Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası, tüm banka kartlarını Bankkart adı altında sunar. Devlet destekli olan bu banka aracılığı ile çok sayıda kredi kampanyasından yararlanmanız mümkündür. Banka müşterisi olan kişiler, aynı zamanda hem banka kartı hem de kredi kartı özellikli olan Bankkart sahibi olabilirler. Bankkart, Ziraat Bankası müşterilerine özel olarak sunulan bir karttır ve dünyanın her yerinde geçerliliği bulunur. Bankkart kredi kartınızı standart, gold, platinum ve genç çeşitlerinden birini tercih ederek alabilirsiniz. Her kart çeşidinin kendine özel ayrıcalıkları ve avantajları bulunur. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve bu kartların özellikleri nelerdir, detaylı olarak açıklayalım;

Ziraat bankası kredi kartı başvuru yöntemleri;

Bu bankanın kredi kartlarının avantajlarını anlatmadan önce nasıl başvuru yapabileceğinizi açıklayalım. Banka müşterisi olun ya da olmayın çok sayıda başvuru kanalını kullanarak başvurularınızı oturduğunuz yerden yapabilirsiniz.

Ziraat bankası kredi kartı başvurusu banka şubelerinden nasıl yapılır?

Bu bankanın kredi kartına sahip olmak için başvurularınızı banka şubelerinden yapabilirsiniz. Size ne yakın Ziraat Bankası şubesine giderek yanınızda kimlik fotokopinizi, gelir belgenizi ve ikametgâh belgenizi götürdüğünüzde hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için müşteri temsilcilerini ziyaret etmelisiniz. Başvuru sırasında bir form doldurmanız istenir. Bu formu görevlilerden doldurmasını da isteyebilirsiniz. Formunuz doldurulup sisteme girildikten ve genel müdürlüğe ulaştıktan sonra kredi kartı başvurunuz incelemeye alınır. Onaylanan kartınız ise adresinize teslim edilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bir diğer yöntem de web sitesidir. Bu siteyi, banka müşterisi olmayan kişiler kullanabilir ve kolayca kart başvurularını tamamlayabilir. Bankanın web sitesini kullanarak başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • İlk olarak https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/kredi-karti-basvurusu/bankkart-basvurusu adresine tıklamanız gerekir.
 • Karşınıza açılan sayfada yer alan kimlik numarası, cep telefonu ve ekranda yer alan güvenlik kodu gibi bilgileri girdikten sonra ikinci adıma geçersiniz.
 • Bu adımda cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilir. Bu kodu ekrandaki ilgili alana girdikten sonra üçüncü ve son adıma geçersiniz.
 • Son adımda gelir bilgileriniz istenir. Bu bölüme aylık geliriniz ve ne iş yaptığınız gibi bilgileri girerek hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Web sitesini kullanarak yapmış olduğunuz başvurular hemen incelemeye alınır. Eğer gerekli şartları sağlıyorsanız, başvurunuz aynı gün içinde onaylanır ve kartınızı göndermek için banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Adres bilgilerinizi ilettikten sonra kartınız kurye ile adresinize gönderilir. Teslim alırken gerekli evrakları imzalamanız halinde hemen kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu Ziraat mobil aracılığıyla nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusunu yapabileceğiniz bir diğer yöntem de Ziraat Mobil uygulamasıdır. Bu uygulamayı cep telefonunuza indirerek istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden hızlı ve güvenli işlem yapabilirsiniz. Bu uygulamanın en büyük avantajı, banka şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda işlemi oturduğunuz yerden ve 7/24 yapabilmenizdir. Mobil uygulamayı kullanarak kart başvurusu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir;

 • İlk olarak cep telefonunuza ücretsiz uygulama olan ziraat mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Bunun için Google Play ya da Apple Store Mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.
 • Banka tarafından size verilen şifre ve müşteri numarasını kullanarak ya da kimlik numaranızı kullanarak uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Bu uygulamayı yalnızca banka müşterisi olan kişiler kullanabilir. Eğer şifreniz yoksa, giriş bölümünden şifrenizi alabilirsiniz.
 • Uygulamaya giriş yapmanızın ardından menü kısmına gelerek “başvurular” hizmetini bulmalısınız. Buradan Bankkart başvurusu ya da genç bankkart başvurusu” adımını takip ederek hemen başvurunu tamamlayabilirsiniz.
 • Başvuru sırasında adres bilgilerinizin güncellenmesi istenir. Bununla birlikte aylık gelir ve iş bilgileriniz de istenir. Verdiğiniz bilgiler doğru olduğunda hemen başvurunuz alınır ve onaylanır. Onaylanan kredi kartınız adresinize gönderilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu internet bankacılığı kullanılarak nasıl yapılır?

