Vakıfbank Anında Kredi

Vakıfbank Anında Kredi

Krediye ihtiyaç duyan; ancak hangi banka ile çalışacağı konusunda kararsız kalan kişilerin kararsız kalma sebebi faiz vade seçenekleri ve faiz oranlarıdır. Vade seçeneklerinin az, faizlerin ise yüksek olması kişilerin kararsız kalmasına sebebiyet vermektedir.

Bu noktada ise Vakıfbank devreye girmekte ve kişilere düşük faiz oranları ile avantaj sağlamaktadır. 60 aya kadar vade seçeneği sunan Vakıfbank müşterileri ise Vakıfbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır? sorusunu sıkça sormaktadır. Vakıfbank’tan kredi kullanmak ve kredi başvuru kanallarını öğrenmek isteyenler için detaylar ise aşağıda yer almaktadır.

Şubeler Aracılığı İle Kredi Başvurusu

Vakıfbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır? diye merak eden kişiler şubelerden hızlı bir şekilde başvuru yapabilmektedir. Bu noktada yapılması gereken en yakın Vakıfbank şubesine kimlik ile birlikte başvuruda bulunmaktır. Kimliklerini ibraz eden müşteriler kaç ay vade ile ne kadar kredi istedikleri sorulmakta ve sisteme kredi girişleri yapılmaktadır. Devlet bankası olan Vakıfbank, aylık gelir belgelenmesini talep edeceğinden dolayı maaş bordrosu ya da gelir belgesi talep etmektedir. Müşterilerin şubelere bu belgeler ile gitmeleri de avantaj sağlayacaktır.

Kredi girişleri yapıldıktan sonra genel müdürlükler tarafından değerlendirmeler sağlanmakta ve sonrasında onay durumu ile ilgili bilgilendirmeler gerçekleştirilmektedir.

Kısa Mesaj ile Kredi Başvurusu

Vakıfbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır? sorusunu soran kişiler için bir diğer alternatif ise kısa mesaj ile kredi başvurusudur. Vakıfbank’tan kredi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin kredi yazdıktan sonra aylık gelir, kredi tutarı ve vade sayısını yazmaları, sonrasında ise 5724’e kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. Kısa mesaj gönderimi sağlandıktan sonra ön onay sistemi ile değerlendirme yapılmakta ve müşteriler bu sistem sonucunda kredi kullanıp kullanamayacaklarını öğrenmektedir. Böylelikle nakit ihtiyaçları da hızlı bir şekilde karşılanabilmektedir.

Vakıfbank anında kredi için kısa mesaj ile gelen olumlu cevaplar kredinin kesin olarak kullanılabileceği anlamını taşımamaktadır. Bu nedenle derin incelemeler şubelerde yapılacağından dolayı olumlu kısa mesajın ardından müşterilerin bir şubeye uğramaları gerekmektedir. Müşteriler şubelerden kredi kullanıp kullanamayacaklarını öğrenmekte ve sonrasında nakit tutarlarını çekebilmektedir. Vakıfbank anında kredi çekimleri nakit yapılabileceği gibi havale ile de sağlanabilmektedir.

Vakıfbank Anında Kredi Faiz Oranları

Vakıfbank anında kredi başvurusu yapacak olan müşteriler üst limit 15.000 TL olacak şekilde 60 ay vadeden ve %2.02 faiz oranından faydalanmaktadır. En az 3 ay en fazla 60 ay olarak kullanılabilen bu kredi, müşterilerin her türlü nakit ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Müşteriler Vakıfbank anında kredi kullanımları için ek belgelere ihtiyaç duyabilmektedir. Bunun için ise gelir gösteren maaş bordrosu, vergi levhası ya da tapu gibi belgeleri ibraz etmek durumunda kalabilmektedir. Bunun için mutlaka banka yetkilileri ile görüşmek ve sonrasında detaylı bilgi alarak gerekli belgeleri teslim etmek gerekmektedir.

Kredim Olumlu Ne Yapmalıyım?

SMS ile Vakıfbank kredi başvurusu kapsamında, krediye olumlu bir yanıt geldiyse müşteri Vakıfbank şubelerine davet edilmektedir. Davet edilen müşteri ile görüşmeler yapılmaktadır. Görüşmeler esnasında müşteri, banka ile bir sözleşme imzalamaktadır.

Sözleşme; sözleşme tarihi, sözleşmeyi yapan taraflar, sözleşmenin geçerlilik süresi, sözleşme kapsamında yasal düzenlemelerin bilgileri ve sözleşmeyi yapan tarafların imzaları yer almaktadır. Sözleşme imzalandıktan sonra, kredi müşteriye verilir ve anlaşma sağlanmış olur. Vakıfbank anında kredi müşterisi, her ay belirtilen taksit rakamını bankaya ödemek zorundadır. Bu sürecin takibi, müşterinin sahip olduğu hesabın detayları üzerinden yapılmaktadır.

Kredinin onaylanması sonucunda pek çok faiz oranı ve vade seçenekleri, müşterilere sunulmaktadır. Müşteriler Vakıfbank anında kredi seçeneklerini diledikleri vade seçeneği ile ödemelerini aylara bölebilir ve rahat bir şekilde ödeyebilir.

Vakıfbank anında kredi genel özellikleri nelerdir?

Vakıfbank anında kredi, internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı olan banka müşterileri için uygun faiz oranlarında sunulan bir kredidir. Bu kredi bireysel olan tüm müşteriler için hafta sonu da dahil olmak üzere 7/24 sunulmaktadır. Bu krediye başvuran kişiler krediyle ilgili evraklarını dilerlerse, çağrı merkezini arayarak adreslerine isteyebilirler. Dilerlerse de banka şubelerine girerek kredi evraklarını talep edebilirler. Bu kredinin genel özellikleri ise şöyledir;
• Vakıfbank anında kredinizi 3 aydan başlayarak 60 aya varan vadeler ile alabilirsiniz.
• Bu krediyi bankadan maaş alan müşteriler 30.000 liraya kadar, maaş almayan kişiler ise 9.000 liraya kadar sahip olabilirler.
• Bu kredinin faiz oranı banka müşterileri için %1,20, banka müşterisi olmayan kişiler için de %1,35 olarak uygulanır.

Vakıfbank anında kredi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır?

Vakıfbank anında kredi, bireysel olan tüm müşteriler tarafından kullanılabilir. Yani bu krediyi kullanabilmeniz için Vakıfbank müşterisi olmanız gerekir. Bu sayede mobil bankacılığı kullanarak hemen kredi başvurularınızı yapabilir ve onaylanan kredinizi vadesiz hesabınıza aktararak, kullanmaya başlayabilirsiniz. Başvurularınızı ve kredi kullanma işlemlerini 7/24 mobil bankacılıktan gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılıktan başvuru yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

• Öncelikle cep telefonunuza Vakıfbank mobil uygulamasını indirmelisiniz.
• Bunun için cep telefonunuzun uygulama sağlayıcılarına giriş yapmalı ve uygulamanız ücretsiz olarak indirmelisiniz. Ardından Vakıfbank müşteri numaranızı ve Vakıfbank parolanızı girerek mobil bankacılığa giriş yapabilirsiniz. Giriş için dilerseniz kimlik numaranızı da kullanabilirsiniz.
• Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık güvenlik şifresini de girdikten sonra menü bölümüne gelmelisiniz.
• Buradan “başvurular” sekmesinde, oradan da “ihtiyaç kredisi başvurusu” bölümüne ilerlemeseniz.
• Bu aşamada sizden istenen kredi tutarı, vadesi, aylık gelir gibi kısa bilgileri girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz saniyeler içinde sonuçlanır ve onaylanan kredi tutarı anında hesabınıza aktarılır.
• Vakıfbank anında kredi ödemelerini mobil bankacılık aracılığı ile yapabilirsiniz. Ancak ara ödeme ya da erken kapama işlemlerinizi banka şubelerinden yapmanız gerekecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir