Şubeye Gitmeden Kredi Veren 5 Banka

Şubeye Gitmeden Kredi Veren 5 Banka

Günümüzde şubeye gitmeden kredi almanın pek çok kolay yolu bulunuyor. Teknolojik gelişmelerin fazlasıyla ön plana çıktığı bir dönemde, kredi talebinde bulunmakta kredi alabilmekte son derece kolaydır. Şubeye gitmeden kredi veren 5 banka hakkında detaylı bilgi sunalım;

Şubeye Gitmeden Kredi Veren 5 Banka Hangileridir?

Akbank Şubesiz Kredi

Akbank’ı tercih ederek 100 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. 60 aya kadar vade imkânı sunan banka, oldukça kolay başvuru yöntemleri üzerinden kredi alınmasına imkan tanıyor. Bu bakımdan kredi talebinde bulunmak isteyen kişiler Akbank direkt internet bankacılığı, internet sitesi veya mobil bankacılık yöntemlerinden birini tercih ederek kredi başvurusunda bulunabilirler. Faiz oranının belirlenmesinde ise müşterinin kredi notunun büyük bir önemi vardır. Kredi notu yüksek durumda olan kişilerin, daha düşük faiz üzerinden kredi alabilmesi söz konusu olurken, kredi notu daha düşük olanların ise daha yüksek faiz oranı üzerinden kredi alabilmesi mümkün bir hale gelmiş olacaktır.

Garanti Bankası Şubesiz Kredi

Şubesiz kredi veren bankalar arasında en fazla tercih edilen seçeneklerden biri olan Garanti Bankası, uzun vadeler aracılığıyla kredi alabileceğiniz bankalardan biridir. Garanti bankasında faiz oranı yüzde 1.29’dan başlıyor. Kredi notunun bu konuda belirleyici olduğunu belirtmek gerekir. Kredi notu düşük olan kişiler için faiz oranı yüzde 2.67’lere kadar çıkacaktır. Garanti Bankasına online kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ise doğrudan internet bankacılığı veya cep uygulamasından yararlanması sonuç vermiş olacaktır.

Yapı Kredisi Bankası Acil Kredi

Şubesiz kredi imkanı sağlayan bankalardan biride Yapı Kredi bankası olmaktadır. Acil kredi kapsamında alabileceğiniz maksimum kredi tutarı ise en fazla 10 bin TL olmaktadır. Faiz oranları yüzde 1.27’den başlayan bankada vade oranları arttıkça faiz oranında da yükselmeler görülür. Bu kredi ürününe başvurmakta son derece kolay olup, sadece birkaç yöntem üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi internet bankacılığı, yapı kredi mobil bankacılığı bu alanda tercih edebileceğiniz yöntemler arasında yer alır. Yapmış olduğunuz kredinin başvurusunu aynı gün içinde almanız söz konusu bir hale gelmiş olacaktır. Özellikle zahmetsiz ve kısa süre içinde kredi alabilmek için bu yöntemi tercih etmeniz doğru olacaktır.

QNB Finansbank Acil Kredi

Şubeye gitmeden kredi alabileceğiniz bankalardan biride QNB Finansbank’tır. Kredi alımı konusunda en çok tercih edilen bankalardan biri olan QNB Finansbank sunmuş olduğu olanaklar üzerinden daha rahat bir geri ödeme imkanı sunuyor. Faiz oranları yüzde 1.26’dan başlayan bankada, vade oranları yükseldikçe faiz oranı yükselmiş olur. Maksimum vade sayısının ise 36 ay olduğu bilinmektedir. Şubeye gitmeden kredi almak için internet bankacılığı, mobil bankacılık yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Bunlar QNB Finansbank müşterilerinin tercih edebileceği yöntemler arasındadır. Eğer bankanın kendi müşterisi değilseniz, müşteri hizmetlerine ulaşarak kredi almayı düşünebilirsiniz.

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankası anında kredi kapsamında 25 bin TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. En az 3 ay vade imkanı sunan banka, en fazla ise 48 ay vade sunmaktadır. Yüzde 2.60’dan başlayan faiz oranı sunan banka, ayrıca sunmuş olduğu kolay başvuru yöntemleri üzerinden kredi almanıza olanak sağlayacak bir isimdir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık başvuru yönteminde tercih edebileceğiniz yöntemler arasında bulunur. Kredi başvurusuna yalnızca 5 dakikalık süreç içinde olumlu veya olumsuz dönüş alabilmeniz mümkündür. Bu sayede aynı gün içinde kredi başvurusunun nasıl sonuçlandığını öğrenme imkanı elde edebilirsiniz. Kredi başvurusu olumlu bulunanların şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi miktarını hesabına alabilmesi söz konusudur. Bu şekilde belgesiz ve imzasız bir şekilde ihtiyaç kredisi alımını mümkün bir hale getirebilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şubeye gitmeden kredi alabilmek için bankanın kendi müşterisi olmanız gerekir. Bu şekilde mobil veya online bankacılık yöntemleri üzerinden kredi talebinde bulunarak, kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Kredi talebinizin olumlu bulunması halinde, bankadaki hesabınıza kredi tutarının doğrudan yatırılması söz konusu olur. Bu durumda ek durumlarla zahmet çekmeye gerek kalmadan doğrudan kredi alma şansını elde edebilirsiniz. Ancak bu kredi ürünlerinde bilinmesi gereken şey, düşük tutarlı kredi almaya neden olmasıdır. Yani nakit ihtiyaçlarınız düşük tutarda bulunuyorsa, şubesiz kredi imkanından yararlanmanız doğru bir fikir olur. Ama daha yüksek tutarlarda nakit ihtiyacınız bulunuyorsa, doğrudan şube üzerinden kredi başvurusu yapmanız mantıklı olacaktır. Şubeye gitmeden kredi imkanı genel olarak düşük tutarlarda nakit ihtiyacı bulunan kişiler içindir.

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak için ilk yöntem bankanın internet sitesini ziyaret etmektir. Bankanın internet sitesini ziyaret ettikten sonra ilgili bölüm üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Karşınıza çıkacak kredi başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız kredi başvurusu yapmak için yeterli olacaktır. Kredi başvuru formunda sorulan sorular arasında eğitim bilgileri, çalışma bilgileri, adres bilgileri gibi çeşitli detaylar yer alır. Başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan hemen sonra başvuru formunu gönder yazısına tıklayarak, kredi talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Kredi başvurusunun olumlu veya olumsuz cevabı dakikalar içinde cep telefonu numaranıza gönderilmiş olacaktır. Olumlu cevap aldığınız takdirde, sadece bekleyerek kredi tutarının hesabınıza geçişini izleyebilirsiniz. Olumsuz cevap almanız halinde, başvuru sonucuna olumsuz cevap verilmesinin nedenine bağlı olarak çalışmaya başlayabilir ve yeniden başvuruda bulunmayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca bankalar mobil şube üzerinden de anında kredi alma imkanı vermektedir. Bunun için internete bağlı olan mobil cihaz yeterlidir. Mobil cihazınıza indirmiş olduğunuz banka uygulamasına giriş yaparak anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Krediler kısmı üzerinden karşınıza çıkacak başvuru formunu doldurmanız kredi başvurusunda bulunmak için yeterli olacaktır. Bu yöntem üzerinden de sadece dakikalar içinde kredi başvurusunun sonucunu öğrenebilme şansınız bulunur. Yine aynı şekilde kredi talebine olumlu cevap verilmesi halinde, kredi tutarını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yine aynı pratiklik ve kolaylık, mobil şube üzerinden anında kredi başvurusunda da karşınıza çıkmış olacaktır.

Bankaların kredi başvurusuna olumlu bir yanıt vermesinin nedenleri arasında pek çok faktörün sayılabileceğini belirtmek gerekiyor. Banka hesabınızda iyi bir birikimin bulunması, kredi notunun yüksek durumda olması, düzenli gelire sahip olmanız, sicilinizin temiz olması gibi konular banka tarafından ilk olarak aranan durumlar arasında bulunur. Özellikle kredi notunun yüksek bir seviyede bulunması, kredi alma ihtimalini daha fazla arttıracak durumlar arasında sayıldığından dolayı, kredi notunun yükseltilmesi tavsiye edilir.

Şubeye gitmeden kredi almak için gerekli olan şartlar nelerdir?

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilmek ve kredinizi hemen alabilmek için bankaların istedikleri bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Aşağıdaki sayacağımız şartlar, yukarıda saymış olduğumuz 5 banka için de geçerlidir. Gerekli olan şartları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • İlk olarak şubesiz kredi veren bankalardan birinin müşterisi olmanız gerekir. Müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığına ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak 7/24 kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Şubesiz kredi almak için bir diğer önemli şart, kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse bankaların şubesiz kredilerinden faydalanabilirsiniz. Kredi notunuz bu seviyenin altında ise banka tarafından kefil ya da ek teminatlar isteyebilir.
  • Bu kredileri almak için bir başka önemli şart da aylık gelirinizin olması ve kredi tutarını için yeterli seviyede olmasıdır. Aylık olarak düzenli bir şekilde geliri olmayan kişiler, kredi almazlar. Ancak diğer bankalara olan borçlarınız az tutardaysa ve aylık gerilinizi alacağınız şubesiz krediyi karşılıyorsa, başvurunuz hemen onaylanır.

İnternet bankacılığından şubeye gitmeden kredi başvurusu nasıl yapılır?

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabileceğiniz ve kredinizi hemen alabileceğiniz bir yöntem de internet bankacılığından kredi başvurusu yapmaktır. Bankaların imlere bankacılığından başvuru yapmak için müşterisi olduğunuz banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanmanız gerekir. Bu başvuruyu nasıl yapabileceğinizi şöyle açıklayalım;
• Müşterisi olduğunuz bankanın web sitesine giriş yapın.
• Ana sayfanın sağ en üst köşesinde bulunan “internet bankacılığı” ya da “internet şubesi” kısmına tıklayın.
• Karşınıza yeni bir giriş ekranı açılır. Bu ekranda yer alan bölümlere kimlik numaranız ya da müşteri numaranızı ve banka şifrenizi kullanarak giriş yapın. Bazı bankalar bu akşamda giriş için kredi kartı numaranızı ya da banka kartı numaranızı ve şifrenizi de kabul etmektedir.
• Giriş için cep telefonunuza gelme tek kullanımlık güvenlik kodunu da giridkten sonra menü kısmına gelin.
• Ardından “krediler / ihtiyaç kredisi başvurusu” ya da “başvurular / ihtiyaç kredisi başvurusu” adımlarını takip ederek kredi başvurunuzu yapın.
• Başvuru sırasında sizden kişisel bilgileriniz istenmez. Yalnızca aylık gelir, kredi tutarı ve kredi vadesi gibi kısa bilgiler istenir. Bu sayede sayfalarca form doldurmanıza gerek kalmaz.
• Başvurunuzu tamamladıktan sonra sonucunu aynı gün içine mesaj ya da e-posta yoluyla alırsınız. Onaylanan kredinizi hemen banka hesabınıza aktararak, kefilsiz, evraksız ve imzasız şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşçilere kredi veren bankalar için başvuru nasıl yapılır?

İşçilere kredi veren bankalardan kredi almak için birden fazla başvuru seçeneğiniz bulunur. Bazı bankalar online kanallardan başvuru alırken bazıları da banka şubelerinden ve ATM’lerden de başvuru alabilmektedir. Hemen hemen her bankanın çağrı merkezinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuruları nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak anlatalım;

İşçilere kredi veren bankalara web sitelerinden basıl başvuru yapılır?

Her bankanın kendine ait bir web sitesi bulunur ve bu siteler üzerinden kredi başvurusu yapma imkânınız vardır. Eğer yukarıda saydığımız şartları taşırıyorsanız, bir bankanın müşterisi olmasanız bile kredi başvurunuzu web sitesinden yapabilirsiniz. Web sitelerinde bulunan başvuru formlarını kullanarak başvuru yapmanızın avantajları ise başvurunuzu istediğiniz zaman yapabilmenizdir ve banka müşterisi olmanıza gerek yoktur.

Bu başvuruyu yapabilmek için kredi almak istediğiniz bankanın web sitesine girerek krediler bölümündeki “hemen başvur” kısmına tıklamanız gerekir. Karşınıza çılan sayfada istenen bilgileri doldurarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Çoğu banka yalnıza cep telefonu ve kimlik numaranız ile başvurunuzu kabul eder ancak bazı bankalar aylık gelir gibi bilgileri de istemektedir.

Bu başvuruyu yaptıktan sonra hemen banka değerlendirmeye alır ve sonucunuz aynı gün içinde cep telefonunuza mesaj olarak gönderilir. Başvurunuz olumluysa, banka temsilcileri sizi arar ve krediniz için gerekli bilgileri de alarak başvurunuzu tamamlar. Bu aşamadan sonra kredinizi banka şubelerinden alabilirsiniz.

Şubeye gitmeden SMS ile kredi veren bankalar;

Şubeye gitmeden kredi alabileceğiniz bir başka yöntem de SMS ile kredi başvurusu yapmaktır. Bazı bankalar kendi müşterilerinin başvurularını SMS ile aldıktan sonra kredinizi hemen onaylar hesabınıza aktarır. Bu krediler genellikle düşük tutarlı hızlı kredilerdir. Sizlere şubeye gitmeden SMS ile kredi veren bankaları açıklayalım;

• Akbank SMS ile kredi başvurusu yapmak için Kredi yazarak boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazabilir ve 4425’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu başvuru ile 20.000 liraya kadar kredi kullanabilirsiniz.

• Fibabanka kredilerine SMS aracılığı ile ön başvuruyu yapmak için yalnızca T.C. kimlik numaranızı 3422’ye kısa mesaj atabilirsiniz. Alacağınız kredi limiti, banka tarafından belirlenecektir.

• Denizbank Cebimde kredi ile 55.000 liraya kadar kredinize hemen sahip olmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına KREDİM yazarak boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazıp, 3280’e kısa mesaj göndermeniz gerekir.

• Aktif Bank aracılığı ile 40.000 liraya kadar verilen krediye hemen sahip olmak için KREDİ yazarak boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazıp, 3050’ye kısa mesaj göndermeniz gerekir.

• Halkbank aracılığı ile de 50.000 liraya kadar hemen kredi alabilmek için aralarından birer boşluk bırakarak KREDİ, KİMLİK NUMARASI, GELİR BİLGİSİ, TALEP EDİLEN KREDİ TUTARI bilgilerinizi yazarak, 3452’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir