Ana sayfa KREDİ Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

3010
0

Cumhuriyet öncesi dönemlerde kurulmuş olan ve o dönemde tarımcıyı destekleme ve kredi sağlama amacı güden kamu kuruluşu olarak köklü bir geçmişe sahip olan Ziraat Bankası günümüzde ise tarım ve diğer faaliyetlerle beraber tüm vatandaşlara uygun koşullarda hizmet sunucu olarak varlığını devam ettirmektedir. Banka kendi sitesi üzerinden paylaşmış olduğu logosu ile bugünün evini yarına bırakma diyerek her vatandaşa uygun hizmet sunmayı taahhüt ediyor. Şimdi bizlerde Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ve diğer bilgi ve gereksinimler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olalım. Öncelikle her bankanın olduğu gibi belli ön şart ve koşullar banka tarafından bildirilmiştir.

Banka konut kredisi için hemen başvuran vatandaşlara 120 aya kadar genişletişmiş olan konut kredisine kavuşma imkânı sunmaktadır. Bu imkân içerisinde barınan bazı özellikler ise şu şekildedir. 120 ay vadeye kadar uzatılan geri ödeme planında satın alınan konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’lik kısmına kadar kredi kullanma imkânı veriliyor. Örneğin satın alacağınız evin fiyatını ekspertiz 200 bin TL olarak belirlerse banka tarafından verilecek maksimum kredi tutarı 160 bin TL olacaktır. Banka tarafından kredi sağlanacak olan konut veya başka gayrimenkul üzerine ipotek kurulacağı ve gerek görülmesi halinde ise ek teminatın talep edilebileceği bildiriliyor. Ayrıca kredi dönemi boyunca satın alınan gayrimenkul üzerine hayat, zorunlu deprem ve konut sigortalarının yaptırılması da talep edilecek olan bir diğer husus olduğu anlatılıyor. Daha detaylı bilgi için banka şubelerine ziyarette bulunabilir, internet sitesini inceleyebilir veya banka müşteri hizmetleri ile görüşerek Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları hakkında net bilgiler edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Banka tarafından müşterilerine sağlanan kredi için konulan ön şart ve diğer önemli detayların bilinmesi, sağlıklı planlamaların yapılabilmesi için büyük önem arz etmektedir. Şimdi Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları hakkında güncel bilgi sahibi olalım. Öncelikle ortalama bir tutar olarak 160 bin TL olarak belirlenen konut kredisinin, vadesi 120 ay, faiz oranı ise 2,09’dur. Bu hesaplama sonucu olarak ise aylık ödeme tutarı 3.648,92 TL toplam geri ödeme tutarı ise 285.221 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Belgeler

İlk olarak başvuru yapan vatandaşın başvuru formunu doldurması, Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden bir tanesinin fotokopisi, çalışma durumuna dair ilişkili belge, meslek kuruluşundan alınan üyelik belge fotokopisi( serbest meslek mensupları için), ticaret siciline kayıt olduğunuz tescilleyen belge fotokopisi, satın alınacak konuta ait tapu belgesi fotokopisi şube tarafından başvuru anında istenen diğer evrak ve belgelerin de tamamlanarak ibraz edilmesi halinde banka tarafından ekspertiz raporunun gelmesi beklenecektir. Ayrıca aylık gelirinizin yüzde 70’e kadar olan kısmı için kredi kullanabileceğinizden bu duruma da dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Yazımızda Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here