Ana sayfa KREDİ Teb’ten Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi

Teb’ten Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi

13940
0

TEB, diğer adıyla Türkiye Ekonomi Bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. Uzun yıllardan beri hizmet veren bu banka, pek çok bankacılık ürünü ile de sıklıkla tercih edilmektedir. TEB ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler ise kısa vadede başvuru gerçekleştirerek nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler pek çok nakit ihtiyacını 5000 TL’ye kadar karşılama şansına sahip olabilmektedir. Ayda sadece 183 TL taksit ödeyerek 5000 TL kredi çekebilmekte ve bu tutarı eğitim, evlilik, seyahat ya da diğer günlük ihtiyaçlar için harcayabilmektedir. TEB kredi başvuruları ise pek çok kanal aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

TEB Ayda 183 TL Kredi Başvuru Koşulları

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler pek çok başvuru kanalı ile kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler şubelerden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da müşteri hizmetlerinden başvuru gerçekleştirebilmektedir. Kredi kullanımı gerçekleştirebilmek için ise müşterilerin nüfus cüzdanları ya da pasaportları ile herhangi bir şubeden başvuru yapmaları yeterli olabilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler aynı zamanda diğer kanalları da rahatlıkla kullanabilmektedir. Bunların içerisinde mobil bankacılık en sık kullanılanlardan biri olarak bilinmektedir. TEB mobil bankacılık uygulaması aracılığı ile ayda 183 TL’ye 5000 TL kredi çekilebilmektedir. Faiz oranı ise %1,99 olarak belirlenmiştir. Müşteriler 36 aya kadar vadeli olarak kullanım gerçekleştirebilme olanağına sahiptir.

TEB Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi Kullanımı İçin Gerekli Belgeler

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler ayda yalnızca 183 TL ödeyerek kredi çekebilmektedir. Bunun için ise gelir gösteren belge, nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numarası gösteren bir belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Müşteriler bu belgeleri ibraz ederek kredi kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi çekebilmek için gelir belgesi olarak tapu, kira kontratı ya da buna benzer belgeler de gelir belgesi niteliği taşımaktadır. Müşteriler bu belgelerden herhangi birini ya da birkaçını ibraz ederek kredi işlemlerini tamamlayabilmektedir.

TEB Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi Kullanımı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

TEB ihtiyaç kredisi kullanabilmek için kişiler şubelere başvuru yaparak kredi çekebilmektedir. Nüfus cüzdanı ile bireysel müşteri temsilcilerine başvuruda bulunan kişilerin banka sicilleri kontrol edilmekte ve bu kontrol sonucunda puanı yeterli olan müşterilerin kredileri onaylanmaktadır.

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kanalları ile de başvuru yapılabilmektedir. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığına giriş yapan kişiler “Kredi Başvurusu” alanından gerekli bölümleri doldurarak başvurularını sisteme göndermektedir. Sistem tarafından kısa bir süre içinde kullanıcılara olumlu ya da olumsuz olduğuna dair mesaj gönderimi gerçekleştirilmektedir.

TEB Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi Başvurum Onaylanmadı

TEB ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere bazen “krediniz olumlu değerlendirilmemiştir” şeklinde kısa mesajlar gönderilmektedir. Bu gibi durumlarda şubeler ile iletişime geçilerek kredi hakkında çok daha detaylı incelemeler gerçekleştirilmelidir. Gecikmiş ödemesi olan, kredi borçları nedeniyle limiti kalmayan, trafik borcu olan ya da birikmiş vergi borçları bulunan müşterilerin kredileri onaylanmayabilir.

TEB ihtiyaç kredisi bu gibi durumlarda olumsuz olabileceği gibi icralık borçlar nedeniyle de onaylanmamaktadır. İcralık borç durumunda kişiler kara listeye alınmakta ve hiçbir banka tarafından kredi kullanımına imkan sunulmamaktadır. Bu nedenle önce icralık borçların tamamen kapatılması ve sonrasında birkaç yıl beklenerek yeniden kredi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan her başvuru olumsuz değerlendirilecektir.

TEB İhtiyaç Kredisi Genel Özellikleri Nelerdir?

TEB ihtiyaç kredisi, eğitimden sağlığa, tatilden mobilyaya kadar tüm ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. TEB aracılığa ile alacağınız kredinin en önemli özelliği kredinizin faiz oranının piyasadaki değişikliklerden etkilenmemesidir. Piyasadaki faizler değişse bile kredinin faiz oranı sabit kalır ve ödeyeceğiniz taksit miktarı asla değişmez. Bu kredinin genel özellikleri ise şu şekilde açıklanabilir;

• TEB ihtiyaç kredisini 3 aydan 60 aya kadar varan vadeler ile almanız mümkündür. Üstelik kredinizi 3 ay ertelemeli olarak da alabilir ve ödemlerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Bu durumda 60 ay vadeli aldınız kredini toplam vade sayısı 57 olacaktır.
Kredi notunuz yüksekse %0,99’dan başlayan faiz oranlarında kredi alabilirsiniz. Kredi notunuz azaldıkça, alacağınız kredini faiz oranı da yükselecektir.
• Bu krediyi almak için başvurularınızı mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, banka şubelerinden, web sitesinde bulunan başvuru formundan ya da çağrı merkezinden yapabilirsiniz.
• Alacağınız krediden, kredi tutarının binde beşi tutarında dosya masrafı tahsil edilir. Aynı zamanda hayat sigortası masrafı da alınacaktır. Hayat sigortası tutarı, krediyi alacak olan kişiye ve kredi özelliklerine göre değişir.

TEB ihtiyaç kredisi başvurusu için web sitesi nasıl kullanılır?

TEB müşterisi olmayan kişiler banka şubelerine gitmek yerine, kredi başvuruları için web sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirler. Web sitesinden nasıl başvuru yapabileceğinizi detaylı olarak açıklayalım;

• Başvuru için ilk olarak https://www.teb.com.tr/ihtiyac-kredisi-basvurusu/ adresine tıklamanız gerekir. Bu adresten direkt olarak başvur formuna ulaşabilirsiniz.
• Bu formu toplamda 4 aşamada doldurursunuz. İlk aşamada kimlik numaranızı ve cep telefonu bilgilerinizi girin. ABD vatandaşı olup olmadığınızı işaretleyin. Altta yer alan kutucuğu da işaretledikten sora ekrandaki güvenlik kodunu girin ve “devam” kısmına tıklayın.
• Cep telefonunuza gelen kodu girdikten sonra ikinci aşamaya devam edebilirsiniz. Bu aşamada sizden istenen kredi bilgilerini girin. Ne kadar kredi almak istediğinizi ve ne kadar vade istediğinizi belirtin. Ardından “devam” kısmına tıklayın.
• Üçüncü aşamada adres, çalışma ve gelir bilgilerinizi gireceğiniz ekran yer alır. Ev adresini, iş adresi, hangi işte çalıştığınız, hangi okul mezunu olduğunuz ve aylık gelir bilgilerinizi yazın ve devam edin.
• Son aşamada alacağınız ürünle ilgili ödeme planı bilgileriniz yer alır. Bu aşamada girdiğiniz tüm bilgileri ve ödeme planınızı kontrol ederek başvurunuzu tamamlayın.
• Başvurunuz incelemeye alınır ve bir iş günü içinde sonuçlanır. Onaylanan kredinizi almak için de yakın TEB şubesine gidebilirsiniz.

Diğer Krediler
0,79 Faiz Oranı ile 180 Aya VaranKonut Kredisi Veren Bankalar (Faiz Hesaplama)

Konut kredisi faiz oranları, 2018 yılında ve 2019 yılının başlarında oldukça yüksekti. Öyle ki insanlar, aldıkları kredinin iki katı kadar Read more

Borç Kapatma Kredisi ING’de %0,99’dan Başlayan Faiz Oranı

ING Bank, ihtiyaç kredilerinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bunun nedeni kredi faiz oranlarının oldukça düşük olması ve kredi Read more

Enpara Sigortasız, Kefilsiz, Masrafsız Kredi

Enpara.com, QNB Finansbank’a bağlı olarak kurulmuş olan şubesiz bankacılık platformudur. Bu platformun şubesiz bankacılık olmasının en büyük avantajı ise masrafsız Read more

Yapıkredi Şubeye Gitmeden Hızlı İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapıkredi, Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Bu bankadan acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için hızlı kredi almanız mümkündür. Pek çok banka Read more

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here