PTT’den Aktifbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (36-48 Ay Vadeli Kredi)

PTT’den Aktifbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (36-48 Ay Vadeli Kredi)

PTT ihtiyaç kredisi konusunda pek çok bankayla iş birliği yapmaktadır. Ortaklık yaptığı bankalardan biride Aktifbank’tır. Aktifbank ve PTT iş birliğinde uzun vade ve düşük faiz üzerinden kredi alabilirsiniz. Bu kredi türü maaşını PTT üzerinden alanlar için uygundur. PTT’den Aktif Bank ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgi verelim;

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

PTT ihtiyaç kredisinde faiz oranları, kredi tutarına göre değişkenlik gösterir. 3 bin ile 9.999 TL arasında kredi alan kişiler için faiz oranı %2.86, 10 bin TL ile 19.999 TL arası faiz oranı %2.47, 20 bin ile 55 bin TL arasında faiz oranı %2.35 olarak uygulanır. Bu bakımdan en üst faiz oranının yüzde 2.35 olduğunu belirtmek gerekir.

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Bankayı tercih ederek en az 3 ay, en fazla ise 60 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi alabilme şansınız vardır. Bu bağlamda 10 bin TL tutarında kredi alarak bunu 24 aylık vade planı üzerinden ödemek isteyen kişiler, aylık olarak 582 TL ödeme yapmalıdır. 20 bin TL tutarında kredi alarak bunu 36 aylık vade planı üzerinden ödemek isteyenler ise aylık olarak 898 TL ödeme yapmalıdır. Aynı kredi tutarını 48 aylık vade planında ödemek isteyenler ise aylık olarak 772 TL ödemelidir. Faiz oranına ek olarak aynı zamanda kredi talebinde bulunan kişi tarafından kredi tahsis ücretinin de ödenmesi gerekecektir. Kredi tahsis ücreti ise, kredi tutarı dikkate alınarak hesaplanan bir tutardır. Bu bağlamda kredi tutarının ciddiye alınarak bir yorum yapılması gerekir.

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

PTT’den Aktifbank ihtiyaç kredisi başvurusu sadece dakikalar içinde yapılmakta olup, başvuru sonucunu da kısa bir süre içinde öğrenebilirsiniz. Başvuruda bulunmak için kimliğinizle birlikte PTT şubelerini ziyaret etmeniz lazımdır. Başvuru formunda sizden istenen sorulara eksiksiz cevaplar vermeniz istenir. Başvuru formunu doldurduktan sonra kimliğinizle birlikte başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Kredi çıkıp çıkmayacağını ise, işlem incelendikten sonra ilgili cep telefonu numarasına cevap olarak almış olursunuz. Bu bakımdan işlemler son derece pratik ve hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Günlerce kredi alım işlemleriyle uğraşmaya kesinlikle gerek yoktur. Aktifbank internet sitesi üzerinden başvurular alınmamakta olup, PTT işbirliğinde başlatılan bu kampanyadan yararlanabilmek için doğrudan PTT şubelerini ziyaret etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Kullanım Şartları

PTT’den Aktifbank ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin bizzat kendilerinin başvuruda bulunması gerekir. Başkaları tarafından yapılan kredi başvuruları dikkate alınmaz. Tüketici kredi talebine eğer olumlu bir cevap alırsa, banka tarafından kredi kullanım masrafları çıkartılabilir. Bu durum doğrudan Aktifbank’la ilgili olup, banka politikaları nedeniyle ortaya çıkan bir konudur. Bankadan kredi alabilmek için her bankada kredi başvuruları sırasında önemli bir konu olan kredi notu gündeme gelmektedir. Kredi notu, tüketicinin finansal geçmişine ışık tuttuğundan dolayı bir hayli önemli konular arasında gösterilir. Kredi notunun yüksek olması, bankalar nezdinde müşterinin güvenilir olduğu algısı yaratır. Durumun bu şekilde olması ise, kredi başvurusunun olumlu olarak değerlendirilmesinin nedenleri arasında bulunacaktır. Öte yandan bankadan kredi almak isteyen kişilerin diğer dikkat etmesi gereken nokta ise, aylık gelirini ispatlayıp ispatlayamamasıdır. Eğer aylık bir geliriniz varsa ve bunu ispatlayabilecek düzeyde bulunuyorsanız bu durumda banka aracılığıyla kredi alabilirsiniz. Aksi halde banka tarafından sunulan bu kredi imkanından yararlanabilmeniz ne yazık ki söz konusu bir durum olmayacaktır. Ayrıca kira geliri gibi ek geliriniz bulunuyorsa ve bunu belgelendirebilecek durumdaysanız, bunu da bankaya sunarak alınabilecek kredi tutarını arttırmayı düşünebilirsiniz. Özellikle kira gelirinden başka gelire sahip olmayan kişiler için bu durum gündeme alınabilir.

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Aktifbank ve PTT işbirliğinde yapılan bu krediye başvuruda bulunanlar ve başvurusu olumlu bulunan kişiler, birkaç farklı yollar üzerinden kredi tutarını alabilirler. Aktifbank internet şubesini tercih ederek paranızı hiçbir şekilde ücret ödemeye gerek kalmadan transfer edebilme şansınız bulunur. Bu bakımdan istediğiniz herhangi bir banka hesabına, kredi tutarını kısa bir süre içinde transfer edebilirsiniz. Ayrıca ülkenin her yanında bulunan PTT şubeleri üzerinden de paranızı ücretsiz olarak alabilme hakkınız bulunur. Bunlara ek olarak eğer N Kolay banka kartına sahip durumdaysanız, herhangi bir ATM üzerinden paranızı dilediğiniz her an çekebilirsiniz.

PTT’den Aktif Bank İhtiyaç Kredisi Ödemeleri

Aynı zamanda kredinin taksitlerini ödeme yolları da zengin tutulmuş durumdadır. İstediğiniz yolu seçerek kredi borçlarını ödemeyi düşünebilirsiniz. Bu bakımdan Aktifbank şubelerini ziyaret ederek, Aktifbank resmi internet sitesi üzerinden, banka hesabı üzerinden Aktifbank ibanına eft yaparak, ülkenin dört yanında bulunan PTT şubesi ve PTT matikler üzerinden ödemeleri istediğiniz her an yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak bazı bankaların bankamatikleri üzerinden de kredi ödemelerini gerçekleştirebilme şansınız bulunur. Akbank ve Vakıfbank bankamatikleri üzerinden dilediğiniz her an kredi taksiti borçlarınızı ödemek için harekete geçebilirsiniz. Başka bankaların bankamatikleri üzerinden kredi borçlarını ödemek için, bankamatiğin kartsız işlemler menüsüne geçilerek aktif bank menüsünü izlemelisiniz. Daha sonrasında hesap numarası, T.C kimlik numarası alanlarını doldurarak ilgili taksit tutarını hemen ödeyebilirsiniz.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu kredi imkanından yararlanabilmek için en fazla 80 yaşında olmanız gerekir. 80 yaşın üstünde bulunan emeklilerin bu kredi imkanından yararlanabilmesi söz konusu değildir. PTT’den kullanacağınız kredilerde sigorta zorunlu tutulmuştur. Yüksek yaş sebebiyle bu tarz bir zorunluluk bulunuyor.

Sigorta ücretinin nasıl olduğu ise, bankadan bankaya göre değişiklik gösterir. PTT ihtiyaç kredisine genel olarak başvurular şube üzerinden yapılmaktadır. Yalnızca Burgan Bank internet üzerinden başvuru kabul etmekte olup, diğer bankalardan kredi almak isteyenlerin PTT şubesini ziyaret etmesi yeterli olacaktır. Vade süresi genel olarak 3 ay ile 60 ay aralığında bulunur. Ancak bazı bankalarda vade süresinin biraz daha kısa olduğunu belirtmek gerekir. Aktifbank üzerinde ise 60 aya varan uzun vadeler eşliğinde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu sayede kredi geri ödemelerini daha sorunsuz bir hale çekmiş olacaksınız.

Aktifbank PTT kredisi hakkında diğer merak edilen konulardan biride kefil istenip istenmediğidir. Genel olarak kredi kullanım sırasında kefil talep edilirken, bu kredi türünde kefil istenmez. Bu nedenle kefil aramaya gerek kalmadan son derece rahat şartlar altında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi ayrıntıları bu şekilde olup, daha fazla bilgiye erişmek ve konu hakkında merak ettiklerinize yanıt bulmak için PTT şubelerini ziyaret etmeyi düşünebilirsiniz.

PTT’den Aktif Bank ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Aktif Bank PTT ile anlaması olduğu için PTT’den sunduğu kredinin yanında bir de nakit ihtiyacı düşük olanlar için avantajlı kredi sunmaktadır. Bu krediye de tıpkı yukarıda bahsettiğimiz kredi gibi PTT’den maaş alan emekliler başvuru yapabilir. Ayrıca kredi başvurularınızı yine PTT şubelerinden yapabilir ve kredi taksitlerini PTT aracılığı ile ödeyebilirsiniz. Bu krediye yalnızca PTT’den maaş alan emekliler değil herkes kullanabilir ve başvuru yapabilir. Bu kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Kredinizi 1.250 liradan 30.000 liraya kadar alabilirsiniz.
 • Kredi vadesini 3-60 aralığında belirleyebilirsiniz.
 • Bu kredinin faiz oranı tüm tutarlar ve vadeler için %2,69 olarak uygulanır.
 • Kredinizden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
 • Bu krediye 18 yaşından büyük olan ve aylık geliri olan herkes başvuru yapabilir.
 • Kredi başvurularınızı size en yakın PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

Kefilsiz ve evrak istenmeden alınan bu kredi başvuruları, aynı gün içinde sonuçlanır. Onaylanan kredinizi yine PTT şubelerinden alabilirsiniz.

PTT’den Aktif Bank ihtiyaç kredisi örnek ödeme tablosu nasıldır?

PTT’den Aktif Bank ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler, ne kadar ödeyecekleri ile ilgili hesaplamalarını https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/n-kolay-krediler/pttden-aktif-bank-ihtiyac-kredisi adresinden yapabilirler. Bu bankadan alacağınız kredi için yapılan örnek hesaplamaları aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

Bu bankadan 60 ay vade ile 30.000 lira kredi almak istediğinizde;

 • Kredinizi aylık faiz oranı; %2,69 olarak hesaplanır.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 1.137,48 liradır.
 • Krediden alınacak olan dosya masrafı tutarı; 157,50 liradır.

Bu bankadan alacağınız 20.000 lira kredi için 60 ay vade belirlerseniz;

 • Kredinizin aylık faiz oranı; %2,69 olur.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 758,32 liradır.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 105 liradır.

Bu bankadan 15.000 lira olan kredinizi 60 ay vadede almak isterseniz;

 • Aylık faiz oranı; %2,69 olur.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 568,74 liradır.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 78,75 lira olur.

Bu bankadan alacağınız 10.000 lira kredi için 48 ay vade belirlerseniz;

 • Aylık faiz oranı; %2,69 olarak hesaplanır.
 • Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı; 412,59 liradır.
 • Alınacak olan dosya masrafı tutarı; 52,50 liradır.

Aktif Bank’ın başka PTT kredisi var mı?

Aktif Bank PTT’den ihtiyaç kredisi ile birlikte PTT’den emekli kredisi avantajı da sunar. Bu kredinden PTT’den emekli maaşını alan bütün emekliler faydalanabilmektedir. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler, herhangi bir PTT şubesine başvuru yaparak kredilerini kefilsiz ve şartsız olarak hemen alabilirler. Emekli maaşlarını PTT’den alan kişiler kredi almak için banka şubelerine gitmek zorunda kalmandan ve geri ödemelerini zorlanmadan yapabilecekleri bu krediyi, istedikleri zaman alabilirler. Bu kredinin genel özellikleri şöyledir;

• PTT’den emekli kredisi, 80.000 liraya kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için verilmektedir.
• Bu krediden faydalanacak olan emeklilerin 80 yaşını aşmamış olması gerekir.
• Kredi tutarı en az 1.250 lira olarak belirlenmiştir.
• Alacağınız kredinin vadesini 60 aya kadar belirleme imkânınız bulunur.
• Bu kredi için yık faiz oranı olarak %1,98 uygulanır.
• Alacağınız bu krediden, kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınır.
• Ayrıca, yaşınız ve cinsiyetinize göre değişen tutarda hayat sigortası da alınacaktır. Emeklilerden, yaşları büyük olduğu için kesilecek olan hayat sigortası masrafı biraz yüksek olacaktır.
• Bu krediye başvurmak için PTT şubelerine gidebilir ve kimliğinizle birlikte başvuru formunu doldurabilirsiniz.

PTT’den Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi;

PTT ile anlaşması olan bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Vakıfbank, PTT’den emekli maaşını alan ya da PTT personeli olan herkes için 20 bin liraya kadar taksitli kredi avantajı sunar. Üstelik bu krediye başvuru yapmak için Vakıfbank şubelerine gitmek zoruna kalmazsınız.

Krediniz için başvurularınızı Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Başvurunuzu, yanınızda kimlik belgenizi bulundurmak koşulu ile yapabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden bir form doldurmanız istenir. Bu formu eksiksiz dolduğunuzda 60 ay vadeli 20 bin lira kredinize hemen sahip olabilirsiniz.

Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi PTT şubelerinden alırsınız. Üstelik ödemelerini yapmak için de banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz. Kredi ödemelerini yine Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden yapabilirsiniz.

Bu krediye 80 yaşını geçmemiş emekli kişiler başvuru yapabilirler. Ayrıca bu kredinin önemli avantajlarından biri de masrafsız olmasıdır. Yani kredi için yalnıza hayat sigortası alınır, dosya masrafı alınmaz.

Bu krediyi hemen alabilmeniz için en önemli koşullar aylık gelirinizin yeterli olması ve maaşınızı PTT şubelerinden almanızdır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir