Ziraat Bankası Bankkart Business Kart

Ziraat Bankası Bankkart Business Kart

Ziraat Bankası; sunduğu avantajlı kredi kartları sayesinde müşterisi olan ve olmayan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ziraat Bankası’nın en çok tercih edilen kartları arasında Bankkart Business gelmektedir. Bankkart Business sayesinde kredi kartı özelliklerinin hepsinden yararlanmak mümkün olur. Buna ek olarak, isteyenler bu karta vadesiz hesaplarını bağlama şansına erişirler. Bu sayede, bu kart kullanılarak para çekme ve yatırma, fatura ödeme, EFT ve havale yapma, vergi ve SGK ödemeleri yapma gibi fırsatlardan yararlanma şansına sahip olurlar. Bankkart Business kullananlar, harcamalarını ve nakit ihtiyaçlarını firmalarının isteklerine göre şekillendirme şansını elde ederler.

Bankkart Business Kartın Özellikleri

Bankkart Business içerisinde birçok avantaj yer almaktadır. Peşin harcama yapma, erteleme, işlem kısıtı yönetimi, internet şubesinden detaylı raporlara erişme gibi ayrıcalıklar, Bankkart Business sayesinde mümkün olmaktadır. Bu kart sayesinde yapılan alışverişlerden ComboLira kazanılabilir. ComboLiralar, istenilen şekilde harcanabilir. Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu yurt içi ve yurt dışındaki tüm noktalardan ve internet üzerinden alışveriş yapmak mümkün olmaktadır. Bankkart üyesi olan yerlerden yapılacak alışverişlerin taksitlendirilmesi oldukça kolaydır. İsteyenler, diledikleri vadesiz mevduat hesabına ATM üzerinden ulaşma hakkı elde ederler. Bir başka deyişle, bu kart sayesinde vadesiz hesap işlemlerini gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bankkart Business’a kredili mevduat hesabını bağlayarak acil nakit ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanabilir. Ayrıca, peşin harca ve ertele özellikleri sayesinde ödemelerin ertelenmesi söz konusu olabilir.

Neden Bankkart Business Tercih Edilmelidir?

Bankkart Business’i tercih etmenin birçok sebebi bulunmaktadır. İsteyenler, bu karta yatırım hesaplarını bağlayarak yatırım işlemlerini Ziraat Bankası’nın ATM’leri üzerinden gerçekleştirme şansına sahip olurlar. Buna ek olarak, firmaya tahsis edilen tüm kartların harcama bilgilerinin internet üzerinden detaylı olarak görüntülenmesi hatta rapor olarak sunulması imkanı bulunmaktadır. Bankkart Business’in temassız özelliği sayesinde hem hızlı hem de güvenli bir şekilde alışveriş yapmak mümkün hale gelir. Buna ek olarak, birçok yerden asıl karta bağlı sanal kart oluşturmak mümkün olabilir. Sanal kart sayesinde fiziki kartın kullanılmadığı ortamlarda güvenli olarak alışveriş yapılabilir. Ayrıca, sanal kart limiti, özel olarak belirlenmektedir.

Bankkart Business Ücretsiz POS

Bankkart Business kartına sahip olanlar, kartlarına harcama taahhüdü vererek POS cirolarını ücretsiz olarak alma şansına sahip olurlar. Business karta dair verilecek harcama taahhüdü karşılığında bankanın POS’undan belirli bir tutara kadar geçecek olan ciro; komisyon veya ücret kesintisi olmadan ertesi gün kartın sahibinin hesabına geçecektir. Bu paketten faydalanmak isteyenlerin Bankkart Business kart ve üye iş yeri ürünlerine sahip olması gerekmektedir. Harcama taahhüdü verenlerin bu taahhüdü gerçekleştirdikleri takdirde POS/ÖKC cihazından geçen tüm işlemler, herhangi bir kesinti olmadan hesaplarına yansıyacaktır. Ancak, taksitli işlemler ve mail order/ tele order işlemler, bu özellik kapsamında ele alınmazlar.

Bankkart Business Ücretsiz POS Özellikleri

Bankkart Business sahipleri tarafından belirlenen ücretsiz POS ciro limitinin aşılmasına sebep olan işlemlerden dolayı paket limit aşım komisyonu kesilmektedir. Bu paketin kullanılmaya başlanmasının ardından business kartın veya POS/ÖKC cihazının kullanıma kapatılmasıyla beraber paketin sunduğu avantajlardan faydalanılmasının önüne geçilecektir. Buna ek olarak, verilen harcama taahhüdünün yerine getirilememesi halinde meydana gelen üye iş yeri cirosu, bankanın belirlediği baz fiyatlarıyla hesaba geçecektir. Bunun dışında, kişinin kendi business kartıyla ve kendi POS cihazından yapmış olduğu işlemlerin paket hesaplamasına herhangi bir katkısı olmayacaktır. Bankkart Business’a başvuru yapmak isteyenlerin önünde internet şubesi ve Ziraat şubesi gibi farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu kadar avantajlı bir karttan herkesin yararlanması tavsiye edilmektedir.

Ziraat Bankası Bankkart Business kart avantajları nelerdir?

Bankart Business kart, Ziraat bankasının ticari müşterilerine sunduğu ayrıcalıklı bir karttır. Bu kartı hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu kart ile kazanacağınız avantajlar ise şöyledir;

  • Bu kartı kullanarak yurt içinde ve yurt dışında anlaşmalı olan tüm iş yerlerinden harcama yapabilirsiniz.
  • Bankkart üye iş yerlerinden yapacağınız harcamaları taksitlendirebilir ve kartınızla online alışveriş yapabilirsiniz.
  • Bu kart sahipleri, yaptıkları alışverişlerden Combo lira kazanırlar. Bu kazandıkları Combo liraları ise diledikleri üye işyerinde bedava harcayabilirler.
  • Kartınız kullanarak ATM’lerden dilediğiniz vadesi hesabınıza ulaşabilir ve işlem yapabilirsiniz.
  • Bu kartınıza kredili mevduat hesabınızın bağlanmasını sağlayabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızda bu hesaptaki paranızı kullanabilirsiniz.
  • Kartınızda bulunan peşin harca ve ötele özelliği sayesinde ödemelerinizi rahatlıkla erteleyebilir ve bütçenizi rahatlatabilirsiniz.
  • Bu kartı yatırım hesaplarınıza bağlamanız da mümkündür. Bu sayede ATM’leri kullanarak yatırım işlemlerinizi de kolayca yapabilirsiniz.
  • İşletmenize ait olan tüm kartların harcama bilgilerini detaylı rapor halinde isteyebilir ve her ay düzenli olarak kontrol yapabilirsiniz.
  • Kartınızda bulunan temassız özelliği sayesinde, harcamalarınızı temassız olarak da yapabilirsiniz.
  • Bu kartınıza bağlı olarak online yapacağınız alışverişler için sanal kart tanımlayabilir, internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde kendi belirlediğiniz limiti kullanabilirsiniz.

admin

One thought on “Ziraat Bankası Bankkart Business Kart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir