametgâh belgenizi alarak, size en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz.
 • Bu şubeden krediler bölümünde bulunan yetkili ile görüşerek ihtiyaç kredisi almak istediğinizi belirtebilir ve başvuru formunuzu doldurabilirsiniz.
 • Başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız halinde bilgileriniz hemen bankaya gönderilir ve gerekli sorgulamalar yapılır.
 • Kredi notunuz iyiyse ve aylık geliriniz almak istediğiniz kredi tutarı için yeterliyse, başvurunuz hemen onaylanır.
 • Başvuru sonucunda cep telefonunuza mesaj olarak gönderilir.
 • Gelen mesaj doğrultusunda başvuru yaptığınız PTT şubesine giderek hemen evraklarınızı imzalayabilir ve kredinizi alabilirsiniz.
 • Krediniz PTT şubesi tarafından ödenir ve burada adınıza bir hesap açılır.
 • Kredi geri ödemelerinizi PTT şubelerinden yapabileceğiniz gibi Aktif Bank hesaplarına havale, EFT yoluyla da gönderebilirsiniz. Banka tarafından size gönderilen Aktif Bank hesap kartına da para yatırarak, geri ödemenizi yapabilirsiniz.

PTT Herkese Kredi Veriyor Mu?

Son dönemlerde kredi notu düşük olanların bile başvuru yaparak PTT şubelerinden kredi alması, PTT herkese kredi veriyor mu sorusunun araştırılmasını sağlamıştır. PTT herkese kredi verir. Tüketici kredisi adı altında olan ihtiyaç kredisine isteye herkes, Aktif Bank veya PTT müşterisi olsun veya olmasın, başvuru yapabilme imkânına sahiptir.

Eğer aylık düzenli geriniz varsa, bu geliri belgeleyebiliyorsanız, son üç aylık sigortanız ödendiyse ve hizmet dökümü belgenizle bunu kanıtlayabiliyorsanız, kredi notunuz da 1500 ve üzerindeyse ve hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi Ne Kadar Veriyor?

PTT, Aktif Bank ile olan anlaşması gereğince, aylık gelirinizle doğru orantılı olarak kredi verir. Ne kadar kredi alabileceğiniz, yapacağınız başvuru sonucunda belirlenir. PTT ihtiyaç kredisi ne kadar veriyor ve bu kredinin özellikleri neler şöyle açıklayalım;

 • PTT Aktif Bank kredisine %3,29’dan başlayan faiz oranlarında başvuru yapabilirsiniz. Bu oran kredi notunuza göre değişir ve kredi notunuz ne kadar düşerse, alacağınız kredinin faiz oranı da o derece yükselecektir.
 • PTT’den 1.250 lira ile 30.000 lira arasında tutarda kredi alabilirsiniz.
 • Bu krediye 36 ay vadeye kadar başvuru yapabilirsiniz.
 • Krediden alınacak olan hayat sigortası ve dosya masrafı tutarları bir defaya mahsus olarak, kredinin içinden tahsil edilir ve kalan tutar hesabınıza yatırılır.

PTT 80.000 TL ihtiyaç kredisi seçeneği de sunuyor. Emekliler için yaptığı anlaşma sonucunda, emeklilere özel olarak 80.000 liraya kadar olan krediden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca Aktif Bank’ın PTT ile yaptığı anlaşmaya göre 3 ay ertelemeli PTT içi birleştirme kredisi ve SMS ile PTT’den emekli kredisi seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

PTT Kredi Hesaplama

Peki bu krediyi aldığınızda ne kadar ödeyeceğinizi merak ediyor musunuz? Sizler için PTT kredi hesaplama örneklerini sunalım;

 • 10.000 lira kredi için aylık %3,29 faiz oranına ve 36 ay vadeye göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 525,07 liradır. Bu krediden tahsis ücreti olarak 52,50 lira alınır. Bu kredinin yıllık toplam maliyet oranı %59,87 olacaktır.
 • 1.250 lira olan krediyi %3,29 faiz oranından 12 ay vadede çekerseniz aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 132,79 lira olur. Aynı krediyi 24 ay vadede alırsanız 81,55 lira ödersiniz ve 36 ay vadede ödeyeceğiniz tutar 65,63 lira olur.
 • 30.000 lira olan kredisi %3,29 faiz oranına göre 12 ya vadede alırsanız aylık olarak 3.186,93 lira ödersiniz. Aynı koşullardaki krediyi 24 ay vadede aldığınızda 1.957,14 lira ödersiniz. 36 ay vadede ise 1.575,20 lira taksit ödersiniz.

PTT Emekliye En Fazla Ne Kadar Kredi Veriyor?

PTT ile yapılan anlaşma gereğince, Aktif Bank tarafından emeklilere de farklı kampanyalarda kredi veriliyor. Emekliler, maaşlarını PTT’den almaları koşuluyla uygun faiz oranlarında ve uygun koşullarda kredilerini alma imkânına kavuşuyor. PTT emekliye en fazla ne kadar kredi veriyor ve bu kredi hangi özelliklerde sunuluyor şöyle açıklayalım;

 • PTT’den Emekli Kredisi olarak verilen bu kredi, aylık %2,49’dan başlayan faiz oranı aralığında verilmektedir.
 • Emekliler bu krediden 1.250 liradan başlayan ve 80.000 liraya varan tutarda faydalanabilir.
 • Bu kredi 50.000 liraya kadar 36 ya vade ile 50.000 lira üzerindeki tutarlar içinde 24 ay vadeye kadar verilir.
 • Bu krediden alınacak olan tahsis ücreti tutarı, kredi tutarın binde beşi kadar olur.
 • Bu krediyi 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT şubelerinden alan emekliler alabilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.