TEB Online Kredi Kartı Başvurusu

TEB Online Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartları hayatın her alanında sıklıkla kullanılan önemli alışveriş araçlarından biridir. TEB kredi kartı ise yine pek çok kullanıcının rağbet gösterdiği kredi kartları arasında yer almaktadır. Taksit imkanlarından faydalanmak ya da nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıcılar TEB Bonus kartı tercih etmektedir.

TEB online kredi kartı başvurusu yapan müşteriler ise kısa bir süre içinde kartlarını kullanmaya başlayabilmekte ve tüm özelliklerden faydalanabilmektedir. Bonus özelliği taşıyan bu kart, nakit avanstan puan biriktirmeye kadar pek çok ekstra özellik sunmaktadır. Kullanıcılar da bu sayede ek özellikleri bulunan bu kart ile istedikleri harcamayı gerçekleştirebilmektedir.

TEB Online Kredi Kartı Başvurusu Nerelerden Yapılabilir?

TEB online kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar TEB’in online kanallarını kullanabilmektedir. www.teb.com.tr en çok başvuru yapılan kanallar arasında yer almaktadır. Bonus özellikli TEB kredi kartına sahip olmak isteyen kullanıcılar bankanın web sayfasına giriş yaparak kredi kartı başvuru alanındaki tüm bilgileri eksik kalmayacak şekilde doldurmalıdır. Sistem tarafından TC kimlik numarası aracılığı ile başvuru incelemesi yapılmakta ve sonrasında müşterilere kısa mesaj ile bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Kredi kartı onaylanan müşterilerin kartları basım sürecine girmekte ve kurye ile kısa bir süre içinde adreslerine gönderilmektedir.

TEB online kredi kartı başvurusu yapacak olan müşteriler için bir diğer kanal ise mobil bankacılıktır. TEB müşterisi olan kişiler kullanıcı adı ve şifreleri ile TEB mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak kredi kartı başvurularını tamamlayabilmektedir. Başvuru gönderildikten kısa bir süre sonra müşterilerin cep telefonlarına kısa mesaj ile bilgilendirme gönderilmektedir. Kredi kartları onaylanan müşterilerin kartları belirtmiş oldukları adrese gönderilmektedir.

TEB online kredi kartı başvurusu için sıklıkla tercih edilen kanallardan bir diğeri ise müşteri hizmetleridir. Müşteriler, TEB çağrı merkezini arayarak kredi kartı başvurularını müşteri temsilcileri aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Cep telefonu numaralarına kısa mesaj ile bilgilendirme gönderilen ve kartları onaylanan kişilerin TEB kredi kartları adreslerine postalanmaktadır. Kart başvurusu esnasında tüm bilgilerin doğru verilmesi oldukça önemlidir.

TEB Kredi Kartı Özellikleri

TEB online kredi kartı başvurusu yapacak olan müşteriler aynı zamanda kartın özelliklerini de merak etmektedir. TEB kredi kartı bonus özellikli bir kredi kartıdır. Yurtiçinde ya da yurtdışında alışveriş yapabilme imkanı sunmaktadır. Müşteriler alışverişlerini taksitli ya da tek çekim olarak gerçekleştirebilirken aynı zamanda nakit avans ya da taksitli nakit avans da kullanabilmektedir.

TEB online kredi kartı başvurusu yapan müşteriler için bir diğer önemli özellik ise puan biriktirebiliyor olmalarıdır. Müşteriler harcama yaptıkça bonus puan biriktirmekte ve daha sonra bu bonus puanları yapmış oldukları alışverişlerde harcayabilmektedir. Mil puan biriktirme ve uçtukça uçak biletini indirimli ya da ücretsiz alma imkanı da yine TEB bonus kredi kartı ile sunulmaktadır.

TEB Online Kredi Kartı Başvurum Onaylanmadı

TEB online kredi kartı başvurusu yapan bazı kişilerin kredi kartları onaylanamayabilmektedir. Bu gibi durumlarda kullanıcıların banka geçmişleri kontrol edilmeli ve kredi kartının neden olumsuz olduğuna dair analizler gerçekleştirilmelidir. Ödenmeyen vergi ya da trafik borçları, düzensiz banka ödemeleri, icralık borçlar ya da yasal takip gibi durumlar, kart başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

TEB online kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler için hiç başlamamış olan bir banka geçmişi de söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlar herhangi bir banka geçmişinin oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Kişilerin öncelikli olarak banka ilişkisi kurmaları ve sonrasında yeniden TEB online kredi kartı başvurusu gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

TEB online kredi kartı alma koşuları nelerdir?

TEB tarafından sunulan bu avantajlı kredi kartına hemen sahip olmak içini bankanın istediği bazı özellikleri taşıyor olmanız gerekir. Bu özellikleri şu şekilde açıklayabiliriz;

• Diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemiş olmanız istenir. Son altı ay içinde tüm borçlarınızı geciktirmeden ödemiş olmalısınız.
• Bu kredi kartına hemen sahip olmak için kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olması gerekir. Bu skor, kredi notunuzun iyi olduğunu ve ödemelerinizi düzenli yaptığınızı gösterir.
• TEB ve diğer bankaların aradığı ortak şart ise aylık gelir elde etmeniz ve bu geliri kanıtlayabilmenizdir. Buna göre maaşlı olarak çalışıyorsanız, kira geliriniz varsa ya da serbest meslek gelirlerine sahipseniz, kredi kartı başvurunuz hemen onaylanacaktır. Ayrıca, aylık aldığınız geliri mutlaka kanıtlayabilmeniz de gerekir.
• TEB, kredi kartı başvurusu yapan kişilerin kimlik numaraları aracılığı ile hizmet dökümü belgelerini sorgular. Bu belge, çalıştığınız ve adınıza sigorta primi yatırıldığınız gösterir. Eğer hizmet dökümü belgenizde son üç aylık sigorta priminiz ödenmemişse, kredi kartı başvurunuz onaylanamaz.
• Bir diğer koşul da diğer bankalarda olan toplam kart limitinizin aylık gelirinizi aşmıyor olmasıdır. Eğer aylık geliriniz kart için yeterli değilse, başvurunuz onaylanmaz.

TEB Bonus kart ile taksitli nakit avans;

TEB Bonus kredi kartınız varsa, artık acil nakit ihtiyaçlarınızı düşünmenize gerek yok. Kredi kartınızda bulunan limit kadar nakit parayı dilediğiniz zaman yani 7/24 alabilir ve bunu 12 taksite kadar geri ödeyebilirsiniz. Alacağınız nakit avans için tüm vadelerde faiz oranı olarak %1,25 uygulanır.

Bu oran, şu anda pek çok bankanın ihtiyaç kredisi için uyguladığı orandan daha düşüktür. TEB Bonus kredi kartınızdan minimum 500 lira, en fazla ise 10.000 lira tutarında nakit avans alabilirsiniz. Alacağınız nakit avansı 3 ile 12 ay arasında taksitlendirmeniz mümkündür. Taksit sayınızı nakit avans başvurusu sırasında kendiniz belirleyebilirsiniz.

TEB ATM’lerinden günlük para çeke limitiniz 4.000 liradır. İşlem başına ise 2.000 liradır. Bu para çekme limitlerine göre avans talebinizi yapmanızı tavsiye ederiz. TEB Bonus kredi kartınızdan alacağınız taksitli nakit avans için hiçbir ekstra işlem ücreti ödemezsiniz.
TEB Bonus kredi kartınızdan 12 ay vadede 500 lira aldığınızda, aylık olarak 45,48 lira ödersiniz. Bu işlem için aylık %1,25 faiz uygulanır. İşlem ücreti yoktur.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir