Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi ve Detaylı Bilgilendirme

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları Listesi ve Detaylı Bilgilendirme

Ev almak herkesin hayali ve elbette nakit ile eve almak neredeyse imkansız bir durum. Bugün ortalama bir evin veya dairenin fiyatı 200 binden başlıyor ve bu yüzden ev almak isteyen bir çok insan öncelikle para biriktirerek ve birikimlerini bozdurarak ev almaya çalışıyor. Birikimleriyle birlikte faizli kredi çekerek ortalama veya düşük seviyede bir ev almak mümkün olabiliyor. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları listesi kredi almak istiyorsanız aşağıda sizi bekliyor.

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2019 güncel liste

Piyasadaki banka şartları kredi çekmek için oldukça yüksek. Ancak Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ile ev almak ise piyasadaki şartlara göre mantıklı bir karar gibi görünüyor. Bugün sizlere Vakıfbank konut kredisi faiz oranları listesi hakkında bilgi vererek ev alma yolculuğunuzda küçük bir adım bile olsa yardım etmek istedik. İşte Vakıfbank konut kredisi faiz oranları listesi detaylarıyla aşağıda:

Vade               Faiz Oranı             Yıllık Toplam Faiz     Aylık Taksit       Toplam Tutar

36 Ay                  %1,79                       %24,91                    3.792 TL             137.824 TL
60 Ay                    %1,79                         %24,50                      2.732 TL             165.249 TL
120 Ay                 %1,79                         %24,21                     2.032 TL              245.106 TL

Sizin istediğiniz vade ile ilgili güncel Vakıfbank konut kredisi faiz oranları bilgisi almak için Vakıfbank’a direk olarak başvurmanız gerekebilir. Online veya telefon bankacılığıyla bankanızdan bilgi alabilirsiniz. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ile ilgili makalemizin detaylarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ne zaman düşecek?

Gördüğünüz gibi 2019 yılı ev alacaklar için biraz talihsiz bir yıl gibi görünüyor zira 2019 yılı Türkiye için finansal riski yüksek bir yıl olarak görünüyor. Bu yüzden bankaların faiz oranları ve özellikle Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ortalamanın biraz üzerinde gibi. Birçok insan kredilerini ödemek için çok daha fazla çalışmak durumunda kalarak yüksek de olsa bu faiz oranlarını karşılamaya çalışıyorlar. Kredi faizleriyle ilgili bir çok değişken bulunmakla birlikte her ay ekonomideki güncel gelişmeler, bankaların bu oranlarını değiştirmesine sebep oluyor. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları güncel piyasa değişkenlerine göre bir miktar değişkenlik gösterse de ortalamanın altında olan bankalardan biri olarak karşımıza çıkıyor Vakıfbank. Bankanın genel finansal politikasına baktığımızda genelde piyasanın bir tık altında faiz oranlarıyla tüketicilere ulaştığını görüyoruz.

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2020’de düşecek mi yoksa artacak mı?

2020 yılının birinci çeyreği için elimize ulaşan verileri detaylı incelediğimizde görüyoruz ki 2019 yılını gidişatı bu şekilde devam ettiği sürece bankalar arası piyasada ve tüketici piyasasında sürekli bir negatif yönlü eğilim görünüyor ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları da bu negatif yönlü büyümeden etkilenecek gibi görünüyor. Küresel ekonomi oyuncularının ülkemiz üzerindeki etkileri ve dünya ekonomisi üzerindeki kasıtlı etkileri de bu verilerin negatif yönde artmasına sebep oluyor. Genel konjöktürdeki gidişat ne kadar değişir bilinmez ancak finansal analistlere göre önümüzdeki 2 yıl belirsiz olarak görünüyor. Eğer konut kredisi çekecekseniz, uzmanlara göre bu 2 yıl içinde karar vermek pek de iyi bir fikir gibi görünmüyor olabilir çünkü siyasi ve ekonomik dengeler sık sık el değiştiriyor. Bu da haliyle ülkenin bankacılık yapısında da evrimlere sebep oluyor. Ülke genelindeki yüksek faiz oranları ne zaman düşecek bilinmez, ancak dolardaki düşüş devam ettiği sürece genel kanı, konut kredisi faiz oranlarının da yükseleceği yönde. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları ve diğer finansal bilgiler için web sitemizin blog kısmına göz atmayı unutmayın. Onlarca finansal makale ve kredi bilgilendirme içerikleri web sitemizde sizi bekliyor.

Vakıfbank konut kredisi özellikleri nelerdir?

Vakıfbank konut kredisi, sarı panjur kredi adıyla anılır. Vakıfbank, devlet destekli bir banka olduğu için kendi müşterilerine oldukça uygun faiz oranlarında ve uygun vadelerde kredi sunar. Son yapılan güncellemelere göre konut kredisi faiz oranı 180 aya kadar çıkarılmıştır. Ayrıca konut kredisi faiz oranları da düşürülmüştür. Sizlere güncel haliyle Vakıfbank konut kredisi kampanyası hakkında detaylı bilgi verelim;

  • Vakıfbank sarı panjur konut kredinizi 3 aydan başlayan ve 180 aya varan vadeler ile alabilirsiniz.
  • Aldığınız konut kredisini aylık eşit taksitli, eşit anapara ödemeli, artan taksitli ya da azalan taksitli gibi alternatif ödeme planları ile geri ödeyebilirsiniz. Esnek ödeme planlarından bütçenize uygun olanı seçme imkânınız bulunur.
  • Bu kampanya, yeni konut alımları için geçerlidir. İkinci el konutlarda diğer kampanyalardan yararlanılır.
  • Alacağınız konut kredisinin limiti 10.000 liradan 1.500.000 liraya kadar belirlenmiştir.
  • Konut kredinize dilerseniz çağrı merkezi aracılığı ile dilerseniz de banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
  • Bu konut kredini aylık faiz oranı %0,94’ten başlar.
  • Konut kredisinden 1.100 lira ekspertiz ücreti ile birlikte kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı da alınacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir