Ana sayfa KREDİ Teb’ten Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi

Teb’ten Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi

13854
0

TEB, diğer adıyla Türkiye Ekonomi Bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. Uzun yıllardan beri hizmet veren bu banka, pek çok bankacılık ürünü ile de sıklıkla tercih edilmektedir. TEB ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler ise kısa vadede başvuru gerçekleştirerek nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler pek çok nakit ihtiyacını 5000 TL’ye kadar karşılama şansına sahip olabilmektedir. Ayda sadece 183 TL taksit ödeyerek 5000 TL kredi çekebilmekte ve bu tutarı eğitim, evlilik, seyahat ya da diğer günlük ihtiyaçlar için harcayabilmektedir. TEB kredi başvuruları ise pek çok kanal aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.

TEB Ayda 183 TL Kredi Başvuru Koşulları

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler pek çok başvuru kanalı ile kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler şubelerden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ya da müşteri hizmetlerinden başvuru gerçekleştirebilmektedir. Kredi kullanımı gerçekleştirebilmek için ise müşterilerin nüfus cüzdanları ya da pasaportları ile herhangi bir şubeden başvuru yapmaları yeterli olabilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler aynı zamanda diğer kanalları da rahatlıkla kullanabilmektedir. Bunların içerisinde mobil bankacılık en sık kullanılanlardan biri olarak bilinmektedir. TEB mobil bankacılık uygulaması aracılığı ile ayda 183 TL’ye 5000 TL kredi çekilebilmektedir. Faiz oranı ise %1,99 olarak belirlenmiştir. Müşteriler 36 aya kadar vadeli olarak kullanım gerçekleştirebilme olanağına sahiptir.

TEB Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi Kullanımı İçin Gerekli Belgeler

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler ayda yalnızca 183 TL ödeyerek kredi çekebilmektedir. Bunun için ise gelir gösteren belge, nüfus cüzdanı ya da TC kimlik numarası gösteren bir belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Müşteriler bu belgeleri ibraz ederek kredi kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

TEB ihtiyaç kredisi çekebilmek için gelir belgesi olarak tapu, kira kontratı ya da buna benzer belgeler de gelir belgesi niteliği taşımaktadır. Müşteriler bu belgelerden herhangi birini ya da birkaçını ibraz ederek kredi işlemlerini tamamlayabilmektedir.

TEB Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi Kullanımı İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

TEB ihtiyaç kredisi kullanabilmek için kişiler şubelere başvuru yaparak kredi çekebilmektedir. Nüfus cüzdanı ile bireysel müşteri temsilcilerine başvuruda bulunan kişilerin banka sicilleri kontrol edilmekte ve bu kontrol sonucunda puanı yeterli olan müşterilerin kredileri onaylanmaktadır.

TEB ihtiyaç kredisi kullanımı için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kanalları ile de başvuru yapılabilmektedir. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığına giriş yapan kişiler “Kredi Başvurusu” alanından gerekli bölümleri doldurarak başvurularını sisteme göndermektedir. Sistem tarafından kısa bir süre içinde kullanıcılara olumlu ya da olumsuz olduğuna dair mesaj gönderimi gerçekleştirilmektedir.

TEB Ayda 183 TL’ye 5000 TL Kredi Başvurum Onaylanmadı

TEB ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere bazen “krediniz olumlu değerlendirilmemiştir” şeklinde kısa mesajlar gönderilmektedir. Bu gibi durumlarda şubeler ile iletişime geçilerek kredi hakkında çok daha detaylı incelemeler gerçekleştirilmelidir. Gecikmiş ödemesi olan, kredi borçları nedeniyle limiti kalmayan, trafik borcu olan ya da birikmiş vergi borçları bulunan müşterilerin kredileri onaylanmayabilir.

TEB ihtiyaç kredisi bu gibi durumlarda olumsuz olabileceği gibi icralık borçlar nedeniyle de onaylanmamaktadır. İcralık borç durumunda kişiler kara listeye alınmakta ve hiçbir banka tarafından kredi kullanımına imkan sunulmamaktadır. Bu nedenle önce icralık borçların tamamen kapatılması ve sonrasında birkaç yıl beklenerek yeniden kredi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan her başvuru olumsuz değerlendirilecektir.

TEB İhtiyaç Kredisi Genel Özellikleri Nelerdir?

TEB ihtiyaç kredisi, eğitimden sağlığa, tatilden mobilyaya kadar tüm ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. TEB aracılığa ile alacağınız kredinin en önemli özelliği kredinizin faiz oranının piyasadaki değişikliklerden etkilenmemesidir. Piyasadaki faizler değişse bile kredinin faiz oranı sabit kalır ve ödeyeceğiniz taksit miktarı asla değişmez. Bu kredinin genel özellikleri ise şu şekilde açıklanabilir;
• TEB ihtiyaç kredisini 3 aydan 60 aya kadar varan vadeler ile almanız mümkündür. Üstelik kredinizi 3 ay ertelemeli olarak da alabilir ve ödemlerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Bu durumda 60 ay vadeli aldınız kredini toplam vade sayısı 57 olacaktır.
Kredi notunuz yüksekse %0,99’dan başlayan faiz oranlarında kredi alabilirsiniz. Kredi notunuz azaldıkça, alacağınız kredini faiz oranı da yükselecektir.
• Bu krediyi almak için başvurularınızı mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, banka şubelerinden, web sitesinde bulunan başvuru formundan ya da çağrı merkezinden yapabilirsiniz.
• Alacağınız krediden, kredi tutarının binde beşi tutarında dosya masrafı tahsil edilir. Aynı zamanda hayat sigortası masrafı da alınacaktır. Hayat sigortası tutarı, krediyi alacak olan kişiye ve kredi özelliklerine göre değişir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here