QNB Finansbank Bireysel Kredi Faiz Oranları

QNB Finansbank Bireysel Kredi Faiz Oranları

Hayatımızın belli alanlarında yeni ev eşyaları almak, kişisel ihtiyaçlarımızı gidermek, eğitim masraflarımızı karşılamak ya da evlilik harcamaları yapabilmek için nakde ihtiyaç duyarız. Bu nakit ihtiyacı küçük çaplı olabileceği gibi büyük rakamlardan da oluşabilmektedir. QNB Finansbank ise bu tür nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi adı altında müşterilerine pek çok nakit imkanı sunabilmektedir. Banka ile ilişkileri kuvvetli olan müşteriler ise hemen kredilerini kullanabilmektedir. QNB Finansbank, müşterilerine 15.000 TL’ye kadar bireysel ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Müşteriler diledikleri zaman Finansbank şubeleri ya da diğer başvuru kanalları ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

QNB Finansbank Bireysel Kredi Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler pek çok kanal aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Mobil bankacılıktan internet bankacılığına, çağrı merkezinden şubelere kadar pek çok kanal aracılığı ile başvuru gerçekleştirilmektedir. Genellikle müşteriler başvuruları şubeler aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler ikamet ettikleri illerde bulunan Finansbank şubelerine kimlikleri ile giderek başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Şube yetkilileri; talep edilen kredi tutarı, TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve vade seçenekleri ile ilgili bilgileri aldıktan sonra kredi girişini gerçekleştirmektedir. Onaylanan krediler ise banka tarafından 2-3 gün içerisinde kullandırılmaktadır.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığı ile de kredi başvurusu yapabilmektedir. Bunun için iki uygulamadan birine giriş yapıldıktan sonra krediler bölümünde gerekli alanlar doldurulmalı ve başvuru gönderilmelidir. Bu aşamada yapılan kredi başvuruları aslında ön onay niteliği taşımaktadır. Müşterilere gelen onay mesajı ile birlikte Finansbank şubelerine gidip kredi kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi ile nakit ihtiyaçlarını karşılayacak olan müşterilere gelen onay mesajı kesin olarak kredi çekebilecekleri anlamını taşımamaktadır. Bu müşteriler şubelerden kredi puanlarına baktırdıktan sonra yetkililer ile mutlaka görüşmeli ve gerekli görülür ise gelir belgesi ibraz etmelidir.

QNB Finansbank Faiz Oranları Nedir?

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi için oldukça uygun faiz oranlarından bahsetmektedir. % 2,02 ile kredi kullandıran banka, 60 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Dosya masrafı ise vadeye göre farklılık göstermektedir. Müşteriler onaylanan kredileri için sigorta masrafı da ödemekte ve tüm masraflar düşüldükten sonra kredinin ana parasını kullanmaktadır.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler aynı zamanda belli belgeler ile kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Bu noktada ince eleyip sık dokuyan Finansbank, müşterilerinden mutlaka gelir belgesi talep etmektedir. Bu belgeler maaş bordrosu, sigorta dökümü, tapu, vergi levhası ya da kira kontratı olabilmektedir. Bu belgeler kredinin banka tarafından güvence altına alınabilmesi için talep edilen evraklardandır.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredim Onaylanmadı Ne Yapmalıyım?

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler başvurularını tamamladıktan sonra olumsuz bir sonuç ile karşılaşabilmektedir. Bu gibi durumlarda ise pek çok sebepten bahsedilebilmektedir. Muhtemelen bankalara yapılan düzensiz ödemeler kredinin olumsuz sonuçlanmasına neden olmuştur. Artık hesap sahiplerinin tüm banka hareketleri Merkez Bankası çatısı altında toplandığından dolayı olumsuzlukları analiz etmek mümkündür.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi olumsuz olan kişiler TC kimlik numaraları üzerinden E devlet sistemine giriş yaparak risk raporu oluşturabilmektedir. Hangi bankaya ne gibi gecikmeler olduğu ya da yasal takipte bir borç bulunup bulunmadığı bu risk raporu ile ortaya konabilmektedir. Müşteriler tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırıp başvuru yaptıkları takdirde kredileri onaylanacaktır.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

QNB Finansbank, müşterilerine farklı ihtiyaç kredisi kampanyaları sunar. Bu kredilerin her biri farklı faiz oranlarına ve farklı özeliklere sahiptir. Hangi bankanın müşterisi olursanız olun bu kredilere başvuru yapabilir ve anında kredinizi alabilirsiniz. Bu kredilerin genel özellikleri ise şöyledir;

  • Finansbank kredileri 1.000 liradan başlayan ve 65.000 liraya kadar olan tüm ihtiyaçlarınız için sunulmaktadır.
  • Bu kredilerin faiz oranı %0,89’dan başlar ve müşterilerin kredi notuna göre değişiklik gösterir. Ayrıca bazı dönemlerde müşteriler için yapılan kampanyalardan da kredi faiz oranları kişiye özel olarak değişebilir.
  • Bu krediyi dilerseniz 3 ay erteleme avantajından faydalanarak da alabilirsiniz. Kredinizin vadelerini ise 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
  • Kredinizden kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı alınacaktır. Ayrıca hayat sigortası masrafı da tahsil edilir.
  • Banka müşterisi olan kişiler bu krediye başvuru yapmak için alo kredi hattını, mobil bankacılığı ya da internet bankacılığını kullanabilirler.
  • Banka müşterisi değilseniz bu krediye başvuru yapmak için web sitesine bulunan başvuru formunu doldurabilir, banka ATM’lerini kullanabilir, banka şubelerine gidebilir ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz.
  • Kredi başvurularınızı banka müşterisi olun ya da olmayın, KrediGo üzerinden de yapabilirsiniz.

QNB Finansbank bireysel kredi almak için taşımanız gereken koşullar nelerdir?

QNB Finansbank bireysel kredi, her bankanın kredisi gibi bazı koşulları taşımanız halinde verilmektedir. Bu koşulları detaylı olarak açıklayalım;

• İlk olarak kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunuz 1550 ve üzerindeyse iyi olduğunuz anlamına gelir ve bu krediyi hemen alabilirsiniz. Ancak kredi notunuz 1100 seviyelerinde ise kredinizi almak için Finansbank’a kefil ya da ipotek gibi teminatlar vermeniz gerekebilir.
• Finansbank bireysel kredi başvurunuzu yapabilmeniz için diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı son altı ay içinde düzenli olarak ödemiş olmanız gerekir.
• Eğer başka bankalardan kredi ve kredi kartı borçlarınız varsa, bu borçların ödemelerinin aylık gelirinizin yarısını aşmıyor olması gerekir.
• Her bankada olduğu gibi Finansbank tarafından da kredi verilebilmesi için aylık gelir şartı aranır. Yani kredi alabilmeniz için aylık sabit bir gelirinizin olması istenir.
• Aylık gelir elde ettiğinizin kanıtı olarak son üç aylık sigorta primlerinin de ödenmiş olmasına bakılır. Bu kural, kanunlar tarafından belirlenmiştir.

admin

One thought on “QNB Finansbank Bireysel Kredi Faiz Oranları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir