Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz 10 Bin TL Kredi

Dünya genelinde yaşayan ve ülkemizi de etkileyen covid-19 salgınının hem üretime hem de ekonomiye olan hasarını en aza indirmek amacıyla, devlet tarafından ekonomik istikrar kalkanı paketi devreye alınmıştır. Bu paket kapsamında geliri orta ve az olan kişilere 10.000 liraya kadar temel ihtiyaç destek kredisi sunulmaktadır. Bu krediyi veren bankalardan biri de Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi hane halkı aylık geliri 5.000 lira ve altında olan kişilere finansal destek sağlamaktadır. Bu kredinin genel özelliklerini ve detaylarını paylaşalım;

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi nedir?

Temel ihtiyaç destek kredisi, salgından etkilenen orta ve az gelirli vatandaşların finansal ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla sunulan bir kredidir. Bu kredi kamu bankaları aracılığı ile yalnızca başvuru yapan kişilere sunulmaktadır. Başvuru yapan kişilerin başvuruları incelemeye alınır ve onaylandığında kredileri hesaplarına aktarılır.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi özellikleri nelerdir?

Online kanallardan başvuru yapabileceğiniz ve evden çıkmadan alabileceğiniz bu kredinin genel özellikleri şöyledir;

 • Kredinizi aylık eşit taksitli olarak ve 36 ay vade ile alabilirsiniz.
 • Dilerseniz 6 ay ödemesiz dönemli olarak alabilir ve ödemelerinize 6 ay sonra başlayabilirsiniz. 6 ay ödemesiz dönemli olarak krediniz aldığınızda, toplam vadeniz 30 ay üzerinden değerlendirilecektir.
 • Bu kredinin faiz oranı özel olarak belirlenmiştir ve piyasanın çok çok altındadır. Kredi tutarınız ve vadeniz ne olursa olsun faiz oranı %0,46’dır.
 • Bu krediyi en az 3.000 lira tutarında en fazla ise 10.000 lira tutarında alabilirsiniz.
 • Temel ihtiyaç kredisinden yalnızca dosya masrafı ve kredi garanti fonu komisyonu alınacaktır. Hayat sigortası masrafı alınmaz.,
 • Kredi garanti fonu ve dosya masrafı tutarı toplamda kredi tutarını binde %1,10’u kadar olur.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi hangi şartlarda verilir?

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisini alabilmeniz için aşağıdaki şartları taşıyor olmanıza bakılır;

 • Hane halkının aylık toplam gelirinin 5.000 liranın altında olması gerekir.
 • Bir handen yalnızca bir kişi bu krediye başvuru yapabilir.
 • Temel ihtiyaç destek kredine yalnızca bir kamu bankasından başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankasında başvuru yaptıysanız, diğer kamu bankalarından başvuru yapamazsınız.
 • Bu kredide, kredi notuna bakılmaz. Kredi notunuz ne olursa olsun gerekli şartları sağlıyorsanız, kredinizi hemen alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları nasıl yapılır?

Ziraat Bankası temel ihtiyaç destek kredisine başvuru yapabilmek için internet bankacılığını, mobil bankacılığı ve web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanabilirsiniz. Başvurular banka şubelerinden yapılmamaktadır. Bunun nedeni halk sağlığını korumak ve virüs salgınını önleyebilmektir. Hatta onaylanan kredinizi bile banka şubesi gitmeye gerek kalmadan alabilirsiniz. Bu krediye başvurularınızı nasıl yapacağınızı detaylı olarak açıklayalım;

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu mobil bankacılıktan nasıl yapılır?

Bu krediyi mobil bankacılıktan başvuru yapabilmek için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekir. Çünkü uygulamayı kullanmak için Ziraat Bankası tarafından size verilen müşteri numarasını ve şifreyi girmelisiniz. Mobil bankacılık aracılığı ile başvurularınızı aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz;

 • İlk olarak cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını indirin. Bunun için cep telefonunuzun uygulama sağlayan mağazasına giriş yapmamız yeterlidir.
 • Uygulamanızı ücretsiz olarak indirdikten sonra müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmalısınız.
 • Cep telefonunuza gelen tek kullanımlık doğrulama kodunu da girdikten sonra uygulamaya girişinizi tamamlayın.
 • Ardından “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvurusu / ihtiyaç destek kredisi başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen kısa bilgileri de girdikten sonra başvurunuzu tamamlayın.

Başvurunuz incelemeye alındıktan sonra birkaç gün içinde sonuçlanır ve sonucu cep telefonunuza gönderilir. Sonuç olumlu olursa yine mobil bankacılığı kullanarak, vadesiz hesabınıza kredinizi aktarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu internet bankacılığından nasıl yapılır?

Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler bu krediyi alabilmek için internet bankacılığını da kullanabilirler. Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurusunu rahatlıkla yapabilmek için aşağıda sayacağımız adımları takip edebilirsiniz;

 • Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapabilmek için https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl adresine tıklayın.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan ilgili alanlara müşteri numaranızı ve parolanızı girin. Giriş için dilerseniz kimlik kartınızı ve Ziraat parolanızı da kullanabilirsiniz. Dilerseniz de kimlik numaranızı ve parolanızı da kullanarak girişinizi sağlayabilirsiniz.
 • Güvenlik için cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girdikten sonra menü kısmına gelin.
 • Ardından “bireysel / başvurular / bireysel kredi başvurusu / ihtiyaç destek kredisi başvurusu” adımlarını takip edin ve bu adımlarda sizden istenen kısa bilgileri girin.
 • Başvurunuzu tamamladıktan sonra incelemeye alınır ve birkaç gün içinde sonuçlanır. Başvurunuz onaylanırsa kredinizi vadesiz hesabınız aktarabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet bankacılığından 7/24 başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvurusu web sitesindeki başvuru formundan nasıl yapılır?

Ziraat Bankası müşterisi olmayan kişiler web sitesinde bulunan başvuru formunu kullanarak da 7/24 başvurularını yapabilirler. Hatta onaylanan kredinizi yine online kanalları kullanarak hemen alabilirsiniz. Web sitesinden başvurunuzu tamamlayabilmek için de aşağıda sırlayacağımız adımları takip edebilirsiniz;

 • Başvuru için ilk olarak https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=2 adresine tıklayın. Bu adresten karşınıza başvuru formu açılacaktır.
 • İlk aşamada sizden kişisel bilgileriniz istenir. Buradaki bilgileri eksiksiz olarak girin. Kimlik numarası, cep telefonu numarası, medeni durum, talep edilen kredi tutarı ve vadesi, taksit ödeme gününüz, haneye giren aylık gelir bilgisi, bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk sayısı ve ekranda yer alan güvenlik kodu gibi bilgileri girdikten sonra “gönder” kısmına tıklayın.
 • İkinci aşamada cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girin. Bu aşamadan sonra başvurunuz tamamlanır.
 • Başvurunuz incelemeye alındıktan birkaç gün sonra sonuçlanacaktır. Genellikle bir hafta içinde sonuç belli olur. Onaylanan kredinizi banka şubesine gitmeden hemen alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi nasıl kullanılır?

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvurunuz onaylanırsa ne kadar kredi alabileceğiniz ve ne zaman alabileceğiniz gibi bilgiler cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Örneğin; “5.000 liralık temel destek ihtiyaç kredisi başvurunuz olumlu sonuçlanmıştır. Kredinizi banka şubesine gitmeden alabilirsiniz.” Şeklinde bir mesaj gönderilir. Bu mesajın sonunda kredinizi almak için gerekli adımlar anlatılacaktır. Sizlere rehber olması açısından onaylanan kredinizi nasıl alabileceğinizi birkaç yöntemle açıklayalım;

Ziraat Bankası müşterisi olan kişiler internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanarak “başvurular / başvuru takip / ürün başvuruları” adımlarını takip ederek krediniz kullanabilirsiniz. Bu aşamada sizden tekrar bilgilerinizi girmeniz istenir. Ödeme gününü de belirledikten santra kredinizi vadesiz hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz bulunuyorsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?ReturnUrl=%2f adresini tıklayarak internet bankacılığı için parolanızı oluşturabilirsiniz. Bu aşamadan sonra yine “başvurular / başvuru takip / ürün başvuruları” adımlarından başvurunuzu tekrarlamanız istenir. Ardından vadesiz hesabınıza kredinizi aktarabilirsiniz.

Bakkartınız ya da şifreniz yoksa krediniz kullanmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim adresin tıklayabilirsiniz. Bu adreste yer alan formu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekir. Hesabınız bu sayede açılır ve paranız hesabınıza aktarılır.

Onaylanmış olan kredinizi dilerseniz Ziraat Bankası ATM’lerinden de alabilirsiniz. Bankkartınız varsa kartınız ve şifrenizi girerek, kartınız ve şifreni yoksa da “kartsız işlemler / diğer işlemler / ihtiyaç kredisi destek kredi ödemesi” aşamasından kredinizi hemen alabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Örnek Ödeme Tablosu Nasıldır?

Temel destek ihtiyaç kredisini Ziraat Bankasından alacaksanız ve alacağınız kredi tutarı için ne kadar ödeyeceğinizi merak ediyorsanız, bankanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Örnek ödeme planları hakkında fikir edinmeniz açısından birkaç hesaplama yapalım;
Ziraat Bankasından 3.000 liralık temel ihtiyaç kredinizi 36 ay vadede alırsanız;

• Kredi faiz oranı; %0,49
• Kredi aylık taksit tutarı; 113 lira
• Ödemesiz dönem; 6 ay
• Kredinin yıllık faiz oranı; %8,1326
Ziraat Bankasından 5.000 liralık temel ihtiyaç kredinizi 36 ay vadede alırsanız;
• Kredi faiz oranı; %0,49
• Kredi aylık taksit tutarı; 188 lira
• Ödemesiz dönem; 6 ay
• Kredinin yıllık faiz oranı; %8,1326
Ziraat Bankasından 7.500 liralık temel ihtiyaç kredinizi 36 ay vadede alırsanız;
• Kredi faiz oranı; %0,49
• Kredi aylık taksit tutarı; 282 lira
• Ödemesiz dönem; 6 ay
• Kredinin yıllık faiz oranı; %8,1326
Ziraat Bankasından 10.000 liralık temel ihtiyaç kredinizi 36 ay vadede alırsanız;
• Kredi faiz oranı; %0,49
• Kredi aylık taksit tutarı; 376 lira
• Ödemesiz dönem; 6 ay
• Kredinin yıllık faiz oranı; %8,1326

Ziraat Bankası kredi başvurusu;

Ziraat Bankası, çeşitli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla çok sayıda kredi ürünü sunmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisinden ihtiyacınız olanı seçerek başvurularınızı hemen yapabilirsiniz. Ziraat Bankasının en çok tercih edilen kredi çeşidi de ihtiyaç kredisidir.

Bu krediler dijital kredi, enerji verimliliği kredisi, tüketici kredisi, tüketici avans kredisi, ipotekli bireysel finansman kredisi ve eğitim kredisi olarak sunulmaktadır. Ayrıca çeşitli kredi paketlerinden de yararlanmanız mümkündür. Ziraat Bankasının kredilerine başvuru yapmak için birden fazla kanalı kullanabilirsiniz.

Banka müşterisi olan kişiler Ziraat Bankası kredi başvurusu için mobil ya da internet bankacılığını kullanabilirler. Mobil ya da internet şubeye giriş yaparak krediler bölümüne gelmeniz ve buradan almak istediğiniz kredi türünü seçerek, başvurunuzu yapmanız gerekir. Ayrıca banka ATM’lerini kullanarak da kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. ATM’den başvuru yapmak için kredi kartınızı ya da banka kartınızı kullanmanız gerekir.
Banka müşterisi olmayanlar da kredi başvurusu için kendilerine en yakın ziraat Bankası şubelerine gidebilirler.

Yanlarında kimlik belgelerini ve gelir belgelerini götürmeleri zorunludur. Eğer banka müşterisi değilseniz online başvur yapmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/tuketici-kredisi adresini kullanabilirsiniz. Bu adreste kimlik numaranız, cep telefonu numaranız, almak istediğiniz kredi vadesi ve almak istediğiniz kredi tutarı bilgileri istenir. Aylık gelir bilginizi de yazıp ekrandaki güvenlik kodunu da doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu başvuru aynı gün içinde sonuçlanır ve cep telefonunuza sonucu gönderilir.

Makale: https://www.enyenikredi.com/ziraat-bankasi-temel-ihtiyac-destek-kredisi/ linki ile sadece sitemize aittir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.