Yapıkredi Şubeye Gitmeden Hızlı İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapıkredi Şubeye Gitmeden Hızlı İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapıkredi, Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. Bu bankadan acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için hızlı kredi almanız mümkündür. Pek çok banka gibi Yapıkreid bankasının da online kanallar aracılığı ile hızlı kredi avantajı bulunmaktadır. Yapıkredi’nin diğerlerinden farkı ise kredi faiz oranlarının düşük olmasıdır. Bankaların sundukları hızlı kredilerin limitleri genelde düşük olur. Çünkü hızlı krediler, acil nakit ihtiyaçları için verilmektedir. Ancak Yapıkredi bankası hızlı kredisinin limitlerini yüksek tutmuştur. Yapıkredi şubeye gitmeden hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu ve kredi özellikleri hakkında detaylı bilgi verelim;

Yapı kredi hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı kredi ihtiyaç kredisine, banka müşterisi olmasanız bile internet üzerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişilerden de internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanarak kredi başvurusu yapabilirler.

Banka müşterisi olmayan kişiler Yapıkredi hızlı ihtiyaç kredisine nasıl başvuru yapabilirler?

Yapıkredi, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve vatandaşların, online banka müşterisi olmalarını sağlamıştır. Bunun için ücretsiz olarak Yapıkreid Mobil uygulamasını indirmeniz yeterlidir. Banka müşterisi olmayan kişilerin nasıl kredi başvurusu yapabileceğini aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

 • İlk olarak cep telefonunuza Yapı Kredi Mobil uygulamasını, ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
 • Ardından kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı ekrana girmelisiniz.
 • Cep telefonunuza gelen akıllı şifreyi ekranda yer alan bölüme girmelisiniz.
 • Ardından ekranda yer alan ilgili bölümlere kimlik numaranızın seri ve sıra numarasını ve e-posta adresini girmelisiniz.
 • Diğer kişisel bilgilerinizi de girerek Yapı Kredi şifrenizi belirlemelisiniz.
 • Ardından uygulamaya girişiniz yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için vadesiz hesap ve TLCard başvurunuzu yapmalısınız.
 • Ardından görüntülü işlem asistanına bağlanırsınız. Bu görüntülü görüşme ile kimlik bilgileriniz doğrulanır.
 • Ardından kimlik beyan formu ile birlikte diğer evraklarınız adresinize posta ile gönderilir. Gönderinizin ne durumda olduğunu, mobil bankacılık uygulamasından, kurye takip bölümünden takip edebilirsiniz.
 • Evraklarınız adresinize geldikten sonra imzalamanız istenir. Gerekli evrakları imzaladıktan sonra hesabınızın açılışı yapılır.
 • Bu işlemlerden sonra Yapıkreid Mobil uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Kredi başvurusu için “krediler” bölümünü kullanabilirsiniz. Bunun dışında “başvurular” menüsünden “bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ve kullanımı” adımlarını da takip edebilirsiniz.
 • Başvurunuzu yaptıktan sonra hemen cevabınızı alabilirsiniz.
 • Kredi başvurularınızı mobil bankacılığı kullanarak 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi bankası müşterisi olmayan kişiler kredi başvurusu için SMS bankacılığını ya da banka şubelerini de kullanabilirler. SMS bankacılığını kullanabilmek için cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek “ihtiyaç kredisi/ boşluk, kimlik numaranız/ boşluk, aylık gelir bilgelerini yazarak 4411’e mesaj göndermeniz gerekir.

Banka müşterisi olan kişiler Yapı Kredi hızlı ihtiyaç kredisi başvurusunu nasıl yapabilirler?

Yapı Kredi müşterisi olan kişilerin krediye başvuru yapabilmeleri için mobil bankacılık ya da internet bankacılıklarını kullanmaları yeterlidir. Mobil bankacılığı kullanmak isteyen kişiler cep telefonlarına Yapı Kredi Mobil uygulamasını indirerek kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapabilirler. Ardından krediler ya da başvurular kısmından kredi başvurularını 7/24 gerçekleştirebilirler.

İnternet bankacılığından başvuru yapmak isteyen kişiler ise aşağıdaki adımları takip edebilirler;

 • Yapıkredi hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu için internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız, ilk olarak https://www.yapikredi.com.tr/ adresine tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza açılan sayfanın sağ üst kısmında yer alan “internet şubesi” kısmına tıklamalısınız. Ardından “bireysel giriş” kısmına tıklayarak devam etmelisiniz.
 • Karşınıza açılan yeni ekranda yer alan kimlik numarası veya kullanıcı kodu ile birlikte banka şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi unuttuysanız, buradan yeni şifre alabilirsiniz.
 • Bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza gelen akıllı şifreyi ekrana girmelisiniz.
 • Arından internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.
 • Meni kısmına gelerek “Krediler” ya da “Başvurular” kısmından kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Başvurunuzu 7/24 yapabilirsiniz.

Onaylanan kredinizi nasıl kullanabilirsiniz?

Yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak yapmış olduğunuz online başvurularınızın ardından onaylanan kredinizi kullanmak için yine banka şubelerine gitmenize gerek kalmaz. Kredinizi kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • Mobil şubeye giriş yaptıktan sonra “Krediler” menüsüne gelmeli ve burada yer alan “Bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu ve kullanımı” uygulamasına girmelisiniz.
 • Ardından kredinizi aktarmak istediğiniz vadesiz hesabınızı seçebilir ve paranızı hemen hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Kredinizi, haftanın her günü tatil günlerinde olsa bile 02:00 ile 21:30 saatleri arasında kullanabilirsiniz.

Yapıkredi hızlı ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Yapıkredi bankasından acil nakit ihtiyaçlarınızda, hafta sonu ya da tatil günlerinde olsa bile kredi kullanabilmek, yukarıda da anlattığımız gibi oldukça kolaydır. Bu bankanın sunmuş olduğu kredi özellikleri aşağıdaki şekilde açıklanabilir;

 • Bu krediyi 1.000 liradan 30.000 liraya kadar kullanabilirsiniz.
 • Kredinizin vadesini 3 aydan 60 aya kadar belirleyebilirsiniz.
 • Ön onaylı ihtiyaç kredilerinizi 75.000 liraya kadar kullanma imkânınız bulunmaktadır. Ancak bu tutarın üzerinde kredi almak için banka şubelerini ziyaret etmelisiniz.
 • Bu kredinin faiz oranları banka tarafından belirlenecektir. Kredi notunuz yüksekse, alacağınız hızlı kredinin faiz oranı oldukça düşük olacaktır.
 • Kredinizden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacaktır.
 • Kredinizi 3 ay ertelemeli olarak alabilirsiniz.

Yapı Kredi hızlı kredi örnek ödeme tablosu nasıldır?

Bu bankadan alacağınız kredinin faiz oranları %1,19’dan başlar. Bu faiz oranı müşteriye özel olarak banka tarafından değiştirilebilir. Bunun nedeni ise kredi notunuzdur. Aynı zamanda banka müşterisi olan kişilerin kredi faiz oranları da daha avantajlı olacaktır. Bazı faiz oranlarına göre örnek ödeme tablosu hakkında bilgi verelim;

 • Bu bankadan 60 aya vade ile 15 bin lira kredi almak istediğinizde kredinizin aylık faiz oranı %1,49 olarak belirlenirse, aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 409,66 lira olacaktır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar 24.579,60 lira olur. Bu krediden 75 lira dosya masrafı alınacaktır.
 • Bu bankadan 60 ay vadeli olarak alacağınız 15 bin lira kredi için aylık faiz oranınız %1,59 olarak belirlendiyse, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 421,96 lira olur. Bu krediden 75 lira dosya masrafı alınır. Bu krediye geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 25.317,60 lira olur.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 30 bin lira kredi almak istediğinizde ve kredinizin aylık faiz oranı %1,31 olarak belirlendiğinde, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 775,97 liradır. Bu krediden 150 lira dosya masrafı alınır. Bu kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar 46.558,20 lira olacaktır.
 • Bu bankadan yine 60 ay vade ile 30 bin lira kredi almak istediğinizde ve kredinizin aylık faiz oranı %1,41 olarak belirlendiğinde, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 799,90 lira olur. Bu krediden 150 lira dosya masrafı alınır. Bu kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 47.994,00 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 60 ay vade ile 50 bin lira kredi almak istediğinizde ve kredinizin aylık faiz oranı %1,21 olarak belirlendiğinde, bu krediye ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.254,60 lira olacaktır. Bu krediden 250 lira dosya masrafı alınır. Bu şartlarda bu kredi için ödeyeceğiniz toplam geri ödeme tutarı da 75.243,60 lira olacaktır.
 • Bu bankadan 75 bin lira kredi limitiniz onaylandığında ve bu krediyi 60 ay vadede almak istediğinizde, kredinin faiz oranı %1,19 olarak belirlendiyse, bu kredi için aylık olarak 1.869,43 lira olacaktır. Bu krediden 375 lira dosya masrafı alınacaktır. Bu kredi için geri ödeyeceğiniz toplam tutar da 112.165,80 lira olacaktır.

Yapı Kredi hızlı kredi alma şartları nelerdir?

Yapı Kredi hızlı kredi avantajını kendi müşterilerine sunar. Bu bankanın müşterisiyseniz ve en az bir ürününü kullanıyorsanız, hızlı kredi avantajından faydalanabilirsiniz. Bu ürünler kredi kartı, vadeli mevduat, ek hesap, vadesiz mevduat ya da BES gibi ürünler olabilir. Bu ürünleri kullanmanızın yanında aşağıdaki şartları taşıyor olmanız da istenir;

 • Hızlı krediyi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Geçmiş dönemlerde gecikmeli ödemelerinizin olmaması, icralık borçlarınızın olmaması, tüm borçlarınızı düzenli ödemiş olmanız istenir. Bu şartları sağlıyorsanız, kredi notunuz en az 1500 olacaktır ve hızlı kredinizi hemen alabilirsiniz.
 • Hızlı kredi başvurusu yapabilmeniz için banka müşterisi olmanız gerekir. Bankanın size vermiş olduğu müşteri numarasını ve internet şifresini kullanarak başvuru yaparsınız. Banka müşterisi olmayan kişiler de bu krediye başvuru yaptıktan sonra Yapı Kredi müşterisi olurlar ve bu şekilde kredilerini alılar.
 • Hızlı krediyi alabilmek için yukarıdaki şartlıların yanında aylık gelirinizin de olması gerekir çünkü bu krediyi ödeyecek düzeyde geliriniz yoksa, kredi başvurunuz onaylanmaz. Ayrıca son üç aylık sigorta primlerinizin ödenmiş olması da önemlidir.

Yapı Kredi hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu durumu nasıl sorgulanır?

Yapı Krediden hızlı ihtiyaç kredisine başvuru yaptıysanız ve sonucunu henüz alamadıysanız, öğrenmeniz için çeşitli araçlar mevcuttur. Başvurunuzun ne durumda olduğunu sorgulamak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezine kimlik numaranız ile bağlanmanız mümkündür. Müşteri temsilcisi tarafından kredinin durumuyla ilgili bilgi verilecektir. Eğer kredi başvurunuz olumuz sonuçlanmışsa, nedenini de çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Kedinizin başvuru durumunu banka şubelerinden de sorgulayabilirsiniz. Banka şubelerine giderek müşteri temsilcilerine başvurulabilir ve kredinizin sonucunu hemen öğrenebilirsiniz. Yine krediniz olumsuz sonuçlandıysa, bunun nedeni de hemen öğrenebilirsiniz.

Kredi başvurunuzun durumunu sorgulamak için mobil ya da internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Banka müşterisi olan kişiler Yapı Kredi şifreleri ve müşteri numaraları ile mobil bankacılığa ya da internet bankacılığına giriş yaparak “krediler” bölümüne gelmelidir. Ardından “başvuru izleme” adımını takip ederken başvuru yaptığınız kredinin ne durumda olduğunu hemen görebilirsiniz.

Krediniz olumlu sonuçlandıysa, mobil bankacılığı ve internet bankacılığını kullanarak kredinizi hemen hesabınıza aktarabilirsiniz. Eğer ATM’lerden, SMS bankacılığından ya da web sitesindeki başvuru formundan başvuru yaptıysanız ve başvurunuz olumlu sonuçlandıysa, kredinizi kullanmak için banka şubelerine gitmeniz gerekir.

Yapı Kredi hızlı kredi çeşitleri nelerdir?

Yapı Kredi, bireysel ihtiyaç kredilerinde yalnızca tek kredi seçeneği sunmaz. Hızlı kredi olarak bu bankadan online alışveriş kredisi internetten ve mobilden anında kredi, şube alışveriş kredisi ve 3 ay ertelemeli bayram kredisi alma imkânınız bulunur. Sizlere bütün bu hızlı krediler hakkında detaylı bilgi verelim;

Yapı kredi hızlı online alışveriş kredisi özellikleri nelerdir?

Yapı kredi tarafından sunulan bu hızlı ihtiyaç kredisi ile anlaşmalı olunan online mağazalardan hemen kredi kullanabilir ve alışverişlerinizi taksitlendirme avantajı yakalayabilirsiniz. Bu kredinin her firmaya ait farklı özellikleri ve koşulları bulunmaktadır. Kredi tutarının ne kadar olacağı ve vadesinin ne kadar belirleneceği gibi konularda alışveriş yapacağınız mağazanın internet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Bu krediye Samsung, N11, Teknosa, Gittigidiyor, Media Markt, General Mobile, Genpa mağazalarından kullanabilirsiniz.

• Samsung mağazalarından 3.500 lira ve üzerindeki telefonlar için 3 ay, bu tutarın altında ki telefonlar için de 12 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1,35 olarak belirlenmiştir.
• Teknosa mağazalarından 500 lira ile 15.000 lira arasında yapağınız alışverişlerinizi, Yapı Kredi online alışveriş kredisi ile 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı %1,30’dır.
• Gittigidiyor aracılığı ile alacağınız 500-15.000 lira arasındaki alışverişlerinizi yine 60 ay kadar vade ile ödeyebilirsiniz. Bu kredinin aylık faiz oranı ise %1,35’dir.
• Genpa üzerinden de 60 aya kadar vade ile ve 15.000 liraya kadar kredi kullanmanız mümkündür. Aynı zamanda %20 indirim avantajından da faydalanabilirsiniz.

Makale: https://www.enyenikredi.com/yapikredi-subeye-gitmeden-hizli-ihtiyac-kredisi-basvurusu/ link ile birlikte “Enyenikredi” sitemize aittir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.