Ziraat Bankasının internet şubesi aracılığıyla da tüm bankacılık işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirme imkanız bulunmaktadır. Başvurularınızı yapabilir, kredinizi hemen alabilir ve buna gibi pek çok işlemi banka şubesine gitmek zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Ziraat bankasının internet bankacılığını kullanarak kart başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • İlk olarak https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl adresine tıklamanız gerekir. Bu adresten bireysel müşteriler giriş yapabilmektedir. Eğer bankanın ticari müşterisiyseniz, internet bankacılığına giriş yapmak için www.ziraatbank.com.tr adresine tıklayarak sağ üst kısmında bulunan “internet şubesi” kısmına tıklamalı ve buradan ticari girişini seçmelisiniz.
 • Giriş ekranına geldikten sonra banka tarafından size verilen şifreyi ve müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemleriniz için isterseniz kimlik kartınızı da kullanabilir ya da mobil imzanız ile giriş sağlayabilirsiniz.
 • Eğer banka müşterisiyseniz ancak henüz internet bankacılığı kullanmıyorsanız, karşınıza açılan sayfada yer alan “Dijital bankacılık müşterisi olmak için tıklayın” yazan bölüme tıklamanız gerekir.
 • Giriş yapmanızın ardından menü kısmına gelerek yine “başvurular / bankkart başvurusu” adımlarını takip etmelisiniz.

Başvurunuz hemen alınır ve gün içerisinde sonuçlanır. Gerekli şartları sağlıyorsanız, kredi kartı başvurunuz onaylanır ve kartınız adresinize gönderilir. Kart başvurusu sırasında girmeniz gereken bilgiler ise aylık geliriniz ve iş bilgilerinizdir.

Ziraat Bankası ATM’lerinden kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankasının ATM’lerini kullanarak da kredi kartı başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer banka kartınız yani hesap kartınız varsa, herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek hemen kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru için menü kısmına geldiğinizde kredi kartı başvurusu alanını görebilirsiniz. Bu alandan gerekli bilgileri girerek, hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu SMS bankacılığından nasıl yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için SMS bankacılığını da kullanabilirsiniz. Eğe internetle ya da banka şubeleri ile uğraşmak istemiyorsanız, hemen cep telefonunuzun mesajlar kısmına girerek 4747’e SMS gönderebilir ve bankacılık işlemlerinizin büyük bir kısmını gerçekleştirebilirsiniz. Bu banka kanalı ile yalnızca kredi kartı başvurusu değil başvuru sonucu sorgulama, talimat verme, IBAN numarası sorgulama, hesap numarası sorgulama gibi işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tüm işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz.

SMS kanalıyla Bankkart başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesajlar kısmına gelerek COMBO yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazmanız ve 4747’e mesaj göndermeniz gerekir. Başvurunuz hemen alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Başvurunuz onaylanırsa, banka temsilcileri tarafından aranırsınız. Ziraat Bankasına gönderilen bu mesajlar için ücret alınmaz. Hattınızın GSM operatörü tarafından 1 SMS tutarı kadar ücretlendirilecektir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu telefon bankacılığından nasıl yapılır?

Ziraat Bakasının avantajlı kredi kartına sahip olmak istiyorsanız ancak telefonlarla ya da banka şubeleriyle uğraşmak istemiyorsanız yalnızca birkaç dakika konuşarak hemen başvurunuzu gerçekleştirme imkânınız da bulunmaktadır. Bunun için bankanın 0850 258 00 00 numaralı telefonunu aramanız gerekir.

Gerekli olan tuşlamaları yaptıktan sonra müşteri temsilcilerine bağlanırsınız. Müşteri temsilcilerine kredi kartı başvurusu yapmak istediğinizi ilettiğinizde gerekli bilgileriniz alınır ve başvurunuz sizin adınıza yapılır. Çünkü konuşmalarınız ses kayıt sistemi ile kaydedildiği için telefonda vermiş olduğunuz onaylar da imza niteliğindedir. Kart başvurunuzla ilgili adres, iş, çalışma ve gelir gibi bilgiler istendikten sonra başvurunuz tamamlanır. Bu işlem yalnızca birkaç dakika sürer. Başvurunuz alındıktan sonra aynı gün içinde sonuçlanır ve onaylanan kartınız adresinize gönderilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir