Ana sayfa KREDİ KARTI Yapıkredi 4411 SMS Kredi Başvurusu

Yapıkredi 4411 SMS Kredi Başvurusu

2172
0

İhtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin günümüzde en popüler tercihlerinden biride Yapı Kredi Bankası olmaktadır. Özellikle tüketiciler için daha cazip bir ödeme planı oluşturan bu banka düşük faiz imkanı ve uzun vadelerle birlikte kredi ödemelerinin yapılmasını kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Özellikle acil şekilde nakit ihtiyacınız bulunuyorsa ve kolay yoldan anında kredi almak istiyorsanız banka tarafından sunulan seçeneklere göz atarak bu amacınızı yerine getirebilirsiniz. Her açıdan oldukça mantıklı bir tercih yapmanıza neden olacak bu banka sayesinde nakit ihtiyacınızı dakikalar içinde gidermiş olacaksınız.

SMS Üzerinden Başvuru Yapmak

Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isterseniz kısa mesaj üzerinden başvuruda bulunmayı düşünebilirsiniz. Bu yöntem zaman kaybetmeden kredi başvurunuz hakkında herhangi bir sonuca varmanıza neden olacak özel bir seçenek olmaktadır.

Bu işlemi yapabilmek için cep telefonunuzun mesaj yazma bölümüne giriş yaparak, kredi türünü yazmalı, daha sonrasında ise T.C kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi yazarak mesajı 4411 numarasına göndermelisiniz. Bu işlem için göndermiş olduğunuz her kısa mesaj bağlı olduğunuz operatör tarafından ücretlendirilecektir. 

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi almayı planlayan kişiler aylık olarak nasıl bir ödeme planının ortaya çıkacağını merak ediyor. İhtiyaç kredisi konusunda faiz tutarı değişiklik gösterir. Vade oranı yükseldikçe faizlerde düşüş yaşanmaktadır. Bankayı tercih ederek 10 bin TL tutarındaki krediyi 36 aylık vade planı üzerinden almayı seçen kişiler 2.16 faiz oranından aylık 430 TL ödeme yapmalıdır.

10 bin TL tutarındaki krediyi 60 aylık vade planı üzerinden yüzde 2.09 faiz oranı ile almış olursunuz. Bu durumda yapacağınız aylık ödeme ise 324 TL’ye denk gelecektir. 50 bin TL tutarındaki krediyi 36 aylık vade planı üzerinden 1.94 faizle ödeyen kişiler aylık olarak 2.066 TL ödeme yapmalıdır. Aynı tutardaki krediyi 60 aylık vade planı üzerinden 1.88 faiz oranı ile ödemeyi seçebilir ve bu şekilde aylık taksit tutarını 1.528 TL olarak belirleyebilirsiniz. Bu şekilde size en uygun kredi vade ve tutarı belirleyerek başvuru yapmak için harekete geçebilirsiniz. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi kapsamında aynı zamanda kredi tahsis ücreti, sigorta ücreti gibi ek ücretlerde talep edebilmektedir.

Kısa mesaj üzerinden yapılan kredi başvurusu ön başvuru niteliğindedir. Kredi alabilmek için gerekli olan belgelerle birlikte size en yakında bulunan Yapı Kredi Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekir. Kredi sırasında istenen belgeler ise aşağıdaki gibidir:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Kredi başvurusunda bulunan kişiye ait olan fatura
  • Serbest meslek çalışanlarına özel son vergi levhasının fotokopisi
  • Son 2 aylık döneme ait olan güncel maaş bordrosu
  • Emekliler için emekli aylık belgesi
  • Kira geliri bulunuyorsa tapu

İhtiyaç Kredisi Almak

Yapı Kredi Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişilerin başvurularına olumlu bir cevao alabilmeleri için bazı şartları taşımaları lazımdır. Özellikle orta veya yüksek bir kredi notunun bulunması, düzenli bir gelire sahip olmak, kefil gösterebilmek gibi konular kredi alabilme ihtimalini artıran durumlar arasında bulunur. Bu dönemde özellikle düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler kredi başvurusu sırasında banka tarafından otomatik olarak ret cevabı alır. Genel olarak kredi başvurusu sırasında bu şartlara uygun olan kişilerden kefil istenmezken, bazı müşterilerden kefil istenebilir. Konuya ilişkin daha detaylı bilgiye ulaşmak için Yapı Kredi Bankasının resmi internet sitesini ziyaret etmeyi seçebilir veya Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Yapı Kredi’den Nasıl Kredi Alınır?

Yapıkredi kredi seçenekleri ile pek çok vatandaşın tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Kişilere ihtiyaçlarına yönelik kredi seçenekleri sunan banka ile beraber çalışmak isterseniz, birkaç farklı yol ile kredi başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Yapı Kredi 4411 SMS başvurusu, çok kişinin tercih ettiği başvuru metotları arasında yer almaktadır.

Genellikle çok kısa bir süre içerisinde başvurunuz sonuçlanır ve başvurunuzun cevabı doğrudan doğruda aktif olarak kullanmakta olduğunuz cep telefonuna gelmektedir. Yapı Kredi’den kredi almak için elbette birtakım şartları karşılıyor olmak gerekmektedir. Reşit, düzenli bir geliri olan ve bankayı almış olduğu krediyi ödeyebileceğine inandıran kişiler Yapı Kredi 4411 SMS başvurusu yapabilmektedirler. 

Yapı Kredi Kredi Seçenekleri

Yapı Kredi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi gibi pek çok ihtiyacınız için size kredi seçenekleri sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisidir. Kolay bir şekilde banka ile iletişime geçerek Yapı Kredi’den kredi alabilirsiniz.

Kredi puanı şartını sağlıyor olmanız, bankadan alacağınızın kredi başvuru cevabının olumlu olması adına oldukça önemlidir. Farklı vade seçenekleri ve ödeme planları ile Yapı Kredi’den kredi alabilirsiniz. Bankanın maaş müşterisi iseniz, kredi almanızın biraz daha kolay olacağını söylemek mümkünken, gerekli şartlara haiz olmanız durumunda, Yapı Kredi’den kolayca kredi alabilmeniz mümkündür.

SMS ile Kredi Başvurusu Kolay Mı?

SMS ile kredi başvurusu özellikle son yıllarda oldukça popüler olan yöntemler arasında yer almaktadır. Birçok bankadan kredi çekebilmek için eskiden gerekli evrakları toplayıp kefil göstererek şubelere gitmeniz gerekliyken, son yıllarda kişileri ticari olarak takip edebilmek oldukça kolay olduğundan, yalnızca TC kimlik numaranızı yazıp çalışmak istediğiniz bankaya mesaj göndererek basitçe SMS ile kredi talebinde bulunabilmeniz mümkündür.

SMS ile kredi başvurusu, Yapı Kredi Bankası’nı tercih etmeniz durumunda da oldukça kolay olacaktır. Yapı Kredi 4411 SMS başvurusu, özellikle son yıllarda bu bankadan kredi almak isteyen kişilerin tercih ettiği başlıca yöntemler arasında bulunmaktadır. 

SMS Dışında Başvuru Yöntemi Var Mı?

Yapı Kredi 4411 SMS başvurusu dışında bankaya kredi almak için başvuru yapmanın birçok yolu bulunmaktadır. ATM’lerden de Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredisi seçeneğine başvurmanız mümkündür.

Bu yöntemi tercih etmeniz durumunda, çok basit bir şekilde ATM’lere gittikten sonra ‘Kredi Başvurusu’ seçeneğine tıkladıktan sonra, ekranda bankanın size sormuş olduğu soruları cevaplamanız yeterli olacaktır. SMS son derece kolay bir yöntem olmakla beraber, ATM’lerden de başvuru yapabilmeniz mümkün.

Bunun dışında en eski ve halen tercih edilen bir diğer yöntem de doğrudan banka şubesine giderek başvurunuzu buradan yapmanız olacaktır. Yapı Kredi 4411 SMS başvurusu, geliriniz varsa, hali hazırda krediniz yoksa, uzun süredir çalıştığınız bir işiniz varsa, olumlu sonuçlanabilmektedir.

Yapı Kredi kredi başvurusu yapabileceğinizi bir diğer yöntem bankanın İnternet bankacılığını kullanmaktır. Kredinize hafta sonu olsa bile nakit ihtiyacınız olan her an başvuru yapmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. bu yöntem ile başvuru yapmak ve kredinizi hemen hesabınıza aktarmak için banka müşterisi olmanız gerekir. Yapı Kredinin İnternet sitesine girerek sağ üst köşede bulunan “internet şubesi” kısmından giriş yapabilirsiniz. Banka tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi kullanarak giriş yaptıktan sonra birkaç saniyede kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu bankadan kolayca başvuru yapabileceğiniz bir diğer yöntem de mobil bankacılıktır. Mobil bankacılığı cep telefonunuza indirdikten sonra yukarıdaki şekilde giriş yapabilir ve hemen kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi’den kredi başvurusu yapabileceğiniz diğer yöntemler ise İnternet sitesi ve telefon bankacılığıdır. Banka müşterisi değilseniz bankanın internet sitesini kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için bir form doldurmanız gerekir. Bu formda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru olması şartları aranır. Formunuzu tamamlayıp gönderdikten sonra başvurunuz hemen alınır ve sonucunuz aynı gün içinde telefonunuza bildirilir. Kredi başvurunuz onaylanırsa, kredinizi almak için en yakın banka şubesine gitmeniz gerekir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Yapı Kredi bankasından ihtiyaç kredisi alabilmek için bazı şartları taşıyor olmanıza bakılır. Bu banka da diğer pek çok banka gibi kredi verirken müşterilerinin kredi notuna bakar ve kredi notuna göre faiz oranı belirler. Yapı Krediden kredi notu 900 seviyesinin altında olan kişilerin kredi alabilmesi için kefil ya da ipotek gibi teminatlar vermesi zorunludur. Kredi notu 900’ün üzerinde olan kişiler aylık gelirleri yeterli seviyede olması ve sigorta primleri yatması koşullarıyla kredi alabilir. Kredi notu 1500 ve üzerinde olan kişiler ise SMS yoluyla kolayca kredilerini alabilirler.

Unutmayın ki kredi notunuz ne kadar yüksekse bankalardan kredi almanız o kadar kolay olacaktır. Kredi notu düşük olan kişilerin başvuru için banka şubelerine gitmeleri ve krediyi almak için çeşitli teminatlar vermeleri gerekir. Bu teminatlar, krediyi verme süresinin uzamasına neden olur. Kredi notu yüksek olan kişilerin ise başvuruları hemen onaylanır. Hatta Yapı Kredi bankası yüksek kredi notuna sahip olan kendi müşterileri için hafta sonu olsa bile, kredi başvurusu yapma ve krediyi hemen hesaba aktarma imkanı sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here