Vakıfbank World Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank World Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartlarının her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlanması ve her bankanın kendine özgü kredi kartı çıkarması ile kullanıcılar da kararsızlık yaşamaya başlamıştır. Her banka kendine göre özellikler sunan kredi kartlarını piyasaya sunmakta ve kullanıcıları bu rekabetin içinde daha da kararsız bir hale getirmektedir. Vakıfbank World kart da yine pek çok özelliği bulunan ve kullanıcısı oldukça fazla olan kredi kartları arasında yer almaktadır.

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapacak olan müşteriler kredi kartının özelliklerini ve sunmuş olduğu avantajları da merak etmektedir. Vakıfbank World kredi kartı, alışveriş imkanının yanı sıra daha pek çok özelliği ile de Türkiye’nin en çok kullanılan kredi kartları arasında yer almaktadır.

Vakıfbank World Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapacak olan müşteriler için ilk alternatif Vakıfbank şubeleridir. Müşteriler herhangi bir Vakıfbank şubesine gidip başvuru formu doldurduktan sonra başvuru sonuçlarını beklemektedir. Başvuruların sonuçları ise çok kısa bir süre içinde müşterilere bildirilmektedir.

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapacak olan müşteriler için bir diğer önemli kanal ise Vakıfbank web sitesidir. www.vakifbank.com.tr web sitesine giriş yapan müşteriler kredi kartı başvurusu bölümüne giriş yaptıktan sonra online formu doldurmalı ve başvuruyu sistemde incelenmek üzere göndermelidir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra incelemeler banka nezdinde gerçekleştirilmekte ve sonrasında müşterilere cevap gönderilmektedir. Kredi kartı başvurusu onaylanan müşterilerin kredi kartları ise 15 gün içinde adreslere gönderilmektedir.

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapacak olan müşteriler mobil bankacılık ya da internet bankacılığı aracılığı ile kart başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Uygulamalarda kredi kartı başvurusu için ayrılmış olan alandaki bilgiler tam olarak doldurulmalı ve sonrasında başvuru gönderilmelidir.

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapmak isteyen müşteriler aynı zamanda çağrı merkezi ile de kart başvurusu yapabilmektedir. Vakıfbank müşteri hizmetlerine bağlanan müşteriler çağrı merkezi temsilcisi ile görüşerek başvurularını tamamlayabilmektedir. Tamamlanan başvurunun ardından sistem tarafından onay mesajı kullanıcılara gönderilmektedir. Bu mesaj doğrultusunda kullanıcılar kartlarını kullanmaya başlayabilmekte ve harcamalarını da istedikleri şekilde düzenleyebilme imkanına sahip olmaktadır.

Vakıfbank World Kredi Kartı Başvurum Neden Olumsuz Sonuçlandı?

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu her zaman olumlu sonuçlanmamaktadır. Olumlu sonuçlanmayan kredi kartları için ise belli nedenlerden bahsetmek doğru olabilir. Genellikle banka geçmişlerinde düzensizlikler olan kullanıcılarda bu tür durumlar ile karşılaşılmaktadır. Banka kredilerinin ya da kredi kartlarının düzensiz ödenmesi kredi kartlarının da olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilmektedir.

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapmış ve olumsuz sonuç almış kişiler için bir diğer neden ise yasal takiptir. Yasal takipte ya da icrada olan borçlar banka puanlarını sıfırladığından dolayı kredi kartlarının olumsuz sonuçlanması kaçınılmazdır. Bu kişilerin puanlarını yükselttikten sonra başvuru yapmaları gerekmektedir.

Vakıfbank World Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapan kişiler aynı zamanda World kart özelliklerini de merak etmektedir. World kart ile kişiler tek çekim ya da taksitli alışveriş yapabilmektedir. Aynı zamanda nakit avans ya da taksitli nakit avans da en önemli özellikler arasında yer almaktadır. Müşteriler düzenli alışveriş yaptıkları takdirde World puan biriktirerek bu puanları da harcayabilmektedir.

Vakıfbank World kredi kartı başvurusu yapan kişiler aynı zamanda kredi kartı limitini de merak etmektedir. Kredi kartı limitleri kişilerin banka puanına, ödeme düzenine ve buna benzer pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Limitler bazı kişilerde yüksekken, bazı kişilerde düşük olabilir.

Vakıfbank World kart ayrıcalıkları nelerdir?

Vakıfbank World kart tarafından diğer banka kartlarına göre oldukça fazla ayrıcalık sunulur. Bu ayrıcalıklar, tüm World kart çeşitleri için geçerlidir. Kredi kartınızdan bu ayrıcalıkların hepsinden yararlanma imkânınız bulunur. Bu ayrıcalıkların neler olduğunu tek tek ve detaylı şekilde açıklayalım;

Ekstre erteleme kolaylığı;

Vakıfbank World kredi kartının bu özelliğini kullanarak, kredi kartınızın son ekstresindeki asgari tutarı ödedikten sonra, kalan borcunu 1 ya da 2 ay boyunca erteleyebilirsiniz. Ayrıca bu özelliği kullanarak Kredi kartınızın son ekstresini asgari tutarını ödedikten sonra kalan borcunu taksitlendirebilirsiniz. Bu taksitlendirmeyi 2 ya da 3 aylık olarak yapabilirsiniz.

Bu özellikten bireysel ve ticari olan tüm Vakıfbank World kredi kartı sahipleri faydalanabilmektedir. Ekstrenin son ödeme tarihinden en son 1 gün öncesine kadar başvuru yapılmalı ve asgari tutarı ödenmiş olmalıdır. Bu işlem için masraf ödemezsiniz. Ekstre erteleme ya da taksitlendirme işlemi için uygulanacak faiz oranı ise %1,40’tır. Bu işlem yalnızca Türk Lirası olan kredi kartları için geçerlidir. Ekstre erteleme ya da taksitlendirme işleminden yılda 3 kez ve ardışık olarak da 2 kez faydalanma hakkınız bulunur.

Vakıfbank World kart ile mobil temassız ödeme kolaylığı;

Vakıfbank World kredi kartının bir başka avantajı da mobil temassız ödeme kolaylığıdır. Bu avantajı kullanarak kredi kartınızı cep telefonunuza tanımlayabilir ve 250 liraya kadar olan alışverişlerinizi temassız olarak ödeyebilirsiniz. Telefonunuzu yalnızca POS cihazına yaklaştırarak, şifre girmeden hatta kartınızı çantanızdan çıkarmadan alışverişlerinizi hızlı, güvenli ve pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank World kredi kartının bu özelliğini kullanabilmek için Andorid telefonunuzun olması gerekir. Ayrıca telefonunuzun ayarlar sekmesinden NFC özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Vakıfbank mobil uygulamasına girerek “kredi kartları” menüsünden mobil temassız ödemeyi saniyeler içinde aktif hale getirebilirsiniz. Ödeme yaparken cep telefonunuzu POS cihazına yaklaştırmanız yeterlidir. Ödeme alındıktan sonra, bilgilendirme mesajı cep telefonunuzun ekranında yer alır.

Bu kredi kartınız kullanarak yaptığınız mobil temassız ödeme işlemlerinizi kontrol etmek için de Vakıfbank mobil uygulamasına girmeniz ve buradan “mobil temassız ödeme işlemleri” bölümüne tıklamanız yeterlidir. Yaptığınız tüm temassız işlemleri bu sayede görüntüleyebilirsiniz.
Vakıfbank World kredi kartınızın temassız ödeme özelliği sayesinde, kredi kartınıza dokunmadan, salgın hastalığın yayılması riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir